Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Android üzerinde google hesabı ve güvenlik

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Android üzerinde google hesabı ve güvenlik

Bildiğim kadarı ile android telefonlarda google hesabı eklemek zorunlu.

Market üzerinden kurulun bir çok programın info alanında sd karta erişebilir, kontakt listenize erişebilir gibi bilgiler yazmakta.

Ek olarak Droid09 isimli kullanıcı hakkında örnekleri de buldum.

Android marketteki programların ne kadarında güvenlik kontrolü yapılıyor bilmiyorum. Ancak açık kaynak kodlu bu programlar ile telefonda kayıtlı google hesabının şifresi öğrenilebilirmi? İhtimali varsa ikinci bir google hesabımı açıp tanımlamak gerekir?

google'ın milyonlarca kullanıcı için böyle bir açık bırakacağını düşünmüyorumancak sorumun cevabı içinde yeterli bilgi bulamadım.

Bilgisi olanların paylaşmasını rica ederim.

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Alıntı berkgulata Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarı ile android telefonlarda google hesabı eklemek zorunlu.

Market üzerinden kurulun bir çok programın info alanında sd karta erişebilir, kontakt listenize erişebilir gibi bilgiler yazmakta.

Ek olarak Droid09 isimli kullanıcı hakkında örnekleri de buldum.

Android marketteki programların ne kadarında güvenlik kontrolü yapılıyor bilmiyorum. Ancak açık kaynak kodlu bu programlar ile telefonda kayıtlı google hesabının şifresi öğrenilebilirmi? İhtimali varsa ikinci bir google hesabımı açıp tanımlamak gerekir?

google'ın milyonlarca kullanıcı için böyle bir açık bırakacağını düşünmüyorumancak sorumun cevabı içinde yeterli bilgi bulamadım.

Bilgisi olanların paylaşmasını rica ederim.
    Her ne kadar böyle şeyler yazsa da şifre ve kişisel verilere erişmezler. Yalnızca erişebilecek kadar izin alındığını söyler

Deneyimli Üye Onur Şanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    15 mesaja 51 teşekkür aldı
    Google hesabınızla ilgili veriler android çekirdeği içerisinde özel bir şifreleme ile saklanır.. Root'lu cihazlarda bile 3. parti uygulamalar hesap bilgilerine erişemiyorlar..
    DakyROM 10.2 Extreme Edition with Dark Core 2.9.3 JVQ - Hell Yeah..

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    google bu sistemi yaptıysa onuda düşünmüştür bence