Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Rom yükleme

Banned Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Rom yükleme

facebook müşteri hizmetleri
    ROM (Read Only Memory-Sadece Okunabilir Bellek)

ROM, bilgisayarın çalışması için gerekli olan temel komutların depolandığı yerdir. Bu komutlar, işlemlerden geçirilme için RAM içinde ve dışında veri taşıması, Manyetik medyalar üzerinde verilerin kalıcı olarak depolanması, bilgilerin ekran üzerinde gösterilmesi, klavyeden girilen komutların yorumlanması gibi işlemleri içerir. ROM aynı zamanda, bilgisayar açıldığı zaman, bilgisayarın düzgün bir şekilde çalışıp çalışmadığını tespit etmek için, bir takım testleri yerine getirir. ROM'un bir parçası olan ve ROM BIOS olarak adlandırılan birim, bir bilgisayarın açılışını başlatan yerdir. ROM BIOS, mikroişlemciye, RAM ve giriş/çıkış cihazları arasındaki veriyi kontrol etmesi için izin verir.

Aslında her ne kadar kurulumlar arasında ufak farklılıklar da olsa temel noktalar aynıdır.Eğer Romu edindiğiniz kaynak size bir kurulum rehberi hazırlamışsa kesinlikle bu rehbere uyunuz.

Rom dosyaları cihaza özeldir.Yani mutlaka kendi cihazınız için üretilmiş bir rom kullanmalısınız...Ayrıca bazı ROM lar kullandığınız PC işletimsistemini bile seçerler ROM u edindiğiniz yerden bu konuda bir icerik olup olmadığına göz atmalısınız.

Rom dosyaları büyük dosyalar olduğu için mutlaka sıkıştırılmış bir şekilde inecektir.Öncelikle RAR,ZIP veya 7Z olan uzantılar bunu gösterir uygun bir program yardımıyla bu dosyaları bir klasöre açmalısınız.

Rom editleyen arkadaşların hazırladığı romlar official değildir ve özel isimlerle anılırlar.Bu romlara CUSTOM ROM denir.Eğer bir ROM dosyası özel isimle paylaşılmışsa büyük bir ihtimal editlenmiş bir ROM dur.Yani Custom Romdur.

Galaxy TAB'ınız için güncel Official ROM dosyasını www.samfirmware.com adresinden anlık olarak takip edebilirsiniz.Rom orjinal olduğu için ve samsung tarafından yayınlandığı için cihazlarını garanti kapsamının dışında kalmayacaktır.Siteye üyelik bedavadır.Eğer siteye türkiye sunucularından ulaşamazsanız dns adreslerinizi 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yaparak siteye ulaşabilirsiniz.Cihazınızın modeli ve yüklemek istediğiniz sisteme göre rom *****ip istediğiniz romu defalarca yükleyebilirsiniz.

Odin: Samsung firmasının belirli model cihazlar için belirli romların yüklenmesini sağlamak amacıyla paylaştığı program.
    Rom: Samsung firmasının her cihazı için ayrı ayrı olarak çıkardığı,ve bir cihazın çalışması için gerekli olan işletim sistemi.(yukardaki anlatımın özü)
    Pit : PIT dosyaları, en basit haliyle partition haritalarıdır. Karışık mı geldi? Pekala daha anlaşılır bir şekle sokalım. Android cihazlarda bir veri alanı barındırırlar, ve dosyalarınız, işletim sisteminiz tıpkı bilgisayarınızda olduğu gibi buraya yüklenir. Buraya kadar sorun yok. Fakat Linux işletim sisteminde -bilenler bilir- işletim sistemi kurmak biraz farklı olabilir. İşletim sisteminin kendisi için ayrılacak disk alanı, ön bellekleme alanı, takas alanı v.b gibi bir çok partition, yani tek disk üzerinde temel bölümleme yapılabilir ve işletim sistemi bu bölümleme mantığına göre kurulur ve ilgili alanları düzenleyip kullanmaya başlar. Yani bir Android ROM kurarken PIT dosyası ile bunu yapmanız, yeni kurulumu seçtiğiniz PIT dosyasının haritasına göre yapacaktır.

bilgisayarınızda odin programı çalıştırılır.
    odinde gerekli dosyalar samsungun yayınladığı kurulum yönergelerine göre yerlerine yerleştirilir.
    galaxy tab bootloader moduna alınır.
    bootloader moduna alınan galaxy tab usb data kablosu ile pc deçık halde bulunan odin programına bağlanır.
    odin ekranında bağlantı kurulduğuna dair sarı ışık yanınca star butonuna basıır.ve odin ekranında pass tuşu görüldüğünde galaxy tab kendine reset atar.

bu kurulum yönergesi başka cihazlar için farklılıklar gösterebilir.
    Konu Mus2akTaS tarafından (23.Mayıs.2011 Saat 19:04 ) değiştirilmiştir.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    www.samfirmware.com site göçmüş başka bir adresten yükleyebiliyormuyuz

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Alıntı plusteknik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    www.samfirmware.com site göçmüş başka bir adresten yükleyebiliyormuyuz
    tsar3000.com dan *****ebilirsiniz.

Yeni Üye
    Nereden
    turkiye
    Ettiği Teşekkür
    6
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Bilal Bey Merhabalar!

Benim merak ettiğim mıuı romunu nasıl yükleyebiliriz.Gingerbread ile farkı nedir..

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Alıntı pişto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilal Bey Merhabalar!

Benim merak ettiğim mıuı romunu nasıl yükleyebiliriz.Gingerbread ile farkı nedir..
    miuiandroid.com adresinde yayınlanmaktadır.