Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Firmware yüklemesi sonrasi baslatma sorunu

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Unhappy Firmware yüklemesi sonrasi baslatma sorunu

Merhaba,
    Ben Almanya'da yasiyorum. 2 hafta önce Samsung Galaxy s i9000 aldim. Ama Avrupa sürümü model oldugu icin, Türkce dil destegi yoktu. Ben bir süre almanca kullandim, ama genel olarak türkce olmasinin iyi olacagini düsünerek, forumlari izledim ve Froyo 2.2 (XXJJP) olan olan firmware sürümünü yükselterek, Türkce dili eklemeye calistim. Ilk basta aynen tariflerdeki gibi, ODIN ve 2.2.3 sürümünü *****erek, yükleme yapmaya calistim. Ama birseyleri herhalde yanlis yapmis olmaliyim. Ya da yanlis dosya yüklemis olmaliyim.

Ilk yükleme esnasinda anormal bir durum vardi. O kadar uzun sürdü ki, birkac saat diyebilirim. Yani flash zorlanmis olabilir. Sonra telefon acilmadi.

Ben ayni islemi, baska bir sürüm firmware ile denedim. Yükleme gayet normal bir bicimde 3,5 dakika icinde tamamlandi. Sonunda reset olurken, ekranda yesil Android adamcigi cikti ve bazi kirmizi uyarilar yazdi. Home tusuna basmam gerektigi yaziyordu. Bastim ve telefon normal acilis görüntüsü ile acilmaya yöneldi. Ilk acilis ekranindaki Samsung Galaxy i 9000 yazisi cikti, sonra Samsung acilis animasyonu ve müzigi cikti... Ama hepsi bu kadar. Sonrasi yok...

Telefon pin sorma ekranina gecmiyor. Ekran karariyor ve kesik kesik titresim veriyor. Uzun süre kesik titresimler aldim, belki acilir diye... Ancak acilmiyor.

Sizce ne oldu ? Flash down mu oldu? Aman bana iyi bir haber verin ve neyi yanlis ypmis olabilirim, anlatin. Telefonumu geri döndürebilir miyim?

Eger ben bunu Almanya'da bir servise yaptirmaya kalkarsam, benden 150-200 Euro para alirlar...

LÜTFEN YARDIM

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    8
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Telefon download moda geçiyorsa driverların yüklendiğinden emin olarak - bence kies i kurmak en iyi yol bunun için - tekrar odin ile yönergeleri dikkatlice takip ederek flaslayınız. Download moda alınamıyorsa - telefon ve pc resmi geliyorsa -, dirençli konnektör ile download moda geçip gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

Adı geçen küçük aparatı alışveriş sitelerinde download i9000 yazarak aratabilirsiniz.
    [B]GT-I9300

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Download moduna geciyor. Kies ile yapmak istedim ancak, Kies telefon ile baglanti kuramiyor. Simdi tekrar www.samfirmware.com sitesinden en son sürüm firmware *****ip kurmaya calistim. Yine olmadi...

Ben bu telefondaki BOOTLOADER dahil android sistemi o'dan geri döndürebilir miyim? PC'ye xp kurar gibi, format atmanin bir yolu var midir ? Ya da bu sorunu giderebilmek icin, hangi versiyon Firmware'i kursam, sorun ortadan kalkar?

LÜTFENNNNN BILEN BIRILERI YARDIM ETSIIIIIN... Kalakaldim elimde calismayan bir telefonla... ?
    Konu matador32 tarafından (26.Mayıs.2011 Saat 11:18 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    8
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Download moda alınıyorsa hallolur sanıyorum, paniğe gerek yok.
    Sitede bulunan yönergeleri takip ederek yeniden deneyiniz. Kendi *****diğiniz dosyaları silip linkte açılan sayfada ki dosyaları *****erek tarif edilen şekilde yapabilirsiniz.
    [B]GT-I9300

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    olduuuuuuuuuu olduuuuuuu... yasasin. I9000XXJQ3 sürümü dogru sekilde yüklendi. Kurtardik pacayi... Hem de menu türkce de oldu artik. Destek icin tesekkürler "OZGUR" kardesim.

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    8
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Çok sevindim (: Güle güle kullan...
    [B]GT-I9300