Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: root lutfen yardim

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    2 mesaja 4 teşekkür aldı

root lutfen yardim

merhaba ben Azerbaycandan katiliyorum siteniz cok iyi bu yuzden tebrik ediyorum telfonum galaxy s2 Custom Servis code russianin yani updateler ordan geliyo bildiyim kadariyla telfon root oldukda qaranti talonu bozuluyo boyle bir sey yapmak munkunmu acaba ilk telfonu root edeyim sonra Custom Servis code deyisdireyim usa yapayim sonra root olunmus telfonu onceki hala kaytarayim yani root olunmamis gibi? lutfen yardimci olursaz sevinirim

Uzman Üye ahmetmertgok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    45
    175 mesaja 286 teşekkür aldı
    Alıntı yaqub86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba ben Azerbaycandan katiliyorum siteniz cok iyi bu yuzden tebrik ediyorum telfonum galaxy s2 Custom Servis code russianin yani updateler ordan geliyo bildiyim kadariyla telfon root oldukda qaranti talonu bozuluyo boyle bir sey yapmak munkunmu acaba ilk telfonu root edeyim sonra Custom Servis code deyisdireyim usa yapayim sonra root olunmus telfonu onceki hala kaytarayim yani root olunmamis gibi? lutfen yardimci olursaz sevinirim
    tabiki mümkün. şu an telefonunuzun firmware'i neyse onu daha sonra ODIN ile yeniden yüklediğinizde telefonunuz ilk aldığınız gün gibi olur. Bu yüzden şu anki firmware'inizin adını sürüm numarasını biryere yazın bu çok önemli. daha sonra telefonu rootlayıp isterseniz USA'a ait bir rom yüklersiniz fakat benim tavsiyem bir avrupa romu kullanmanız bazen farklı kıta romunda gps'te sorun çıkabiliyor. aşağıda vereceğim linkten telefonunuza ait yayınlanmış tüm firmware'leri bulabilirsiniz
    http://www.sammobile.com/showthread.php?t=23
    -LÜTFEN KIRIK LİNKLERİ KONU SAHİPLERİNE ÖZEL MESAJLA VEYA KONU ALTINA YAZARAK BİLDİRİNİZ.
    -SORULARINIZI MODERATÖRLERE ÖZEL MESAJ İLE DEĞİL, KONU ARACILIĞI İLE SORUNUZ. BU SİZİN DAHA FAZLA İNSANDAN DAHA HIZLI YANIT ALMANIZI SAĞLAR
    -FORUM KURALLARINA UYMAYANLARI MODERATÖRE BİLDİR BUTONUNU KULLANARAK BİZE BİLDİRİNİZ.
    .

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    2 mesaja 4 teşekkür aldı
    Alıntı ahmetmertgok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tabiki mümkün. şu an telefonunuzun firmware'i neyse onu daha sonra ODIN ile yeniden yüklediğinizde telefonunuz ilk aldığınız gün gibi olur. Bu yüzden şu anki firmware'inizin adını sürüm numarasını biryere yazın bu çok önemli. daha sonra telefonu rootlayıp isterseniz USA'a ait bir rom yüklersiniz fakat benim tavsiyem bir avrupa romu kullanmanız bazen farklı kıta romunda gps'te sorun çıkabiliyor. aşağıda vereceğim linkten telefonunuza ait yayınlanmış tüm firmware'leri bulabilirsiniz
    http://www.sammobile.com/showthread.php?t=23
    yardiminiz icin tesekkurler ben telfonun softwaresin update etdim ama tecrubesizlikden firmwareni bir yere yazmadim simdiki firmware ise hic hosuma gelmiyo rusiyadan geldiyi icin bazi problemler var mesela swypede turk dilin silmisler oysa bana turk dili cok lazim.bir sey sorca telfonu update yapdigimda ilk updatem telfondan yapdim her sey iyi oldu ikinci updateni kiesden yapdim ama problemli cikdi rus programlari oldu telfonumda turk dili silindi ve baska problemler sanki telfondan update oldugunda birbasa samsungdan geliyoda kiesden oldugunda rusiyadan geliyo ya boyle bir sey ola bilirmi??!!

birde telfonumu root yaparsam rootun kotu taraflari ne?

Ettiği Teşekkür
    45
    yardiminiz icin tesekkurler ben telfonun softwaresin update etdim ama tecrubesizlikden firmwareni bir yere yazmadim simdiki firmware ise hic hosuma gelmiyo rusiyadan geldiyi icin bazi problemler var mesela swypede turk dilin silmisler oysa bana turk dili cok lazim.bir sey sorca telfonu update yapdigimda ilk updatem telfondan yapdim her sey iyi oldu ikinci updateni kiesden yapdim ama problemli cikdi rus programlari oldu telfonumda turk dili silindi ve baska problemler sanki telfondan update oldugunda birbasa samsungdan geliyoda kiesden oldugunda rusiyadan geliyo ya boyle bir sey ola bilirmi??!!

birde telfonumu root yaparsam rootun kotu taraflari ne?
    rootun kötü bir tarafı yok. root dediğimiz şey sadece size sistem üzerinde tam kontrol için yetki veren birşeydir. siz gidip sistem klasörlerini filan silmek vb gibi yanlış birşey yapmazsanız birşey olmaz. firmware konusunda da size tavsiyem bir custom rom yüklemeniz. Benim de kullandığım darkyrom 10.2.2 final gayet güzel. bir sorun yaşamazsınız. tabiki garanti kapsamından çıkar cihazınız. Fakat bunun da geri dönüşü var
    -LÜTFEN KIRIK LİNKLERİ KONU SAHİPLERİNE ÖZEL MESAJLA VEYA KONU ALTINA YAZARAK BİLDİRİNİZ.
    -SORULARINIZI MODERATÖRLERE ÖZEL MESAJ İLE DEĞİL, KONU ARACILIĞI İLE SORUNUZ. BU SİZİN DAHA FAZLA İNSANDAN DAHA HIZLI YANIT ALMANIZI SAĞLAR
    -FORUM KURALLARINA UYMAYANLARI MODERATÖRE BİLDİR BUTONUNU KULLANARAK BİZE BİLDİRİNİZ.
    .

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    2 mesaja 4 teşekkür aldı
    Alıntı ahmetmertgok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rootun kötü bir tarafı yok. root dediğimiz şey sadece size sistem üzerinde tam kontrol için yetki veren birşeydir. siz gidip sistem klasörlerini filan silmek vb gibi yanlış birşey yapmazsanız birşey olmaz. firmware konusunda da size tavsiyem bir custom rom yüklemeniz. Benim de kullandığım darkyrom 10.2.2 final gayet güzel. bir sorun yaşamazsınız. tabiki garanti kapsamından çıkar cihazınız. Fakat bunun da geri dönüşü var
    hocam sizden bir sey daha isteye bilirmiyim hakkini helal et cok zahmet verdim
    bana root etmeyi csc-ni deyismeyi (uk yapmak istiyorum) ve birde root etdikden sonra eski hale geri donmeyi(yani root olunmamis hale gelmeyi(bunu en cok garanti pozulmasin diye istiyorum root edib cscni deyisib onceki root olunmamisdaki hale donmek istiyorum ama yeni csc ile) oyretirseniz cok sevinirim bir zahmet

Ettiği Teşekkür
    45
    tabiki ne demek helal olsun.
    root için http://forum.andronova.net/showthrea...ld%FDr%FDl%FDr burada gayet açık bir şekilde yazıyor yapmanız gerekenler ama tabiki anlamadığınız yeri sorabilirsiniz.
    CSC değişimi için de *#272*IMEI numaranız# komutunu girin orada xeu seçeneğini seçin. avrupa demek o.
    root işlemini geri almak için de firmware'i ODIN ile baştan yüklemeniz gerekiyor. bunu yaptığınız zaman herşey sıfırlanır csc de dahil. bu da şu linkte anlatılıyor. http://forum.andronova.net/showthrea...um-Detaylar%FD
    istediğiniz zaman takıldığınız yerleri sorabilirsiniz
    .

Ettiği Teşekkür
    45
    hocam sizden bir sey daha isteye bilirmiyim hakkini helal et cok zahmet verdim
    bana root etmeyi csc-ni deyismeyi (uk yapmak istiyorum) ve birde root etdikden sonra eski hale geri donmeyi(yani root olunmamis hale gelmeyi(bunu en cok garanti pozulmasin diye istiyorum root edib cscni deyisib onceki root olunmamisdaki hale donmek istiyorum ama yeni csc ile) oyretirseniz cok sevinirim bir zahmet
    ayrıca şu sayfadan telefonunuz için yayınlanmış tüm firmware'leri bulabilirsiniz http://www.sammobile.com/showthread.php?t=23
    .

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    2 mesaja 4 teşekkür aldı
    hocam cok cok ama cok tesekkurler ALLAH razi olsun

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    2 mesaja 4 teşekkür aldı
    bende olan cscler bunlar

VHC
    SKZ
    SER
    SEK
    MSG
    FTD
    ALO

hocam ne anlama geliyo bunlar anlatirmisin ayrica bunu deyisdirirken backupa ihtiyac varmi??

Aktif Android Deagles48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    antalya
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    bende olan cscler bunlar

VHC
    SKZ
    SER
    SEK
    MSG
    FTD
    ALO

hocam ne anlama geliyo bunlar anlatirmisin ayrica bunu deyisdirirken backupa ihtiyac varmi??
    İlk önce hangi csc'yi yüklemek istiyorsanız o ülkenin frimwaresi yükleyiniz ozaman secenekler arasında çıkıcaktır ayrıca bu işlem telefonu wipe data yapar bi nevi format *****leriniz *****larınız resimleriniz gitmez fakat yüklü olan uygulamalarınız gider bu işlemi yapmadan önce Titanium backup adlı program ile yedek alabilirsiniz bu uygulama root gerektirir benim kisisel fikrim ORJ Rom tercih etmeniz ve sonra root yapmanızdır custom rom yüklerseniz Kies üzerinden gelen güncellemeleri alamayacaksınız csc değiştirme işleminizde bu yüz den bir işe yaramayacaktır

NOT: Ayrıca Kies üzerinden yapılan güncellemelerde verileriniz silinmez

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu