Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: [GOLDCARD] HTC Android Cihazlarına Nasıl Goldcard Yapılır?

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı

Smile [GOLDCARD] HTC Android Cihazlarına Nasıl Goldcard Yapılır?

facebook müşteri hizmetleri
    Root işlemlerinde ve RUU yüklemek istediğiniz farklı bir bölge ya da operatör ürünü olan cihazınızı farklı bir CID ile ROM yüklemek için Goldcard yapmanız gereklidir. Başlamadan önce aşağıdakilere sahip olmanız gerekiyor;

Gereklilikler
    1. Kullanmadığınız, yedek ya da formatlanmış bir microSD kart
    2. Windows işletim sistemli bilgisayar
    3. Android SDK - Yükleme ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.
    4. HxD Hex Editor Türkçe

Gerekliliklere sahipseniz bu işlemlerin ardından oluşabilecek her türlü zarar ya da bozukluğun sizin sorumluluğunuzda olduğunu hatırlatalım ve aşağıdaki detaylı adımlara geçelim.

GOLDCARD YAPIMI

1. microSD kartınızı bilgisayarınıza telefonunuzun içinde ya da kart okuyucusuyla bağlayın.

2. Bilgisayarım'da görüntülenen miroSD kartınızı formatlayın. Dosya sistemini FAT32 olarak ayarlayın.

3. Cihazınızı kapatın ve microSD kartını yerleştirip tekrar açın.

4. Cihazınız açıldıktan sonra Settings/Applications/Development/ menüsünden USB Debugging özelliğini aktif hale getirin.

5. Cihazınızı USB kablosu ile bilgisayara bağlayın.

6. Android SDK'yı yükleyin. Yükleme sırasında sizden *****ilecek dosyaları seçmenizi isteyen bir ekran ile karşılaşacaksınız. Bu ekranda USB Drives paketini de işaretleyin.

7. SDK'yı tamamen yüklendikten sonra /AndroidSDK/tools/ dizinine gelin.

8. Bu dizinde boş bir yere Shift tuşuna basılı tutarak farenize sağ tıklayın ve "Komut İstemini burada aç" seçeneğini seçin.

9. Komut istemine "adb devices" komutunu verin. Bir dizi sayılar görüyorsanız cihazınız tanınmıştır.

10. Yine komut istemi üzerinden "adb shell cat /sys/class/mmc_host/mmc1/mmc1:*/cid" komutunu verin. Komutu verdikten sonra harfler ve sayılardan oluşan bir karakter dizisini görmüş olmalısınız. Bunu not edin.

11. Buradaki web adresine girin. 10. adımdaki karakter dizisini bu adresteki satıra yazın ve "Submit!" butonuna basın. Yine benzer bir karakter dizisiyle karşılaşacaksınız, bunu da not edin.

12. Buradaki adresi ziyaret edin.

13. Çıkan boşluklardan ilk ikisine E-mail adresinizi yazın. Bu adres sizin erişebileceğiniz bir adres olmalı.

14. E-mail adresinin altındaki SDCard Serial boşluğuna 11. adımda not ettiğiniz karakter dizisini yazın.

15. Altındaki boşluktan Android'i seçin. Onun altındakine ise güvenlik resmindeki karakterileri girip "Generate Goldcard!" butonuna basın. Adresinize gelen mail'deki Goldcard dosyasını bilgisayarınıza *****in.

16. HxD Hex Editor programını kurun. Yüklendikten sonra çalıştırın. Eğer Vista ya da Windows 7 kullanıyorsanız Sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.

17. Program üzerinde "Ekstralar" menüsüne gelin ve "Disk Aç" seçeneğini seçin.

18. Fiziksel diskler kısmından microSD kartınızı seçin. Fakat alttaki Salt okunur aç özelliğini kapatıp tamama basın.

19. Yine Ekstralar menüsüne gelin ve bu sefer Disk Image Aç seçeneğini seçin. Mailinize gelen Goldcard imajını bulup tamama basın.

20. Şimdi program üzerinde iki tane sekme bulunuyor. Biri Goldcard diğeri ise sizin microSD kartınız. Eğer "Sector Size" istendiğinde 512(Harddisk/Floppy Disks) seçili olarak tamama basın.

21. Program üzerinden Goldcard sekmesine gelin. Düzenle menüsüne girip Tümünü Seç ve ardından Kopyala seçeneklerini uygulayın.

22. microSD kartınızın sekmesine gelin ve 00000000 satırından 00000170 (00000170 dahil) satırına kadar seçin.

23. Düzenle menüsüne gelin ve Yazılanı yapıştır seçeneğini seçin.

24. Dosya menüsüne gelin ve Kaydet'i seçin.

Artık bir Goldcard'a sahipsiniz. Cihazınıza istediğiniz RUU dosyasını yükleyebilir, root işlemlerini yerine getirebilirsiniz. Goldcard olan microSD'nizi formatlayarak normale döndürebilirsiniz.

BU İŞLEMLERİ TÜM HTC ANDROİD CİHAZLARINDA UYGULAYABİLİRSİNİZ.

Yeni Üye
    Nereden
    istanbul
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    bu ne abım yaaa bu kadar zor olmaması lazım ben bunu okurken sıkıldım kım yapabılırkıı bu işlerı..

Ettiği Teşekkür
    328
    Alıntı comes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu ne abım yaaa bu kadar zor olmaması lazım ben bunu okurken sıkıldım kım yapabılırkıı bu işlerı..
    Uzun olmayınca şikayet ediyorlar biz anlamıyoruz diye. Ben de uzattım da uzattım.

Deneyimli Üye Onur Şanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    15 mesaja 51 teşekkür aldı
    Goldcard bu bir çok kullanıcının korkulu rüyasıymış forumlardan okuduğum kadarıyla Güzel anlatım olmuş Bilal Bey, ellerinize sağlık
    DakyROM 10.2 Extreme Edition with Dark Core 2.9.3 JVQ - Hell Yeah..

Ettiği Teşekkür
    328
    Alıntı Lazanyeah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Goldcard bu bir çok kullanıcının korkulu rüyasıymış forumlardan okuduğum kadarıyla Güzel anlatım olmuş Bilal Bey, ellerinize sağlık
    Teşekkür ederim. 10 adımı ayrıntılı bir şekilde 24 adıma dağıttım. Yapılacak herşey yazılı, bundan dahak olayı da olmaz artık

Yeni Üye muzi_ko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ankara
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    hocam eline sağlık....
    arkadaşlar okuyunca sıkıcı gelebilir ama deneyin çok basit gelecerk eminim bu mu yani diyeceksin..

Ettiği Teşekkür
    328
    Alıntı muzi_ko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam eline sağlık....
    arkadaşlar okuyunca sıkıcı gelebilir ama deneyin çok basit gelecerk eminim bu mu yani diyeceksin..
    Aynen öyle, sonuçta ben bu işlemleri yaparak yazmıyorum, okuduğumu anlayıp yapacağınız şeyleri teker teker yazıyorum. Daha önceki yazılarda da gayet açık ve net bir şekilde anlatım yapmama rağmen bazı arkadaşlar tam okumadan ya da ilk seferinde anlayamayınca suçlu biz oluyoruz

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    ellerine sağlık emek vermişsin önemli olan o saolsn

Ettiği Teşekkür
    328
    Alıntı elrohir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ellerine sağlık emek vermişsin önemli olan o saolsn
    Teşekkür ederim anlayışınız için.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bilal Bey elinize sağlık. Ancak "HxD Hex Editor Türkçe" uygulamasını *****emiyorum. Bu link çalışıyor mu bir de siz kontrol edebilir misiniz?

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Bu Konu için Etiketler