Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Android kullanan bir cihaz hakkında (telefon değil)

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Question Android kullanan bir cihaz hakkında (telefon değil)

facebook müşteri hizmetleri
    Merhaba arkadaşlar, çin malı bir HD media player (android 2.2.1 kullanıyor) cihazı amacı dışında kullanmak istiyorum. Cihazın donanımı aşağıdaki gibidir:

- System Core: ARM Cortex A9/Media CPU/OpenGL ES 2.0 GPU/Dual-core ***** DSP
    - Processor: mp016 8726 / 800MHz
    - Android 2.3 OS512MB DDR2 memory 2GB NAND flash
    - Data I/O ports: 2 USB ports / Ethernet port / SD port (max 32GB), HDMI 1.3 / HDD (up to 2TB)

Burada Android 2.3 yazmasına rağmen 2.2.1 yüklü. Cihazın satıldığı sitenin forum bölümünde 2.3 sürümüne yükseltmek ve root işlemi yapmak da anlatılıyor Ben bu cihazı media player değil de içine mysql server kurarak kullanmak istiyorum. Bu Android işletim sistemine mysql server kurabilir miyim? (internetten araştırdığıma göre kuramam sanırım ama yine de sorayım kesin bilgi için) Ayrıca ben bu cihaza usb ile iki adet donanım eklemek istiyorum. Bunlardan birisi 3g usb modem (internet için ethernet girişi var fakat cihazın kullanılacağı yerde dsl modem olmayacak), ikincisi ise usb bir termometre. Bu iki donanımı cihaza taktığımda sürücülerini de android sisteme yükleyebilir miyim?

Ya da kullanmayacağım için media oynatmak için kurulu programları çıkarıp kendi istediğim programları ekleyerek oluşturacağım bir custom rom yükleyebilir miyim cihaza?

Eğer yukarıda yazdıklarımın olanağı yok ise, ben cihaz üzerine farklı bir linux dağıtımı kurmak istiyorum fakat sanırım bu zor bir iş. Bunun için izlemem gereken yollar hakkında bilgi edinmek istiyorum.

Görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Bunları sizin geliştirici olmadan yapabilmeniz mümknü değil. Çünkü Linux kurmak için yazılımı bu cihaza port etmek gerekiyor. Yeni donanım eklemek için de kernel'inin yeniden derlenmesi sanırım. Yazılımınızı söylediğiniz yerden 2.3'e güncellerseniz biraz daha iyi olur, daha işlevsel olur.