Sayfa 1 Toplam 8 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 80 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: [ROM]DarkyROM v10.1 Final - Kurulum - Galaxy S I9000 - 26/05/2011

Yeni Üye ramen56 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı

[ROM]DarkyROM v10.1 Final - Kurulum - Galaxy S I9000 - 26/05/2011

DarkyROM v10.1 Final sürümünü kurabilmeniz için sizlere yardımcı olabilmek amacıyla hazırlanmıştır...

Öncelikle, telefonunuza herhangi bir zarar gelmesi durumunda sorumluluk kabul etmediğimi belirtmek istiyorum.

DarkyROM v10.1 'i flaşlamadan önce önemli notlar

-Cihazınızı root etmeye gerek yok ve flaşlama için önceden CWM yüklü olmasına da gerek yok. ROM, ihtiyacınız olan herşeyle rootlu bir şekilde geliyor. Tek yapmanız gereken aşağıda yazılanları uygulamanız.

-Darky v10.1 ROM'u JVH yazılımı temel alınarak hazırlanmıştır. Bu yüzden flaşlama yapabilmeniz için cihazınıza JVH romu yüklü olmalı, yüklü değilse öncelikle bu romu yükleyiniz (Odin yardımıyla yükleyebilirsiniz).. Burada sözü edilen JVH romu Ficeto_JVH ROM'udur.

-Eğer telefonunuza zaten Ficeto_JVH romu yüklü ise bunun üzerine darkyROM v10.1'i yükleyebilirsiniz demektir.

-Özet olarak öncelikle Ficeto_JVH romunun yüklü olması kesinlikle gerekmektedir.

LAGFİX'ler

-Eğer yüklü olan lagfix ve bu tarz ince ayarlar varsa bunların tümünü kaldırmanız (etkisiz kılmanız) KESİNLİKLE önerilmektedir, aksi halde telefonunuz zarar görebilir!!!

Flaşlamadan önce öneriler

-Flaşlama işlemi için kullanacağınız bilgisyarda flaşlama işleminde kullanacağınız Odin programı için bilgisayarınızda telefonunuzun sürücüleri (driver'ları) yüklü olmalıdır. Bu sürücüler, kies programı yüklenerek aynı zamanda edinilebilir.

-Flaşlama işleminden önce Kies programını ve arkaplan servislerini kapatmanız gerekir.

-Rootlu bir kullanıcı iseniz EFS klasörünüzün yedeğini almanızda fayda var.

-Eğer varsa flaşlama yapmadan önce harici sd kartınızı çıkartınız.

Flaşlama İşlemi

-Yüklü uygulamalarınızın yedeğini alın

-Aşağıdaki dosyaları *****in

ODIN MultiLoader 1.3
    veya
    ODIN MultiLoader 1.82

Ficeto's Deodexed JVH I9000 ODIN.zip
    Darkys v10.1 Extreme Edition.zip

-Ficeto_JVH ROMunu Odin programını kullanarak yükleyin. Eğer bu ROM'a zaten sahipseniz bu adımı pas geçebilirsiniz.

-Windows7 64bit kullananlar odin_1.82 ile problem yaşayabilir, o yüzden bu işletim sistemi kullanıcılarının odin_1.3 ile yükleme yapmaları daha güvenli olur.

-Yukarıdaki linkten Ficeto_Deodexed_JVH_I9000_ODIN.zip dosyasını *****dikten sonra bunun içerisindeki Ficeto_Deodexed_JVH_I9000.tar dosyasını zip'ten çıkarın.

-Odin programını açın (Windows 7 ve vista kullanıcıları bunu yönetici olarak açmalı)

-Odin üzerinden gerekli dosyaları (PIT ve PDA) uygun yerlere gösterin (aşağıdaki 2.resimdeki gibi).

-Re-partition seçeneğini tikleyin.

-Odin üzerindeki diğer ayarları değiştirmeyin (ayarlar resimdeki gibi olmalı)

-Telefonunuzu download moda alıp usb ile bilgisayara bağlayın ve odin programının telefonunuzu tanımasını bekleyin (aşağıdaki 1.resimdeki gibi kutucukta sarı renk oluşur)

-Bağlantı sağlanıp sarı kısım oluştuktan sonra start'a tıklayıp flaşlamayı başlatıyoruz.

-Telefon yüklemeleri bitirip kendi kendine yeniden başlayana kadar bekliyoruz.

-Flaşlama işlemi başarılı bir şekilde bittiğinde Odin'de yeşil renkli kısımda 'PASS' yazını göreceksiniz.

1.

2.

Şimdi Gingerbread sürümüne ve rootlu bir telefona sahipsiniz.

Sonraki adıma geçiyoruz...

-Bundan sonraki işlemlerden önce telefonunuzun şarjının tam dolu (%100) olması batarya sürenizin uzamasına katkıda bulunacaktır (şarjınız size daha uzun bir zaman dilimine yetecektir)..

-Android Marketten DarkyROM Configurator'u *****iyoruz

-DarkyROM Configurator programını açıyoruz

-Kullanmayı istediğimiz ayarları seçiyoruz (Canlı duvar kağıtları, özel modem yüklemeleri, 3. parti yazılımlar, extra fontlar vs.)

-İndirmiş olduğumuz Darkys_v10.1_Extreme_Edition.zip dosyasını telefonumuzun dahili hafızasına atıyoruz

-CWM (recovery) moduna geçip Darkys_v10.1_Extreme_Edition.zip dosyasını flaşlıyoruz.

-Flaşlama işlemi bitene kadar bekliyoruz ve sonra ayarlardan reboot yapıyoruz (bir kez geri, sonra reboot).

TEBRİKLER! Şimdi Darky Gingerbread v10.1 Final Versiyonunu kullanıyorsunuz.

Yardımcı olabilecek bazı *****lar

Ficeto_JVH_ROM'unu Odin ile flaşlama(yükleme)

DarkyROM v10.1'i Yükleme

Orjinal boot animasyonunu geri kazanma

Öncelikle bu dosyayı *****in (orjinal boot animasyonu dosyaları)
    http://forum.xda-developers.com/atta...6&d=1305480687

Root Explorer veya Super Manager programını kullanarak aşağıdakileri uygulayın.

Root explorer -- https://market.android.com/details?i...e.rootexplorer
    Super Manager -- https://market.android.com/details?i...et.TaskManager

1 ) şu dizinin içine \System\Media\ - *****diğiniz bootsamsung.qmg ve bootsamsungloop.qmg dosyalarını buraya atın ve öncekilerle yer değiştirin. Bunlar boot açılış animasyon ekranlarıdır.

2 ) şu dizinin içine \System\Media\*****\Shutdown\ - *****diğiniz tüm .png ve a .cfg dosyalarını buraya atın. Bunlar kapanma ekranı iç*****.

3 ) şu dizinin içine \System\Etc\ - *****diğiniz PowerOn.wav dosyasını buraya atın ve öncekiyle yer değiştirin. Bu açılış sesidir.

4 ) şu dizinin içine \System\Media\Audio\ui\ - *****diğiniz shutdown.ogg dosyasını buraya atın ve öncekiyle yer değiştirin. Bu kapanış sesidir.

-Ayrıca bootanimation.zip dosyasını system/media and data/local dizinlerinden silin (eğer varsa).

Ben bu yöntemi sesler için denedim ve başarılı oldum, açılış-kapanış sesleri var şu an. Ayrıca internette yabancı forumlarda detaylı aramalar sonucu edindiğim bilgilere göre bu yöntemi deneyen diğer kullanıcılar da başarılı sonuçlar almışlardır. Bilginize!!!

Yukarıda yazılanlar kaynak bir siteden çeviri yapmamla tercümesi tamamen bana ait olan bir dokümandır (orjinali ingilizcedir).
    Yardımcı olması dileğimle, iyi forumlar!!!

kaynak----> http://www.darkyrom.com/community/in...friendly.3080/
    Konu ramen56 tarafından (15.Haziran.2011 Saat 00:16 ) değiştirilmiştir. Sebep: Düzenlemeler yapılmıştır.

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Harika olmuş, sabitliyorum.

Deneyimli Üye Onur Şanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    15 mesaja 51 teşekkür aldı
    Gerçekten mükemmel bir anlatım olmuş.. Sizden ricam; kullanıcıların Stock ROM ile DarkyROM arasında farklı daha iyi anlayabilmeleri için DarkyROM'a ait birkaç ekran görüntüsü eklemeniz.. Kullanıcıların 'neden bunu yüklemeliyiz' sorularına ışık tutmuş olabiliriz böylece..
    DakyROM 10.2 Extreme Edition with Dark Core 2.9.3 JVQ - Hell Yeah..

Yeni Üye ramen56 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Teşekkürler.. Ben henüz bu ROMu yüklemiş değilim, o yüzden elimde ekran görüntüsü yok şimdilik.. Ama dediğiniz v10.1 DarkyROM'a ait birkaç ekran görüntüsü iyi olacaktır, internet üzerinden aramalarla bulmaya çalışacağım, bulur bulmaz paylaşırım sizlerle :-)

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Darkyrom tamamen ingilizce sanırım.

Ettiği Teşekkür
    328
    Alıntı Arat Gedikoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Darkyrom tamamen ingilizce sanırım.
    İngilizce olsa bile MoreLocale2 uygulaması ile türkçeleştirebilirsiniz.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    bu nasıl olacak bilal hocam. Açıklarsanız darkyrom u merak edyorum ve yülemek istiyorum.

Ettiği Teşekkür
    328
    Alıntı Arat Gedikoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu nasıl olacak bilal hocam. Açıklarsanız darkyrom u merak edyorum ve yülemek istiyorum.
    ROM'u yükledikten sonra markete girip arama bölümüne MoreLocale2 yazıp çıkan uygulamayı *****in. Daha sonra uygulamayı açtığınızda büyük ihtimalle dil listesiyle karşılaşırsınız. Türkçe'yi seçin. Büyük oranda türkçeleşir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Anladım hocam sağol. Ficeto JVH ı yükledim. darky confugration u da yükledim. ancak recovery de açıp logfix disable getir dedinde tıkamdım. kendisi vodoo da bazı ayarlar yapıyor. bu nasıl oluyor anlmadım. söylememişte. direk darky rom zip dosyasını recoveery den yükle deseydi daha rahat yüklerdim ancak öteki türlü kafam karıştı doğrusu.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Dostlar selamlar öncelikle. ben bir şey merak ediyorum.ben şimdi bunu telefonuma kursam garantiden çıkar mı?bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Sayfa 1 Toplam 8 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu