Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: GalaXyTaB GingerBread 2.3.3 ROM Yüklemesi.

Banned Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

GalaXyTaB GingerBread 2.3.3 ROM Yüklemesi.

Arkadaşlar.Rom yüklemeden önce dikkat etmeniz gerek şeyler;Cihazınız full şarj edilmiş olsun.Mutlaka cihazınıza şarjı tam dolu bir laptop aracılığı ile ROM yüklemesi yapın.Elektrik kesintisi gibi durumlarda cihazınız zarar görmesin.Rom yüklemek tamamen kullanıcının kendisine has bir işlemdir.Herhangi bir OLUMSUZ durumda kullanıcını kendisinin sorumlu olduğunu unutmayın.ve yüklemeden önce mutlaka önce bir okuyun aşağıdaki maddeleri

BUYRUN DOSYALAR:

ROM-2.3.3: http://hotfile.com/dl/117471659/f401...XXJQ1.rar.html
    PiT: http://hotfile.com/dl/117471786/ac3a...00_mr.pit.html
    Dbdata: http://bitshare.com/files/5klc7qlm/dbdata.tar.html

eğer şifre isterse şifre: samfirmware.com

evet kurulumu anlatıyorum.

1-odini açın.
    2-pit dosyasını *****in açın ve seçin.
    3-re-partition işaretli olsun.
    4-rom dosyasını *****in açın ve seçin.(PDA yazan yere seçiceksiniz)
    5-cihazınızı uygulamalar>ayarlar>uygulamalar>gelişim>usb hata ayıklama modunu aktif yapın ve çıkın.
    6-galaxy tabı kapatıp BOOTLOADER (ses kapama+açma kapama tuşu) moduna alın
    7-odinde dosyaları yerine koyduktan sonra data kablosu ile bootloader moduna aldığınız galaxy tabı pc ye bağlayın.odinde sarı işaret çıkınca (com diye bağlantı noktası) çıkınca start tuşuna basın.
    8-tabın ekranında bir yükleme çıkıcak.(bu kurulumun ilk aşamasıydı).cihaz restart yapınca açılmaya çalışacak.açabiliyorsanız cihazı açın.hard reset atın.cihaz açılınca tr seçeneklerini seçip ana ekrana kadar gelin.

5.nci maddeyi tekrar uygulayın.
    6.ncı maddeyi tekrar uygulayın.
    1.nci maddeyi tekrar uygulayın.
    2.nci maddeyi tekrar uygulayın.
    3-re partition işaretini kaldırın.
    4-odindeki pda bölümüne db data dosyasını seçin.

kabloyu cihaza bağlayın.odinde sarı ışık yanınca starta basın.ve db data dosyasınıda yüklemiş olun.

cihaz son yüklemesinide yapıcak ve bitirip cihazınızın ekranında galaxy tab yazısını görüdğünüzde kabloyu çıkarabilirsiniz.
    hard reset atıp cihazı kendine getirin.açılsa bile yine hard reset aatın mutlaka.
    HARD RESET ATMAK (CİHAZ KAPALI İKEN SES AÇMA TUŞU+CİHAZI AÇMA KAPAMA TUŞU)

http://bitshare.com/files/i1dy7t5k/2...ulumu.zip.html buda resimli anlatımınız.

tabınızdaki 2.3.3 Zencefil Ekmeği versiyonunuz hayırlı olsun.Kolay gelsin.

Deneyimli Üye Onur Şanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    15 mesaja 51 teşekkür aldı
    Zencefil Ekmeği Bu güzelmiş cidden.. Rom Yüklemek Kişilerin Kendi İnsiyatifindedir.. Oluşacak Olan Problemden de Kendileri Sorumludurlar..
    DakyROM 10.2 Extreme Edition with Dark Core 2.9.3 JVQ - Hell Yeah..

Yeni Üye
    Nereden
    Ontorio, Toronto / Canada
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Degerli arkadaslar , oncelikle bu forum un Samsung un kendi destek sitesinden bile daha faydalı oldugunu belirtmek istedim , damla kadar emegi gecene dahi tesekkür ederim , ben bu rom yuklemeyi denemek istedim fakat cihazı kapatıp Boot modunda acmaya calıstıgımde ( yani ama tusu + ses kısma tusu ) ekrana sarı renkte dikkat isareti icinde robot geliyor ve do not turn off target ( yani sakın haa kapatiiim deme bu olayi ) diyo ve 10 yıl bekliyorum bi hareket yok , hatta cihazı usb ile bilgisayara bagladım fakat küsler abi ikiside birbirini tanımıyo , iple baglasam daha iiyyiiydi valla , neyse bu konu ile ilgili degisik yorum ve yardımlarınızı bekliyorum , cin vardır yorumunu gecin cünki hocaya gösterdim ;-))

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Alıntı johann helper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Degerli arkadaslar , oncelikle bu forum un Samsung un kendi destek sitesinden bile daha faydalı oldugunu belirtmek istedim , damla kadar emegi gecene dahi tesekkür ederim , ben bu rom yuklemeyi denemek istedim fakat cihazı kapatıp Boot modunda acmaya calıstıgımde ( yani ama tusu + ses kısma tusu ) ekrana sarı renkte dikkat isareti icinde robot geliyor ve do not turn off target ( yani sakın haa kapatiiim deme bu olayi ) diyo ve 10 yıl bekliyorum bi hareket yok , hatta cihazı usb ile bilgisayara bagladım fakat küsler abi ikiside birbirini tanımıyo , iple baglasam daha iiyyiiydi valla , neyse bu konu ile ilgili degisik yorum ve yardımlarınızı bekliyorum , cin vardır yorumunu gecin cünki hocaya gösterdim ;-))
    Cihazınızı bilgisayara tanıtmak için Kies'i yükleyip Odin programı ile Firmware yüklemesi sırasında ise kapatmalısınız. Yani Kies'in sürücülerini kullanıp cihazınız bilgisayar tarafından tanındıktan sonra Kies'i kapatmalısınız.

Yeni Android ATAKAN2009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Hocam bende acemeyım daha bugun aldım samsung tapletı rom yukseltmek ısterım ancak henuz forumu arastırıyorum..Sızden b u Odin programını nereden ındırecegız onu sormak ısterım...

Ettiği Teşekkür
    328
    Alıntı ATAKAN2009 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bende acemeyım daha bugun aldım samsung tapletı rom yukseltmek ısterım ancak henuz forumu arastırıyorum..Sızden b u Odin programını nereden ındırecegız onu sormak ısterım...
    Aşağıda Odin'in *****me bağlantısı bulunuyor.

http://www.mediafire.com/?746qshb64cte17g

Yeni Üye aymensezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Dbdata: http://bitshare.com/files/5klc7qlm/dbdata.tar.html

link hata veriyor bu konu hakkında yardımcı olurmusunuz.
    Model numarası
    GT-P1000
    ürün bilgisi sürümü
    2.3.3
    Ana bant sürümü
    P1000XXJPZ
    Kernel sürümü
    2.6.35.7
    se.infra@
    SEP-52#2
    Yapım Numarası
    GINGERBREAD.XXJQ1

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Arkadaşlar ben de bugün bir adet P1000 aldım. Turkcell TİM'den aldım ama hat falan yok. Açılınca Turkcell reklamları falan var, zil sesi Turkcell'in melodisi falan. Acaba bu cihazın SIM locku falan varmıdır? 2.3 e flashlamada bir problem olur mu? Sizinkilerin flashlamadan önceki halleri nasıldı?

Ettiği Teşekkür
    328
    Alıntı GokhanC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben de bugün bir adet P1000 aldım. Turkcell TİM'den aldım ama hat falan yok. Açılınca Turkcell reklamları falan var, zil sesi Turkcell'in melodisi falan. Acaba bu cihazın SIM locku falan varmıdır? 2.3 e flashlamada bir problem olur mu? Sizinkilerin flashlamadan önceki halleri nasıldı?
    Cihaz hakkında bilgim yok. Sorun olacağını sanmıyorum aksine daha da hızlanır.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı Bilal Akgunduz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cihaz hakkında bilgim yok. Sorun olacağını sanmıyorum aksine daha da hızlanır.
    *******'dan bulduğum JQ1 FW i yükledim. Dediğiniz gibi bir sorun çıkmadı. Alet açıldı saçıldı Birde navigasyon programı buldum. Alet şu an verdiğim her kuruşu haketmeye başladı.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu