Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: root sırasında odin fail verdi

Yeni Üye
    Nereden
    istanbul
    Ettiği Teşekkür
    8
    4 mesaja 7 teşekkür aldı

root sırasında odin fail verdi

facebook müşteri hizmetleri
    arkadaşlar aciliyetle yardımınıza ihtiyacım var

tüm adımları eksiksiz tamamladım
    önce cihazımı temizlemem gerektiği için recovery mod dan format attım
    cihazı çalıştırdım herhangi bir sorun yok hatta ilk iş olarak wi-fi ayarlarını yapıp 4.1.2 güncellemesini yaptı
    daha sonra cihazı kapatıp download modda açtım
    usb kablosunu takarak pc nin cihazı tanımasını bekledim
    odin3 v1,85i çalıştırdım
    solda 0:[com4] sarı halde duruyodu
    pda ya tıklayıp CF-Root-SGS3-v6.3.tar dosyasını seçtim
    auto reboot ve f.reset time zaten seçiliydi
    pda da dosya seçtikten sonrada öncede odinin orjinal ayarlarını hiç ellemedim
    sonra start dedim
    bi kaç işlem yaptı ve sol üstte pass yazması gereken yerde kırmızı FAIL yazdı ve işlemi yarıda kesti
    cihazı ellemedim kabloyuda çıkarmadım cihaz resette atmadı
    hala pcye bağlı ve download modda duruyo

herhangi bi hata yapmamak için ne odine nede cihaza dokunmadım
    ne yapmam gerekiyo bi yardımcı olun telefonum öylece kaldı

Yeni Üye
    Nereden
    istanbul
    Ettiği Teşekkür
    8
    4 mesaja 7 teşekkür aldı
    tamamdır arkadaşlar sorunu çözülmüştür
    derdi neydi bilmiyorum ama cihazı pcden ayırıp kapatarak bütün işlemi en baştan yapınca pass verdi

Yardım Sever Üye
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    3
    46 mesaja 111 teşekkür aldı
    1.85 kullanma bidaha 3.04 odin kullan
    cfroot 6.04 var onuda seçmeni tavsiye ederim.

4. ariza üyemize teşekkür edenler:

theextrame (27.Aralık.2012)

Yeni Üye
    Nereden
    istanbul
    Ettiği Teşekkür
    8
    4 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı ariza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.85 kullanma bidaha 3.04 odin kullan
    cfroot 6.04 var onuda seçmeni tavsiye ederim.
    amanın arıza cevap vermiş dur yakalamışken bırakmiim

3.04 le 6.04 kullan demişsin ya
    şimdi root gerçekleşti zaten yeniden söylediğin versiyonlarla root yapmama gerek varmı böyle kalsınmı ? bu 1

bide siyah kernel çok öneriliyo sen bu konuda ne diyosun yüklimi yoksa orjinal haliylemi kalsın ? bunu sormamın nedeni go launcher ex kullanıyorum orjinal launch yada bir başkasını sevmiyorum Nexus cihazımdan beri hep Go Launc. kullanıyorum kullandıysan bilirsin bu tema cihazı biraz zorluyo kasmasına sebep oluyo serii lik açısından siyah kernel düşünüyorum ama nerden nasıl temin edip nasıl yükleyeceğimi (yada flashlayabileceğimi) bilmiyorum onuda söylermisin bu 2

son olarak cihazım y.d. girişli yani garanti v.s. yok o yüzden aman garanti dışı kalır servis yapmaz falan sıkıntımda yok o yüzden istediğini önerebilirsin ama ben bu konuda bayaa acemiyim (bugün ilk odin kullanışım ve ilk rootlamamdı ) ) ona gör bi önermede bulunursan sevinirim bu da 3

Yardım Sever Üye
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    3
    1-) root olduysa sadece sürüm günceller
    2-) Gökhan Moral'ı tanıdığımdan ve kernel'in içini az çok bildiğimden bende siyahtan vazgeçmiyorum Gökhan abi gerçekten süper kernel yapıyor.
    3-) Yurt dışı diye birşey yok malum Telefonlar orjinal imeisinde ve orjinal halinde 1 yıl fabrika çıkış garantisi vardır.
    4-) Ayarlardan > geliştirici seçeneklerini aktif et ve "pencere animasyon ayarı" + "Geçiş animasyonu ölçeği" + "animatör süre ölçeği" kısımlarını 0,5 e ayarla geçişlerdeki kasıntılar azalacaktır. Gerçi siyah varken pek kasmazya neyse
    5-) benim cevap vermeme neden bu kadar şaşırdın onuda anlamış değilim

7. ariza üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Nereden
    istanbul
    Ettiği Teşekkür
    8
    4 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı ariza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

1-) root olduysa sadece sürüm günceller
    2-) Gökhan Moral'ı tanıdığımdan ve kernel'in içini az çok bildiğimden bende siyahtan vazgeçmiyorum Gökhan abi gerçekten süper kernel yapıyor.
    3-) Yurt dışı diye birşey yok malum Telefonlar orjinal imeisinde ve orjinal halinde 1 yıl fabrika çıkış garantisi vardır.
    4-) Ayarlardan > geliştirici seçeneklerini aktif et ve "pencere animasyon ayarı" + "Geçiş animasyonu ölçeği" + "animatör süre ölçeği" kısımlarını 0,5 e ayarla geçişlerdeki kasıntılar azalacaktır. Gerçi siyah varken pek kasmazya neyse
    5-) benim cevap vermeme neden bu kadar şaşırdın onuda anlamış değilim
    ehem

1) ok
    2) anlaşıldı
    3) istanbulda yaşıyorum samsung un istanbul distrübitörüne gittim bataryayı çıkardı baktı bu cihaz yurtdışından gelmiş garantisi geçersizdir herhangi birşekilde samsung tarafından bi işleme tabii tutulamaz dedi ve başından saldı ağzımı açıp kelime bile edemedim
    4) batarya kalibrasyonu için şarjın dolmasını bekliyorum bitsin deneyip durumu bildiririm
    5) vakit ayırmış ilgilenmişsin kardeşim nasıl şaşırmiim ben forumda pek aktif olmasamda konuya yatkınlık ve profesyonelliğini bilmiyo değilim

bu arada ister özelden ister burdan şu kernel olayını bana bi anlatırsan çok sevinirim (acemiliğimi göz ardı etmeden tabii )
    Konu theextrame tarafından (26.Aralık.2012 Saat 21:07 ) değiştirilmiştir.

Yardım Sever Üye
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    3
    kernel dediğin şey donanım ile işletim sistemi arasındaki bağlantıyı sağlar kernel=çekirdek genel olarak kodlamalar birbirine benzesede farklılıklar gösterir mesala ben siyahla gelen Slide2wake özelliğinide seviyorum telefon kapalıyken uyandırmak için düz bi çizgi benim rom'umla beraber düpe düz s3de tüm fiziksel tusları iptal etmiş olduk telefonu uykudan uyandırmaya yarıyor aynı zamanda kernelle performans ve donanımın gereksiz çalışması yerine bi düzen sağlarsın bunlar zaten çogu kernelde sıralanır gereksizlerde sadece yapmış olmak için yapanlarda var ancak siyahta ise yaramıycak hiç birşey yok bu konu baya uzar gider www.gokhanmoral.com ingilizcen varsa sitesinden direk olarak kernelin tüm özelliklerini okuyabilirsin.

10. ariza üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Nereden
    istanbul
    Ettiği Teşekkür
    8
    4 mesaja 7 teşekkür aldı
    peki paşam son bi kaç soru
    1) en son SiyahKernel S3-v1.8.6 yayınlamış direk onumu flash liim yoksa önceki vers. danmı başlamam lazım
    2) root yapar gibi mi flashlayacam telefona
    3) ne olur ne olmaz orjinal kernelin yedeğini nasıl alabilirim
    Konu theextrame tarafından (27.Aralık.2012 Saat 17:51 ) değiştirilmiştir.

Yardım Sever Üye
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    3
    kernel yedeğini alman zaten anlamsız nette Odin sürümünü ***** root yapar gibi flashlarsın.

13. ariza üyemize teşekkür edenler:

theextrame (28.Aralık.2012)

Yeni Üye
    Nereden
    istanbul
    Ettiği Teşekkür
    8
    4 mesaja 7 teşekkür aldı
    eywallah kardeşim aynen dediğin gibi yaptım 1.8.6 yı flashladım ben pek bi fark göremedim herhalde acemisi olduğumdan olsa gerek önerdiğin ayarlar varsa stabilite ve seriilik açısından alabilirim