Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 4.2 guncellemesı alamıyorum sebebı root yada rom ıslemımı ?????

Yeni Android
    Nereden
    bartın
    Ettiği Teşekkür
    7
    1 mesaja 2 teşekkür aldı

Exclamation 4.2 guncellemesı alamıyorum sebebı root yada rom ıslemımı ?????

facebook müşteri hizmetleri
    arkadaslar nexus telefonum acılıp kapanma sorunundan dolayı goturdugum telefoncuda bır ıslem uygulandı ıslemden sonra telefonum acılırken google yazısının altında acık kılıt sımgesı bulunmakta . merak ettıgım konu telefonum suan 4.1.1 ısletım sıstemmı var fakat telı alalı aylar olmasına ragmen hala 4.2 guncellemsı gelmedı acaba guncellemenın gelmemesının sebebı root yada rom denen ıslem olabılırmı ?? guncellemenın gelmesı ıcın telefondan bu ıslemerı kaldırmammı gerek ??

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Aynı sorunu bende yasıyorum arkadaslar yardımcı olursanız gercekten cok sevınıcem ??

Yeni Android hitafzo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    sakarya
    Ettiği Teşekkür
    4
    5 mesaja 5 teşekkür aldı
    galaxy nexusların 'takju' ve 'yakju' sürümleri güncelleme alır.
    peki bunu nasıl öğrenirsiniz; basit bir sistem bilgisi gösteren programla mesela 'quadrant' google playden *****in, system information bölümünde 'product: ... ' kısmına bakın. eğer yakjux gibi değişik birşey varsa samsunga bağlıdır güncelleme beklemeyin boşuna. gnex toolkit ile manuel olarak yükleyebilirsiniz anlatımlar mevcut
    TIOMAP 4460 CIPSET | DUALCORE A9 1.2GHz (oc 1.6GHz) CPU | SGX540 (oc 512MHz) GPU
    1 GB DDR2 RAM | 16 GB Flash | 4.65'' HD Ekran | 5 MP @1080P HD

Yeni Android
    Nereden
    bartın
    Ettiği Teşekkür
    7
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    evet baktım yakjuxv dıye bır sey yazıyor . room yada root ıslemını telefondan kaldırsak ozaman guncellemyı tekrar alırmıyız ?? samsunga baglı guncelleme beklemeyın derken ne demek ıstedıgınızıde pek anlamadım yanı guncelleme gelmemesının sebebı samsungmu yoksa tele yapılan ıslemmı ??

Yeni Android hitafzo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    sakarya
    Ettiği Teşekkür
    4
    5 mesaja 5 teşekkür aldı
    Alıntı nexxus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet baktım yakjuxv dıye bır sey yazıyor . room yada root ıslemını telefondan kaldırsak ozaman guncellemyı tekrar alırmıyız ?? samsunga baglı guncelleme beklemeyın derken ne demek ıstedıgınızıde pek anlamadım yanı guncelleme gelmemesının sebebı samsungmu yoksa tele yapılan ıslemmı ??
    dediklerimi tekrarlıyorum; güncelleme sadece 'yakju' ve 'takju' sürümlerine gelir diğerlerine gelmez boşuna beklemeyin.
    telefonunuzun bootloader kilidi açıksa, rootluysa ve costum recovery varsa 4.2.1 tabanlı costum rom yükleyin. zaten orjinal romda çoğu özellik yok
    TIOMAP 4460 CIPSET | DUALCORE A9 1.2GHz (oc 1.6GHz) CPU | SGX540 (oc 512MHz) GPU
    1 GB DDR2 RAM | 16 GB Flash | 4.65'' HD Ekran | 5 MP @1080P HD

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye/ İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    güncelleme gelmez diye bir şey yok, geç gelir. google dağıtımlarından yaklaşık 2-4 ay arası sonra geliyor

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Ben telefonu alalı yaklasık 11 ay oldu 4.1.1 hala gelmedi modeli yakjujt maguro 4.1.1 heralde bana gelmıyecek forumda anlatımlar mevcut ama o kadar cok teknık terım var ki cogunu anlamadım anlamadanda karıstırmak ıstemıyorum telefonu. ne yapacagım bılemıyorum. bırde ılk guncellemelerı ılk alan telefon dıye sattılar.

Aktif Üye ibrahimakz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    28
    11 mesaja 12 teşekkür aldı
    Konu eski ama, okursa diye yazıyım arkadaşa. Eylül 2013'te hala 4.1.1 güncellemesi bekliyorsan boşver bekleme Çünkü Android 4.3 çoktaan geldi diğer kullanıcılara. Ve daha da günelleme gelmiyor bu cihaza. Yani son sürüm 4.3 oldu. Tavsiyem şuanki sürümünüzle internet üzerinden 4.3 sürümünün getirdiği özellikleri karşılaştırıp güncelleme yapmak istediğinizden emin olun. Güncelleme gelmesi için bazı taktikler anlatılıyor bir uygulamanın verilerini silerek falan güncelleme almayı deneyenler vardı. Ama YakjuJT sürümü olduğunu söylemişsiniz. Bu sürümlere güncelleme gelmiyor diyorlar. O halde güncel sürüm kullanmak için cihazınızı NRT nexus root toolkit yada genç bir türk geliştiricinin Androotkit programı vb bir programla bootloader kilidini açıp orjinal 4.3 sürüm yükleyip tekrar bootloader kilidini kapatabilirsiniz. Söylenene göre bu şekilde eğer cihazı bozmadan bu işlemi yaparsanız (ki bu işlem sırasında bir hata yapılmazsa bozulmaması gerekir ama ihtimal herzaman var) garanti kapsamından çıkmıyor cihaz.
    Galaxy Nexus 4.2.2 - CyanogenMod 10.1 RC2