Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: (ÇÖZÜM) COSTUM ROMA ORGİNAL KLAVYE EKLEME ( ÇÖZÜM)

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    2 mesaja 10 teşekkür aldı

(ÇÖZÜM) COSTUM ROMA ORGİNAL KLAVYE EKLEME ( ÇÖZÜM)

facebook müşteri hizmetleri
    Öncelikle Selamün Aleyküm .
    Benim de muzdarip olduğum ama ufak bir arastırmadan sonra çözüm buldugum bazı insanların (özellikle benim gibi ufak ayrıntılara romlarda ki statüs barlara hatta klavyelere bile dikkat eden ) costum romlardaki hiçte şık olmayan klavyeleri begenmeme problemini çözmek istiyorum . Gezinirken bir costum rom görüyorsunuz ve işte bu diyorsunuz hersey harika kamera calısıyor arayüz iyi hız güzel falan diyorsunuz *****ip kuruyorsunuz . Mesaj bölümüne geliyorsunuz aman allahım buda ne igrenç bir klavye ve mesaj bölümü . Bu kabusu yasayan eminim benim gibi çok insan vardır . Bu sorunun bir çözümü var çok şükür.
    Neyse çok uzattım .
    Bismillah ..

Öncelikle ekteki dosyaları *****in (samkeypad zipli onu dısarı çıkartın telefonunuza dosya olarak atın ) ve SD Kartınıza atın .
    Root Explorer programını kurun . ( Telefonunuzun rootlu olduğunu varsayıyorum . Eğer değilse rootlamanız gerekiyor )
    Sonra Root Explorer programını açın ve sdcard'ı bularak. samkeypad dosyasına girin . Sonra ;
    1 - AxT9IME.apk dosyasını ''Copy'' yapın ve ''Root Explorer''dan çıkmadan yine ''sdcard'a'' girdiğiniz yerden biraz aşağıda ''system'' dosyasının içine girin içeride ''app'' dosyası olacak onun içine girin ve ''paste''(yapıştır) diyin. Ve ''AxT9IME.apk''nın üzerine basılı tutarak ''permision'' sekmesine tıklayın ve bütün izinleri aktif edin .
    2 - 1. sırada yaptığımız işlemleri yaparak ''samkeypad'' dosyasına tekrar gidin bu sefer ''Touchwiz.xml'' nin üstüne basılı tutun ve onu da aynı yolları izleyerek ''system'' in içindeki ''etc'' adlı klasöre atın ve ''Touchwiz.xml'' nin üstüne basılı tutarak yine ''permision'' sekmesine tıklayın ve bütün izinleri aktif edin .
    3 - Aynı yolları izleyerek yine ''samkeypad'' dosyasına gidin bu sefer ''menü tusuna'' basarak açılan sekmede ''multi select''e tıklayın ve klasör içinde ki ''libdhwr.so'' ve ''libXt9_core.so'' dosyaları seçin . Yine önceki yolları izleyerek ''system'' klasörünün içindeki ''lib'' klasörüne yapıştırın . İkisini de klasör içinde bulup üstüne basılı tutarak izin işlemlerini gerçekleştirin .
    4 - Aynı yolları izleyerek sdcarddaki ''samkeypad'' dosyasına gelin ''T9DB'' dosyasını koplayın ve yine önceki yaptığınız gibi ''system'' dosyasına girin ve koplaya deyin . İzin işlemlerini gerçekleştirin . Ve telefonu Reboot edin . İşlem tamam artık orjinal Galaxy Ace klavyesine ulaşmış bulunmaktasınız kendinizi tebrik edebilirsiniz .

NOT : ÇOK ÖNEMLİ BU İŞLEMLERİ YAPARKEN ROOT EXPLORER PROGRAMINDAN ÇIKMAMANIZ GEREKİYOR . KOPYALADIĞINIZ DOSYALARI DOĞRU YERE KOPYALADIĞINIZDAN VE İZİNLERİ AKTİF ETTİĞİNİZDEN EMİN OLUNUZ.

2. 9 kişi alp1616 üyemize teşekkür etti:

alibey2662 (27.Haziran.2014),aska_surgun (02.Kasım.2013),bymen07 (11.Haziran.2013),ciber (27.Ekim.2014),hakan.0001 (23.Kasım.2014),kewrcs (14.Haziran.2013),mikado06 (21.Mart.2013),palaxdine (25.Ağustos.2014),Rockstar (08.Kasım.2013)

Yeni Android
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Dediğin şekilde yaptım oldu. Çok teşekkürler dostum.
    Yalnız swype özelliğini kullanamıyorum.
    Bunun bir yolu var mı acaba?
    Bilenlerden akıl -fikir bekliyorum.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0

RE: (ÇÖZÜM) COSTUM ROMA ORGİNAL KLAVYE EKLEME ( ÇÖZÜM)

Alıntı okanuslu73 Nickli Üyeden Alıntı
    Dediğin şekilde yaptım oldu. Çok teşekkürler dostum.
    Yalnız swype özelliğini kullanamıyorum.
    Bunun bir yolu var mı acaba?
    Bilenlerden akıl -fikir bekliyorum.
    O konu hakkında bir bilgim yok . Çoğu kişinin kullanmadığı birsey swype Rom daha stabil olsun diye kaldırıyorlar . Ama onu da aynı şekilde sistem dosyasını bulup monte edebilirsin cihazına . Bir yerde karsıma çıkarsa sana da yardımcı olurum . Kullanmadığım bir sey olduğu için pek dikkat etmiyorum .

Yeni Android
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Swype yazarken çok kolaylık sağlıyor, muhteşem bir şey.
    Her klavyede olmalı bence.

Uzman Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Alıntı okanuslu73 Nickli Üyeden Alıntı
    Swype yazarken çok kolaylık sağlıyor, muhteşem bir şey.
    Her klavyede olmalı bence.
    beta.swype.com du sanırsam ***** kur son sürümü

Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Telefonda 4* 3 klavye istiyorum.onun için denedim ama birşey farketmedi.İmkanı varmı acaba ? Ace Of Spades 2 Kullanıyorum.

Uzman Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Alıntı yasakhayat Nickli Üyeden Alıntı
    Telefonda 4* 3 klavye istiyorum.onun için denedim ama birşey farketmedi.İmkanı varmı acaba ? Ace Of Spades 2 Kullanıyorum.
    Smart keyboard un ayarlarında var o

Aktif Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 7 teşekkür aldı

Re: (çözüm) costum roma orginal klavye ekleme ( çözüm)

Bu islem cok uzun.Size daha kisa yontemle orj. klavye yukletecegim

Not:Bu islem ayriyeten bir cwm gerektirmekte.

Verdigim dosyayi *****in,direk sd karta atin(Zipten cikarmayin).

Link:SamsungKlavyeforAllRoms.zip

Recovery modu acin

Kurulum yapmadan once "Mount" bolume tiklayin.Ardindan mount/system'e tiklayin.Geri gelerek "İnstall Zip From SD Cart" bolumune tiklayin.Ordan *****diginiz dosyayi bulun ve yukleyin.Yukleme bitince reboot deyin.

Mesaja girin,mesaj yazma bolumune basili tutun(2-3sn) "giris yontemi" deyin ve samsung tus takimi deyin.

Hayirli olsun

Not:3x4 Tus takimi ayarlar bolumunde bulunur.

2.Not:Replerinizi esirgemeyin.

10. 7 kişi 1TİGER1 üyemize teşekkür etti:

bluegirl4ever (04.Nisan.2013),bymen07 (11.Haziran.2013),by_ferit (09.Ocak.2013),Cod3R (07.Şubat.2014),darkserseri57 (13.Ocak.2015),minotaur42 (09.Ocak.2014),Rockstar (08.Kasım.2013)

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0

4*3 Klavye de bir değişiklik yapmıyor sadece mesaj bölümü qwerty klavye var ..

Aktif Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 7 teşekkür aldı

Alıntı alp1616 Nickli Üyeden Alıntı
    4*3 Klavye de bir değişiklik yapmıyor sadece mesaj bölümü qwerty klavye var ..
    Benim paylastigimi yap.Onda 3x4 tus takimi var.Orj. samsung klavyesi.

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu