Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SGS2 telefonumu LCD monitöre bağlamak istiyorum

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

SGS2 telefonumu LCD monitöre bağlamak istiyorum

SGS2 telefonumu LCD monitöre bağlamak istiyorum.Elimde HDTV kablo var HDMİ kablo var ve LCD monitörün DVI girişi var.DVİ to HDMİ de var.Bu elimdekilerle bağlantı yapıyorum ama telefonun görüntüsü çıkmıyor.Yani yardım istiyorum...

Profesyonel Android archleo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    31
    344 mesaja 781 teşekkür aldı
    Değerli Kardeşim,

LCD monitöre elindeki kablolarla bağlayamazsın. LCD monitörün bağlantısı VGA, sen ise HDMI kablo ile bağlamaya çalışıyorsun. VGA, HDMI ve DVI...bunların tümünün refresh frekansları ayrı, dolayısıyla görüntü alamaman normal. Bunun için HDMI>>VGA Converter Box alman lazım. Cihazından HDMI OUT alıp bu kutuya HDMI IN olarak girecek, kutudan VGA OUT alıp LCD monitöre VGA IN olarak gireceksin. Ayrıca bunun için bir ucu HDMI Mini(C) öbür ucu HDMI (A) olan bir kabloya ihtiyacın var, zira sanıyorum HDTV adaptörünün çıkışının HDMI Mini(C) olması lazım. Audio istiyordan ayrıca RCA kablo ile bu kutudan OUT alıp bir ses sistemine IN girmen lazım. Yalnız alacağın ses MONO olacaktır.

>> HDMI_2_VGA_CONVERTER

................................... ADVANCED RIDING IS AN ART

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı archleo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli Kardeşim,

LCD monitöre elindeki kablolarla bağlayamazsın. LCD monitörün bağlantısı VGA, sen ise HDMI kablo ile bağlamaya çalışıyorsun. VGA, HDMI ve DVI...bunların tümünün refresh frekansları ayrı, dolayısıyla görüntü alamaman normal. Bunun için HDMI>>VGA Converter Box alman lazım. Cihazından HDMI OUT alıp bu kutuya HDMI IN olarak girecek, kutudan VGA OUT alıp LCD monitöre VGA IN olarak gireceksin. Ayrıca bunun için bir ucu HDMI Mini(C) öbür ucu HDMI (A) olan bir kabloya ihtiyacın var, zira sanıyorum HDTV adaptörünün çıkışının HDMI Mini(C) olması lazım. Audio istiyordan ayrıca RCA kablo ile bu kutudan OUT alıp bir ses sistemine IN girmen lazım. Yalnız alacağın ses MONO olacaktır.

>> HDMI_2_VGA_CONVERTER

teşekkürler

Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    31
    Alıntı um77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler
    Rica ederim. Kolay gelsin...

Yardım Sever Android
    Ettiği Teşekkür
    4
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    bende böyle bir aparat arıyorum nereden satın alabilirim?

Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    31
    Alıntı slmdmrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende böyle bir aparat arıyorum nereden satın alabilirim?
    Değerli Kardeşim,

Aşağıdaki linkten bakabilirsiniz. Yukarıdaki mesajımda da koyu yeşil HDMI_2_VGA_CONVERTER olarak verdiğim linktir bu.

http://www.egerate-store.com/Default.aspx?_Args=ProductImage,1031,OdesisMc,1230 ,Language,TR

Yeni Android xmen_033 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    5
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Alıntı um77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SGS2 telefonumu LCD monitöre bağlamak istiyorum.Elimde HDTV kablo var HDMİ kablo var ve LCD monitörün DVI girişi var.DVİ to HDMİ de var.Bu elimdekilerle bağlantı yapıyorum ama telefonun görüntüsü çıkmıyor.Yani yardım istiyorum...
    Bu aparat isini Görür fiatı 5tl civarı hdmi ucunu dvi a ceviriyor elektronikcilerde bulabilirsin HDMI-DVI Cevirici

Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    31
    Alıntı xmen_033 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu aparat isini Görür fiatı 5tl civarı hdmi ucunu dvi a ceviriyor elektronikcilerde bulabilirsin HDMI-DVI Cevirici

Değerli xmen_033 Kardeşim,

um77 kardeşimizin mesajını dikkatli okumadığınız anlaşılıyor:

...Elimde HDTV kablo var HDMİ kablo var ve LCD monitörün DVI girişi var.DVİ to HDMİ de var.Bu elimdekilerle bağlantı yapıyorum ama telefonun görüntüsü çıkmıyor...
    Vermiş olduğunuz aparattan zaten bu arkadaşın elinde var ve görüntü alamıyorum diyor, siz hala DVI to HDMI çevirici öneriyorsunuz. Arada bir converter box olmadan High Digital bir yayını nasıl analog yayına çevireceksiniz acaba sorabilir miyim? Vermiş olduğunuz aparat arkadaşımızın hiçbir işini görmez...

Değerli arkadaşlar,

Bilgilendirme doğru yapılırsa bir işe yarar, karşı taraf ve aynı probleme haiz başka kişiler de bundan fayda görür. Bu sebeple lütfen doğru bilgilendirmeler yapalım!!

Sevgi ve saygılarımla,