Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 47 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: [ROM] Nexus One - CyanogenMOD v7.2 RC1 - 15/03/2012

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı

Cool [ROM] Nexus One - CyanogenMOD v7.2 RC1 - 15/03/2012

CyanogenMOD; Android Custom ROM'ları arasında büyük öneme sahiptir. Android 2.3.7 Gingerbread versiyonunu kullanan bu ROM'un sürekli olarak Nightly versiyonları yayınlanıyor. Bu sayede geliştiricilerin geldiği son seviyeyi test edebiliyoruz.

Yazımızda CyanogenMOD'un RC ve Stabil versiyonlarını yayınlayacak, kurulumuna dair detaylı bilgiler vereceğiz. CyanogenMOD'un Nightly versiyonlarını takip etmek istiyorsanız FTP bağlantısı için buraya tıklayın.

UYARI: Custom ROM yükleme işlemleri bazı yazılımsal riskler taşımaktadır. Eğer yükleme işlemini yapmak istiyorsanız tüm sorumluluğun size ait olduğunu bilin. Kurulum ve kurulum sonrası oluşabilecek hiçbir sorun veya arızadan bizler sorumlu değiliz.

İNDİRMELER

CyanogenMOD v7.2 RC1

Google Uygulamaları Paketi

Yükleme yapabilmek için telefonunuzun Root erişimine sahip olması gerekir. Bununla alakalı blogumuzda bulunan yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Custom ROM ve isteğe bağlı Google uygulama paketini *****dikten sonra yükleme talimatlarını uygulayabilirsiniz.

CyanogenMOD kullanımı için ROM Manager ve dolayısıyla ClockworkMOD Recovery'si önerilir. ROM Manager'ın Android Market Web Mağazasındaki sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

YÜKLEME

1. Telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. USB Storage özelliğini aktifleştirin.

2. İndirdiğiniz dosyaları SD kart dizinine kopyalayın.

3. Telefonunuzu kapatın ve Trackball + Güç butonuna basılı tutarak BOOTLOADER moduna girin.

Eğer ROM Manager uygulamasını kullanıyorsanız; uygulamanın ana menüsündeki ikinci seçenek olan "Reboot into Recovery" seçeneğini seçerek direk Recovery moduna da geçebilirsiniz.

4. BOOTLOADER modu açıldıktan sonra menüdeki BOOTLOADER seçeneğine Ses tuşları ile dolaşıp, Güç butonuyla seçim yaparak geçin.

5. Birkaç saniye bekledikten sonra RECOVERY seçeneğini seçerek telefonunuzun RECOVERY modunda açılmasını bekleyin.

6. Trackball'ı kullanarak menüden; "Wipe data/factory reset" ve "Wipe cache partition" seçeneklerini uygulayın.

7. Recovery ana menüsüne dönün. "Install zip from sdcard" seçeneğini seçin.

8. "Choose zip from sdcard" seçeneğini seçin.

9. İlk olarak CyanogenMOD dosyasını yükleyin. Ardından opsiyonel olarak Google uygulama paketini yükleyebilirsiniz.

10. Yükleme işlemlerini bitirdikten sonra Recovery ana menüsüne dönün. "Reboot system now" seçeneğini seçin.

11. Telefonunuzun ilk açılışı normalden uzun sürebilir. Açıldıktan sonra gerekli ayarlarınızı yaparak telefonunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yüklemenin ardından telefonunuzun ilk açılışı uzun sürebilir. Beklemenize rağmen telefonunuz açılmıyor, Boot animasyonunda takılı kalıyorsa tekrar Wipe yapıp yükleme işlemlerini tekrarlayın. Ya da Recovery ana menüsünden "mount and storage" seçeneğini seçin. Bu menüdeki; "format data" ve "format system"seçeneklerini uygulayın.
    Konu Bilal Akgunduz tarafından (19.Mart.2012 Saat 13:58 ) değiştirilmiştir. Sebep: Güncel

Deneyimli Üye
    alikasimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Ettiği Teşekkür
    407
    219 mesaja 682 teşekkür aldı
    bu harika yazi için teşekkürler.
    Saygımlarımla, Ali Kasımoğlu

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Çok güzel bir paylaşım olmuş. Ancak 7.0.0'a kadar tartışmasız en iyi Nexus One ROM'larından biri olan CyanogenMod maalesef şu anda can sıkıcı bir soruna sahip.

Android 2.2 tabanlı olan 6.1.1'den Android 2.3 tabanlı 7 serisi ROMlara geçiş sırasında ortaya çıkan ve "wonk" adını alan bu problem malesef Final sürümde de giderilemedi.

"Wonk"un ne olduğundan kısaca bahsetmek gerekirse, arama yapıldığında, ya da birisi tarafından aranıldığında, sesin 5-10 saniye karşı tarafa aktarılmaması, ya da ekranın bir süre siyah kalması diyebiliriz.

Sorun'un kesin sebebi belli olmamakla birlikte, herkesin başına gelmediği de belirtiliyor. Kullanmak isteyenlerin, bunu da göz önünde bulundurmalarını tavsiye ederim =)

Ettiği Teşekkür
    328
    Ben şuan MIUI kullanmama rağmen 1-2 gündür CyanogenMOD 7 kullanıyorum. Böyle bir sorunla karşılaşmadım. Bilgilendirme için teşekkürler.

Ettiği Teşekkür
    328
    7.0.3 versiyonu eklendi!

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    yükledim, ama google sesle arama, harita, navigasyon gibi özelllikler kayboldu, şu an tel, CyanogenMOD v7.0.3 ve google uygulamalar paketide yüklü, en severek kullandıgım hatta bu telefonı kullanmakta amacımı yerine getiren bu özellikleri nasıl geri getirebilirim nexus one kullanıyorum, bu özellikler olmazsa bu telefonun hiç bir anlamı kalmaz, yardım edin lütfen.

Ettiği Teşekkür
    328
    Alıntı tarkan_85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yükledim, ama google sesle arama, harita, navigasyon gibi özelllikler kayboldu, şu an tel, CyanogenMOD v7.0.3 ve google uygulamalar paketide yüklü, en severek kullandıgım hatta bu telefonı kullanmakta amacımı yerine getiren bu özellikleri nasıl geri getirebilirim nexus one kullanıyorum, bu özellikler olmazsa bu telefonun hiç bir anlamı kalmaz, yardım edin lütfen.
    Market Access uygulaması ile market bölgenizi T-Mobile USA olarak değiştirip, istediğiniz uygulamaları yükleyebilirsiniz.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Market Access ? peki bunu nerden yükleyecegiz? markette aradım öyle bişey yok. market bölgesini nasıl degiştirebiliriz detaylı bir şekilde anlatırmısınız.. tşk. ederim.

Deneyimli Üye Onur Şanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    15 mesaja 51 teşekkür aldı
    Alıntı tarkan_85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Market Access ? peki bunu nerden yükleyecegiz? markette aradım öyle bişey yok. market bölgesini nasıl degiştirebiliriz detaylı bir şekilde anlatırmısınız.. tşk. ederim.

Android Market'in arama bölümüne MarketEnabler yazınız.. ve programı *****erek kurunuz.. Kurulum bittikten sonra programı açarak "Settings list" bölümünden değiştirmek istediğiniz bölgeyi seçiniz.. (us, ca, ch, de, it vs..)
    DakyROM 10.2 Extreme Edition with Dark Core 2.9.3 JVQ - Hell Yeah..

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    ve şarj çok çabuk bitiyor, nexus one için şarjın en verimli oldugu program hangisi ? şarj ömrünü uzatmak için nelere yapılabilinir ?

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Bu Konu için Etiketler