Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Android 4.1.2 TalkBack Yardım Lütfen

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Android 4.1.2 TalkBack Yardım Lütfen

merhabalar geçen gün 4.1.2 Rom yükledim nasıl oldu bilmiyorum ama yanlışlıkla bir yere girdim menüde nereyi dolaşsam sms geldiği zaman ve tuş kilidi devreye girdiğinde bir kadın sesi ingilizce olarak talimat veriyor daha sonra araştırdığımda bunun TalkBack olduğunu anladım içeriğine girip ayarlardan hepsini deaktif ettim ve proğramı kapalı konuma getirdim ancak bu seferde menüleri dolaştığımda yani parmağımda menüyü sağa sola kaydırdığımda yine kadın sesi çıkıyor ve sms geldiği zamanda bu ses çıkıyor ayarlar/erişebilirlik tüm sesleri kapat diyorum bu seferde diğer proğramların ses özelliği kapanıyor o kadar araştırdım ama bulamadım lütden bu özelliği kapatmanın başka bir yolunu bilen varsa yardımcı olsun
    Konu vahitceylan tarafından (29.Ocak.2013 Saat 20:57 ) değiştirilmiştir.

Banned Profesyonel Üye
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    154
    356 mesaja 490 teşekkür aldı
    Alıntı vahitceylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar geçen gün 4.1.2 Rom yükledim nasıl oldu bilmiyorum ama yanlışlıklabiryere girdim menüde nereyi dolaşsam sms geldiği zaman ve tuş kilidi devreye girdiğinde bir kadın sesi ingilizce olarak talimat veriyor daha sonra araştırdığımda bunun TalkBack olduğunu anladım içeriğine girip ayarlardan hepsini deaktif ettim ve proğramı kapalı konuma getirdim ancak bu seferde menüleri dolaştığımda yani parmağımda menüyü sağa sola kaydırdığımda yine kadın sesi çıkıyor ve sms geldiği zamanda bu ses çıkıyor ayarlar/erişebilirlik tüm sesleri kapat diyorum bu seferde diğer proğramların ses özelliği kapanıyor o kadar araştırdım ama bulamadım lütden bu özelliği kapatmanınbaşka bir yolunu bilen varsa yardımcı olsun
    Buna sebep olan uygulamayı dondurarak çözebilirsiniz sanırım. Titanium backup öneririm bu iş için.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı hean_burak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buna sebep olan uygulamayı dondurarak çözebilirsiniz sanırım. Titanium backup öneririm bu iş için.

sebep olan uygulama derken TalkBack mı üstadım onu kastediyorsan Off konumunda o şuanve Titanium Backup telefonum Root lu olmadığı için kullanamıyorum

Banned Profesyonel Üye
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    154
    356 mesaja 490 teşekkür aldı
    Evet talkback i kastetmiştim ama rootlu değilse o yöntem işe yaramaz.

Deneyimli Üye redgirl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    20
    68 mesaja 73 teşekkür aldı
    merhabalar geçen gün 4.1.2 Rom yükledim nasıl oldu bilmiyorum ama yanlışlıkla bir yere girdim menüde nereyi dolaşsam sms geldiği zaman ve tuş kilidi devreye girdiğinde bir kadın sesi ingilizce olarak talimat veriyor daha sonra araştırdığımda bunun TalkBack olduğunu anladım içeriğine girip ayarlardan hepsini deaktif ettim ve proğramı kapalı konuma getirdim ancak bu seferde menüleri dolaştığımda yani parmağımda menüyü sağa sola kaydırdığımda yine kadın sesi çıkıyor ve sms geldiği zamanda bu ses çıkıyor ayarlar/erişebilirlik tüm sesleri kapat diyorum bu seferde diğer proğramların ses özelliği kapanıyor o kadar araştırdım ama bulamadım lütden bu özelliği kapatmanın başka bir yolunu bilen varsa yardımcı olsun
    Ayarlar--Dil ve giriş--Metinden Konuşmaya buraya girince sürüş modu etkinmi? eğer etkinse ve telefona türkçe svox yani ses motoru yüklememişseniz kendi varsayılan ayarı ingilice sürüş modunun içine girince görebiliriniz, mesaj, e posta bildirimleri, ekran kilidinin açılması vb. yerlerde konuşma yapıyor. sürüş modunu kapatırsanız konuşma olmaz, eğer sorun bundan kaynaklanıyorsa.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı redgirl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayarlar--Dil ve giriş--Metinden Konuşmaya buraya girince sürüş modu etkinmi? eğer etkinse ve telefona türkçe svox yani ses motoru yüklememişseniz kendi varsayılan ayarı ingilice sürüş modunun içine girince görebiliriniz, mesaj, e posta bildirimleri, ekran kilidinin açılması vb. yerlerde konuşma yapıyor. sürüş modunu kapatırsanız konuşma olmaz, eğer sorun bundan kaynaklanıyorsa.
    dediğiniz gibi Ayarlar--Dil ve giriş--Metinden Konuşmaya bu kısımda bulunan sürüş modu etkindi ve türkçe svox kurulu değildi şuan sürüş modunu kapattım ama sorun hala devam ediyor acaba telefonu kapatıp açmam mı gerekiyor lütfen şu illetten kurtarın beni pazar gününden beri bununla uğraşıyorum

Ettiği Teşekkür
    20
    dediğiniz gibi Ayarlar--Dil ve giriş--Metinden Konuşmaya bu kısımda bulunan sürüş modu etkindi ve türkçe svox kurulu değildi şuan sürüş modunu kapattım ama sorun hala devam ediyor acaba telefonu kapatıp açmam mı gerekiyor lütfen şu illetten kurtarın beni pazar gününden beri bununla uğraşıyorum
    aynı yerde tercihli tts motoru var google seçili ise samsung tts yi seçin yine sürüş modu aktif yapın içine girin bütün kutucukları pasif yapıp tekrar sürüş modunu kapatın, telefonu kapatıp açın. hala devam ediyorsa hard reset yapmaktan başka çare yok.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı redgirl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı yerde tercihli tts motoru var google seçili ise samsung tts yi seçin yine sürüş modu aktif yapın içine girin bütün kutucukları pasif yapıp tekrar sürüş modunu kapatın, telefonu kapatıp açın. hala devam ediyorsa hard reset yapmaktan başka çare yok.
    ya kusura bakmayın sorunumla gece gece rahatsız ettim sizi ancak dediğiniz gibi yapıp reset attım bu seferde erkek sesi oldu başka çaremiz kalmıyor sanırım durup dururken bu sorun çıktı ortada daha önce böyle birşey yoktu hangi proğramı açtımda böyle oldu bilmiyorum uğraşlarınız için tşk ederim

Ettiği Teşekkür
    20
    ya kusura bakmayın sorunumla gece gece rahatsız ettim sizi ancak dediğiniz gibi yapıp reset attım bu seferde erkek sesi oldu başka çaremiz kalmıyor sanırım durup dururken bu sorun çıktı ortada daha önce böyle birşey yoktu hangi proğramı açtımda böyle oldu bilmiyorum uğraşlarınız için tşk ederim
    bence romu yeniden kurun, bu yanlışlıkla basılan bir ayar olsa hard resetten sonra fabirka ayarlarına dönceğinden böyle bir şey olmazdı.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Arkadaşlar sorunu çözdüm NOLED diye bir uygulamam vardı onu kapatıp açtım sorunum çözüldü onunla ne alakası var hala anlamış değilim 3 gün uğraştırdı bu konu beni neyse yardımlarınız için teşekkür ederim