Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: [ROM] Nexus One - MIUI ROM v1.10.21 - 21/10/2011

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı

[ROM] Nexus One - MIUI ROM v1.10.21 - 21/10/2011

MIUI ROM; Android işletim sisteminin en son versiyonu Android 2.3.7 Gingerbread versiyonunu kullanan, tasarımıyla kendinden söz ettiren oldukça başarılı bir Custom ROM'dur. Yaklaşık 10 Android telefon için geliştirilen MIUI ROM'un her hafta Cuma günleri yeni versiyonu yayınlanır.

Geliştirilmeye başlandığında yalnızca Çince dilinde dağıtılıyor. Fakat popülerliği ülke sınırlarını aşınca Deodexed versiyonu ile birlikte Dil Paketleri de yayınlanır oldu. Bu konuda bizlere yardım ettiği için MIUI-Dev.com Blogu'una teşekkür ediyoruz.

UYARI: Custom ROM yükleme işlemleri bazı yazılımsal riskler taşımaktadır. Yüklemeye başlamak için oluşabilecek sorunlardan da haberdar olmanız gerekir. Kurulum ve kurulum sonrası cihazınızda oluşabilecek sorun ya da arızalardan bizler sorumlu değiliz.

Telefonunuza Custom ROM yükleyebilmek için Root erişimi sağlamanız gerekiyor. Bunun ile alakalı blogumuzdaki yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

İNDİRMELER

MIUI ROM - v1.10.21

NOT: Dil paketi yayınlanmamaktadır. ROM, İngilizce Dil desteğiyle gelmektedir.

Gerekli dosyaları *****dikten sonra yükleme işlemlerini uygulamaya başlayın. Yükleme işlemini yapmak için ROM Manager yani ClockworkMOD Recovery'sini öneriyoruz. ROM Manager'ın Android Market Web Mağazasındaki sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

YÜKLEME

1. Telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayara bağlayıp, USB Storage özelliği ile depolama biri olarak tanıtın.

2. İndirdiğiniz dosyaları SD kard dizinine kopyalayın. USB kablonuzu çıkarabilirsiniz.

3. Telefonunuzu kapatın. Tracball + Güç butonuna basılı tutarak BOOTLOADER Moduna girin.

Telefonunuza ROM Manager uygulamasını kurup ClockworkMOD recovery'sini yüklerseniz, uygulamanın ana menüsündeki ikinci seçenek olan "Reboot into Recovery" seçeneği ile direk RECOVERY moduna da geçebilirsiniz.

4. BOOTLOADER ana menüsünde Ses butonları ile dolaşır, Güç butonu ile seçim yaparsınız. Bu menüden BOOTLOADER seçeneğin seçin.

5. Birkaç saniye bekleyin ve RECOVERY seçeneğini seçip, telefonunuzun bu modda başlaması için bekleyin.

6. RECOVERY ana menüsünden Trackball yardımı ile; "Wipe data/factory reset" ve "Wipe cache partition" seçeneklerini uygulayın.

7. Recovery ana menüsüne geri dönün. "Install zip from sdcard" seçeneğini seçin.

8. Açılan menüden "Choose zip from sdcard" seçeneğini seçip, ilk olarak MIUI ROM dosyasını yükleyin.

9. Yükleme işlemleri bittikten sonra Recovery ana menüsüne geri dönün.

10. "Reboot system now" seçeneğini seçin. Telefonunuzun ilk açılışı normalden daha uzun sürebilir.

11. Telefonunuz açıldıktan sonra ayarlarınızı yapıp, kullanmaya devam edebilirsiniz.

Eğer yükleme sonrası ilk açılışta telefonunuz burada takılıyor, Boot animasyonundan başka birşey göremiyorsanız tekrar Wipe yapıp işlemleri uygulayın. Ya da Recovery ana menüsünden "mounts and storage" seçeneğini seçin. Çıkan menüden; "format data" ve "format system" seçeneklerini uygulayın.

MIUI ROM'un güncel versiyonu için her Cuma gecesi - Cumartesi sabahı forumumuza uğramayı unutmayın!
    Konu Bilal Akgunduz tarafından (24.Ekim.2011 Saat 22:13 ) değiştirilmiştir. Sebep: Android 2.3.4

Yeni Üye errosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İSTANBUL / ANADOLU YAKASI
    Ettiği Teşekkür
    1
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Bende MIUI 1.3.25 versiyonu yüklü,

Yeni romu yüklemem için "wipe" yapıp fabrika ayarlarına dönmeme gerek varmı?

Selamlar

Ettiği Teşekkür
    328
    Ben her zaman yaparım. Yapmayıp bir deneyin oluyorsa biz de yaparız. Yani bilemeyeceğim sorunuzun cevabını

Deneyimli Üye
    alikasimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Ettiği Teşekkür
    407
    219 mesaja 682 teşekkür aldı
    Alıntı errosa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende MIUI 1.3.25 versiyonu yüklü,

Yeni romu yüklemem için "wipe" yapıp fabrika ayarlarına dönmeme gerek varmı?

Selamlar
    eğer daha önceden MIUI 2.3.x yüklü sürümü ise gerek yok. ama stock yada farklı bir rom varsa wipe yapmalısınız. aksi takdirde rom unuz stabil çalışmaz ve problemler yaşarsınız. ama miui yi yükledikten sonra gerekmedikçe bir daha wipe yapmasanız da olur.
    Saygımlarımla, Ali Kasımoğlu

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    1
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    MIUI yüklü olmasına rağmen wipe yapmak zorunda kaldım.

Android 2.3.3 - MIUI ROM v1.4.8 romunu gece yükledim ama öncekine göre pil süresi yarı yarıya daha iyi, wifi açık olmasına rağmen 2 saatte %6 lık pil seviyesinde azalma oldu.
    Ekran hassasisyeti çok daha iyi, ayarlar menüsünü değiştirmişler ama güzel, rehber ve arama sayfaları değişmiş

bu adamlar işi iyi biliyorlar.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 7 teşekkür aldı
    Launcher FC'lerini de çözdüklerinde harika bir rom olacak. FM Radyo ve 720p ***** desteği arayanlar biraz daha beklesinler. Henüz Gingerbread için bunlar aktive edilemedi.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    1
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    v 1.4.8 romu ile bir hafta geçirdim sonuç
    - fotoğraf çekince makine ara sıra takılıyor,
    - 3G ' den dosya ve fotoğraf yükleyip gönderemedim, sorunu da çözemedim
    - MIUI Galeride fotoğraflar çok geç açılıyor.
    - GPS geç bağlanıyor " İSTANBUL' da hava 1 haftadır çok bulutlu" ama bakalım önümüzdeki hafta neler olacak.
    - Telefon önceki romu göre daha çabuk açılıyor.
    - Ekran hassasiyeti önceki romu göre daha stabil, takılma yaşamadım.
    - İnterete bağlantısı gayet hızlı ve *****ları rahat seyredebiliyor.

Yeni romu sabırsızlıkla bekliyorum.

Selamlar

Ettiği Teşekkür
    328
    15 Nisan'da yayınlanan versiyon oldukça stabil. Herkese tavsiye ederim.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    1
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    1.4.15 = şuana kadar her şey mükemmel, denemeye değer

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 7 teşekkür aldı
    Launcher FC leri ile karşılaşanlar marketten *****ecekleri VM Heap Tool ile Heap Size ı arttırarak sorunu çözebilirler. Yoğunluktan henüz .15 i yüklemedim, en kısa zamanda geçeceğim ben de.

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Bu Konu için Etiketler