Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ROM ile Gelen Programları Silmek

Banned Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

ROM ile Gelen Programları Silmek

anlatım root'lu bir 2.3.3 cihaz iç*****.

http://bitshare.com/files/hwq84kl9/U...-Root.apk.html

Lütfen dikkat edin.Bilmediğiniz ve emin olmadığınız hiç bir sistem dosyayını programını silmeyin cihaz dengesiz çalışabilir.

şimdi root uninstaller'ı çalıştırınca yüklü programlar listesi gelir karşınıza.

öncelikle ne olduğunu bilmediğimiz cwm ve tweak'ı kaldırabilirsin.sadece superuser kalabalir.

ikincisi pulse'yi kesinlikle kaldırmalısınız.mesela sürekli senkronizasyona ihtiyaç duyan programları kaldırabilirsiniz.ben gmail,pulse,kendi mail programı,acutweather gibi senkronizasyon isteyen programları kaldırarak arka planda çalışan ram miktarını 148 mb kadar düşürdüm.buda cihazın şarj miktarının uzamasına sebeb oldu.

gelelim nasıl kaldırıcağına.marketten veya üçüncü taraf olarak kurduğun yazılımları zaten hemen kaldırabiliyorsun.

liste karşına geldiğinde hangi programı kaldıracaksan o programın üzerine gelip parmağınla basılı tut.2 seçenek açılıyor.Show uninstall confirmation seçtiğinde uygulama kaldırılsınmı seçeneği gelir.

diğer yol (benim kullandığım):kaldırmak istediğiniz dosyanın sağında sys yazan dosyalar sistem dosyalarıdır.(pulse,gmail) gibi.bunlardan birinin üzerine bir defa tıklarsınız.ve biraz bekletir cihaz sizi.superuser devreye girer ve izin vermenizi ister.allow seçersen izin vermiş olurusn.karşına üç seçenek çıkarır.grant root.backup.uninstaller.uninstaler'a tıklayınca sistemden kaldırırsınız.

şimdi bunu sadece alıştırma yapmak maksadı ile sadece cwm,tweak ve pulse programları üzerinde deneyin ve uninstaller for root programına hakim olun (tavsiyemdir).

ondan sonra hangi programı kaldırmak isterseniz (rom içerisinden) sys olanları seçmeniz yeterli.

kolay gelsin...:-)
    Konu Bilal Akgunduz tarafından (23.Ağustos.2011 Saat 16:45 ) değiştirilmiştir.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Selamlar kolay gelsin hayirli ramazanlar ben bu anlatimdan bir sey anlamadim daha detayli anlatirmsin ben iki gunluk
    android ciyim de daha tesekkurler

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Pardon bu arada galaxy tab kullaniyorum ve pulse pili yedikce ben kriz geciriyorum. . . . Simdiden tesekklurler

Deneyimli Üye
    alikasimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Ettiği Teşekkür
    407
    219 mesaja 682 teşekkür aldı
    Alıntı suatozkan.73 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar kolay gelsin hayirli ramazanlar ben bu anlatimdan bir sey anlamadim daha detayli anlatirmsin ben iki gunluk
    android ciyim de daha tesekkurler
    bu konu ile alakalı defalarca yorum yazıldı. root uninstaller uygulaması ile kaldırılabilmektedir. bunun için ise root olmanız gerekmektedir.
    Saygımlarımla, Ali Kasımoğlu

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bana biri root olamayi anlatabilirmi nasil olacak bu is cihazi sarja takmaktan kullanamaz duruma geldim de
    adres verirseniz ben ordan incelerim. Gingerbeard guncellemesini yaparken oradaki arkadas rootlamaz isek hic anlami yok
    demis ve rootlamis idik ama bu baska bir sey sanirim ilgin icin tesekkur ederim. Bana yardimci olursan mutesekkur olurum. Hayirli bayramlar simdiden.

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Bana biri root olamayi anlatabilirmi nasil olacak bu is cihazi sarja takmaktan kullanamaz duruma geldim de
    adres verirseniz ben ordan incelerim. Gingerbeard guncellemesini yaparken oradaki arkadas rootlamaz isek hic anlami yok
    demis ve rootlamis idik ama bu baska bir sey sanirim ilgin icin tesekkur ederim. Bana yardimci olursan mutesekkur olurum. Hayirli bayramlar simdiden.
    Aşağıdaki konuda herşey yer alıyor

http://forum.andronova.net/showthrea...mp-FULL-MARKET

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tamam arkadasim bu adresten yukleme yaptim bende rootlama bolumunde diyorki eger cihazinizda SUPRUSER, CMW ve TWEAK programlari yukluyse rootlanmis demektir. Bu programlar bende yuklu olduguna gore yanlis bir sey yapmamisim. Ben PULSE programini kaldirmak istiyorum root uninstaller diye bir program
    adi geciyor ama ben bulamiyorum yada yok Ben PULSE programini kaldiramadim . Daha yeniyim bu cihazda bana bunu biri anlatabilirmi. Tesekkurler.

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Tamam arkadasim bu adresten yukleme yaptim bende rootlama bolumunde diyorki eger cihazinizda SUPRUSER, CMW ve TWEAK programlari yukluyse rootlanmis demektir. Bu programlar bende yuklu olduguna gore yanlis bir sey yapmamisim. Ben PULSE programini kaldirmak istiyorum root uninstaller diye bir program
    adi geciyor ama ben bulamiyorum yada yok Ben PULSE programini kaldiramadim . Daha yeniyim bu cihazda bana bunu biri anlatabilirmi. Tesekkurler.
    Her uygulama cihazınızda yüklü olamaz. Siz bahsi geçen uygulamayı Android Market'ten kendiniz yüklemeniz lazım