Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İnternet Erişimi ve Ücretlendirme Hk.

Yeni Üye damn2u - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı

İnternet Erişimi ve Ücretlendirme Hk.

Arkadaşlar bir süredir romlarla uğraştığımdan telefonun internet ayarlarıyla hiç uğraşmamıştım fakat bugün 0.facebook kullanmak için gerekli ayarları yapmaya çalıştım, apn ayarlacıyı ile gerekli ayarları kurduğumda siteye erişemedim ve öğrendimki erişim için gprs wap ayarları gerekliymiş. Avea'dan gerekli ayarları alarak siteye girmeye başladım fakat her girişimde sürekli lira gitmeye başladı, miktarlarıda 0.2TL ile 3.5TL arasında değişen rakamlar. Telefonun bağlantı ayarlarının resimlerini aşağıya ekledim, acaba sorun nerde? Bu arada not düşeyim "Paket veri kullan" "Veri dolaşımı" seçenekleri tek tek işaretli olsalarda, ikisi işaretli olsada sürekli lira gidiyor.

I beg to dream and differ from the hollow lies!

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Sanırım ücret ödemenizin sebebi; Google hesabınızın senkronize olurken sizin Mobil internetinizi kullanıyor olması. Ben hiç mobil internet kullanmıyorum. ROM yükledikten sonra tekrar açıldığı için başlangıçta kapatana kadar bir miktar ücret kesiyor. Yani Facebook'a girdiğiniz için ücret ödemiyorsunuz. Bu işi nasıl halledersiniz onu bilemeyeceğim

Deneyimli Üye Onur Şanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    15 mesaja 51 teşekkür aldı
    Ücretlendirmenizin sebebi google hesabınızın ve eğer ki tanımladıysanız Gmail, E-posta, Market gibi uygulamaların senkronize olması ve güncelleme yapmasından kaynaklanır.. Bunu engellemek için telefonunuzun ayarlar bölümündeki "Hesaplar ve senkronizasyon"a girerek "Otomatik senk." ve "Arka plan veri" seçeneklerini kapatın.. Probleminizi bu şekilde çözebilirsiniz..
    DakyROM 10.2 Extreme Edition with Dark Core 2.9.3 JVQ - Hell Yeah..

Yeni Üye damn2u - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Teşekkürler fakat gmail vb. senkronizasyon yapmamıştım, şimdi ayarlara bakınca söylediğiniz bölümdeki tıklarıda kaldırmışım zaten, bu ücretlendirmeyi anlamadım gitti. :/
    Konu damn2u tarafından (10.Nisan.2011 Saat 11:49 ) değiştirilmiştir.
    I beg to dream and differ from the hollow lies!

Deneyimli Üye Onur Şanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    15 mesaja 51 teşekkür aldı
    Alıntı damn2u Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler fakat gmail vb. senkronizasyon yapmamıştım, şimdi ayarlara bakınca söylediğiniz bölümdeki tıklarıda kaldırmışım zaten, bu ücretlendirmeyi anlamadım gitti. :/

O zaman şöyle bir yöntem izleyelim.. Kendi telefonumda da kullandığım güzel ve kullanışlı bir widget var.. "Extended Controls" Bu Widgeti telefonunuza yükleyerek telefonun data iletişimini tek bir dokunuşla tamamen kesebilir ve tek bir dokunuşla tekrar açabilirsiniz..

Extended Controls'u yükleyerek 0.facebook.com'a gireceğiniz zaman Data Network'u açar, işiniz bittiğinde de bağlantıyı keserek gereksiz ücretlendirmelerin önüne geçebilirsiniz.. Aklıma gelen en mantıklı yöntem bu açıkçası.. Umarım işinize yarar..

Bu da bahsettiğim uygulamanın Android Market linki:
    https://market.android.com/details?i...tendedcontrols

Saygılar, Keyifli Forumlar..
    DakyROM 10.2 Extreme Edition with Dark Core 2.9.3 JVQ - Hell Yeah..