Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Galaxy S ile ilgili benim için hayati bir soru

Yardım Sever Üye smyrna1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Izmir
    Ettiği Teşekkür
    274
    64 mesaja 90 teşekkür aldı

Galaxy S ile ilgili benim için hayati bir soru

Öncelikle herkese iyi günler,

Telefonu dün aldım ancak çözemediğim veya farkına varamadığım bir sorun var. Ve bunun sayesinde 4 gün önce almış olduğum 30 liralık kontör şu anda bitti. Telefonu dün aldım. Tamam bilmiyordum, ilk etapta gps ile internete bağlanmışım. Kontörler şakır şakır gitti. Sonra sorunu çözdüm daha doğrusu çözdüğümü düşündüm. En yukardaki menubar'ı aşağı çekiyorum. Wi-Fi / Bluetooth / GPS / Ses / Otomatik Döndürme yazılarının olduğu ekran geliyor. Oradan Wi-Fi ile kendi evimdeki wireless modemime bağlandım. Normalde kontör gitmiyor olması gerekmiyor mu? İşlerimi yapıyorum. Yine aynı yerden çok şarj yemesin diye Wi-Fi özelliğini kapatıyorum. Bir sonraki açışımda "Kullanılan byte : xx" "Kullanım miktarı : falanca lira" tarzı yazı çıkıyor ve kontörler gidiyor. Hata yaptığım kısım neresidir?

Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Dünden beri resmen 30 liralık kontörü yedim. Yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim. Saygılar.

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Settings/Mobile Network Settings menüsünden şebeke bağlantısı kaparsanız bir harcama yapılmamış olur.

Yardım Sever Üye smyrna1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Izmir
    Ettiği Teşekkür
    274
    64 mesaja 90 teşekkür aldı
    ayarlar / kablosuz ve ağ / mobil ağlar = paket veri kullan'ın yanında tick vardı.

onu kaldırdım. şu an paket veri kullan - veri dolaşımı vs gibi şeyler untick modunda. bundan sonra hiç gitmeyecek mi kontör inanın çok mutlu oldum.

peki wi-fi ile tekrar ev içinde modemden bağlanırken o kapattığımız yeri açmaya gerek var mı?

bir de son olarak konudan bağımsız olarak bu forumda gördüm. ekrandan nasıl screenshot alabiliyoruz?

sabrınız için teşekkürler...
    Konu smyrna1903 tarafından (24.Mayıs.2011 Saat 15:28 ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Üye Sarper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    21
    102 mesaja 205 teşekkür aldı
    Alıntı smyrna1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayarlar / kablosuz ve ağ / mobil ağlar = paket veri kullan'ın yanında tick vardı.

onu kaldırdım. şu an paket veri kullan - veri dolaşımı vs gibi şeyler untick modunda. bundan sonra hiç gitmeyecek mi kontör inanın çok mutlu oldum.

peki wi-fi ile tekrar ev içinde modemden bağlanırken o kapattığımız yeri açmaya gerek var mı?

bir de son olarak konudan bağımsız olarak bu forumda gördüm. ekrandan nasıl screenshot alabiliyoruz?

sabrınız için teşekkürler...
    ekran görüntüsü bir program aracılığıylada alınabiliyor örnek "shootme" veya telefonda da böyle bir özellik bulunuyor fakat bazı uygulamalar açıkken problem çıkartabiliyor yinede söyliyim geri tuşuna basılı tutarak home tuşuna basın ve ikisindende parmağınızı çekin. dosyalarımda yeni bir klasör oluşacaktır bulursunuz zaten.
    paket verideki tikleride iptal ettiyseniz onlar sadece gprs için geçerlidir wi-fi ile net e bağlanmak için onları değiştirmenize gerek yoktur.
    www.sarperkaya.com

Aktif Android
    Nereden
    Türkiye
    Ettiği Teşekkür
    6
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Peki wifi yokken , paket veri vs. tiki işaretli değilken internete girdiğimizde 1 gblik paketimiz varsa o paketimi kullanıyor konturmu yıyıor ??

Ettiği Teşekkür
    328
    Alıntı fiyaka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki wifi yokken , paket veri vs. tiki işaretli değilken internete girdiğimizde 1 gblik paketimiz varsa o paketimi kullanıyor konturmu yıyıor ??
    İnternete giremiyorsunuz o şekilde. Zaten paket veri yi kapayınca kontörden de yemiyor. Yani internetle olan bağlantı kesiliyor.

Aktif Android
    Nereden
    Türkiye
    Ettiği Teşekkür
    6
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Çok teşekkür ederim , peki arama felan yapabilyioruz dimi ? Sms fln ?

Ettiği Teşekkür
    328
    Alıntı fiyaka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim , peki arama felan yapabilyioruz dimi ? Sms fln ?
    Tabi, onları da kapatmak için uçak moduna alırsınız

Aktif Android
    Nereden
    Türkiye
    Ettiği Teşekkür
    6
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Yok onların kapatılmamasını istiyorum zaten ...Neyse tekrardan teşekkürler

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    10
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Öncelikle telefonunu fabrika ayarlarına çevir. Ondan sonra kurulum aşamaları geliyor. Oradan herşeyi pasif yap. Wifi olayınıda oradan yapabilirsin. 3G veya Wifi seçeneği var, onu işaretle ve devam et. En son adımda Google güncellemeleri vs. bir takım şeçenek var. O seçeneği kaldır. O seçeneği kaldırdığında android market çalışmayacak. Android marketin tekrar çalışması için fabrika ayarlarına dönüp tekrardan kurulum aşamalarında Google ile ilgili seçeneği aktif etmelisin. Sen en iyisi bir internet paketi satın al. Bu telefonu kullanman için internet paketi şart.

Fabrika ayarlarına dönmen için kod : *2767*3855#
    Bu kodu yazdığında telefondaki birçok veri silinecek. Bu kodu uygulamadan önce verilerini yedeklemelisin.