Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MMS Çözümsüzlüğü

Yeni Üye
    Nereden
    ANKARA
    Ettiği Teşekkür
    4
    1 mesaja 1 teşekkür aldı

MMS Çözümsüzlüğü

Merhaba dostlar, Nisan ayı itibariyle X10 mini ile birlikte ben de Android kullanıcısı oldum çok şükür

Aynı zamanda Vodafone kullanıcısıyım. Başıma gelen olayı sizlerle paylaşmak istedim.

Telefonum bildiğiniz üzere Android 2.1. Kamerası 5mp, default olarak kamerada zoom özelliği kullanılamıyor, foto edit olayı da yok. marketten veya başka şekilde bulduğunuz yazılımlar ile zoom ve edit olayı çözülebiliyor.

Yanlız MMS gönderiminde çok saçma bir sıkıntı yaşanıyor. Şöyle ki; albümden çektiğiniz fotoyu seçip mesaj yolu ile göndermek istediğinizde Android otomatik boyutlandırıyor. Eğer kullandığınız ekstra foto çekme yazılımı ile çözünürlüğü düşük çekmediyseniz veya çekim sonrası editlemeden göndermek isterseniz yazılımın boyutladığı fotonun boyutu genellikle 400KB üzerinde oluyor. Ve bomba habere bakın ki dünya üzerinde bütün GSM operatörleri MMS lerde maksimum 300KB veri gönderimine müsade ediyor )

Vodafone Data servisi ise sadece Sony Ericsson markasında bu sorunun yaşandığını ifade etti.

Özetle ayarlarınızı tam yapmış olsanız bile boyut sebebi ile MMS leriniz gönderilemiyor.

Sony Ericsson müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşmede tespitimin doğru olduğunu, kamera çekiminde otomatik değil de makro ayarını seçersem fotoların biraz daha küçülebileceğini veya foto editör kullanmam gerektiğini ifade ettiler.

Ben de güldüm ve Sony Ericsson un uluslararası GSM operatörlerinin belirlediği MMS veri gönderim miktarı olan 300Kb a göre yazılımda bir yama yapmaları gerektiğini, yazılımda yapılacak düzeltme ile MMS lerde 300Kb üzeri veriye yazılımın müsade etmemesi gerektiğini söyledim.Not alıp ilgililere ileteceklerini ifade ettiler.

Aynı sorunu yaşayan dostlardan ricam Sony Ericsson müşteri hizmetlerinin (+902124737777) mütemadiyen taciz edilmesi vesilesi ile yapılan bu temel hatanın en kısa sürede bir yama ile düzeltilmesi gereği hususunda zorlanmasına destek olmanızdır.

Toplu tepkiler ile hatayı düzeltme konusunda daha hızlı davranacakları kaçınılmaz bir gerçektir dostlar...

Şimdiden teşekkürler...

Deneyimli Üye Onur Şanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    15 mesaja 51 teşekkür aldı
    Çıkarılması planlanan 2.3.3 işletim sistemi sürümü ile bu problemin giderileceğiyle ilgili bir makale okumuştum.. Müşteri hizmetleri size bu yönde bir bilgi aktarmadılar mı?
    DakyROM 10.2 Extreme Edition with Dark Core 2.9.3 JVQ - Hell Yeah..

Yeni Android juniormali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    2.3.3 sürümünün çıkarılması hala gündemde değil nerden aldınız bu bilgiyi
    Sony Ericsson X10 Mini - 2.1 - 8 GB ama yeni sürüm beklemek çok kötü

www.tarifeturkiye.com Gsm operatör tarifeleri hakkında en geniş bilgi platformu.! " Siz sorun By Tarife yanıtlasın"

Bu Konu için Etiketler