Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vodafone 858 Smart (Huawei U8160) Root + CWM + Rom yükleme

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    5
    1 mesaja 5 teşekkür aldı

Arrow Vodafone 858 Smart (Huawei U8160) Root + CWM + Rom yükleme

facebook müşteri hizmetleri
    Eklenti 7046

Dosyalar

Rom Dosyası android 2.3.7 tabanlı

gapps dosyası : 20110828

smart klasörü (superoneclik dahil )

*telefonu pc ye bağlamadan önce

*telefonunuzdan Ayarlar-> Uygulamalar -> Gelişim ->( >USB Hata Ayıklama <)’ yı ve( >Bilinmeyen Kaynaklar<)’ı aktif ediyoruz

*daha sonra pc ye bağlıyoruz bir iki sürücüyü belki bulamaz bulamazsa bilgisayarıma girdiğinizde yeşil simgeli sürücü çıkacaktır onun içerisinde kendisiyle birlikte geliyor zaten driverları onlarıda tanıttıktan sonra..

*şarj seviyesi %60 ların üzerinde olursa telefonun geleceği açısından sağlam olur.

*****diğimiz " rom-update-cm-7.1.0-u8160-v0.3-signed.zip " dosyasını ve " gapps-gb-20110828-signed.zip" dosyasını hafıza kartının ana dizinine kopyalıyoruz.

Öncelikle cihazınızı Root etmeniz gerekiyor, (SuperOneClick ile)

*superoneclick programı smart dosyasının içinde var c:\smart adlı bi klasör oluşturup onun içine çıkartın daha sonrada ordan kullanacağız.

- Telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın, SuperOneClick’i sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.

- SuperOneClick ekranında En sağda Exploit kısmından Psneuter’i Seçin,

- Root Butonuna basın. (Bekleyin, program penceresinde yapılan işlemleri göreceksiniz. Birazdan sizden telefon ekranında çıkacak diyalog penceresindeki soruya evet demenizi isteyecek, evet ‘i seçin. Cihazınızı Restart etmenizi isteyebilir)

- Bu aşama sonunda artık telefonunuz başarı ile Root edilmiş olması gerek. (Superuser simmgesini görebiliyorsanız cihazınızın root işlemi tamamlanmıştır.)Buraya kadar herşey yolunda ise, artık elimizde root edilmiş bir Vodafone Smart 858 telefonumuz

var..

ClockworkMod Recovery kurulum

C:\ dizininizde " Smart " klasörü oluşturuyoruz.

smart dosyasının içindekileri bu klasöre çıkartıyoruz.

daha sonra başlat tan çalıştıra gelip " cmd " yazıyoruz ve msdos komut istemcisini açıyoruz.

bi kaç defa ekrana " cd.. " komutu verip c:\ dizininde olduğunu görüyoruz.

ve aşağıdaki komutları uygulamaya başlıyoruz.

cd smart

adb reboot Bu aşamada Telefon yeniden başlayacak. ( Komut penceresini kapatmayın).Telefonun bağlantısı sağlandığında aşağıdaki komutlar ile devam ediyoruz:

adb push psneuter /data/local/

adb shell chmod 04775 /data/local/psneuter

adb shell /data/local/psneuter

adb push flash_image /data/local/

- adb shell chmod 04775 /data/local/flash_image

- adb push recovery.img /sdcard/

- adb shell /data/local/flash_image recovery /sdcard/recovery.img

- adb reboot recovery

Bu aşamada Telefon CWM Recovery modunda yeniden başlayacak.

işte ulaşmak istediğimiz yer ( farklı cwm yükleme anlatımıda yapacağım )

Ses açma – kapama butonları ile ClockworkMod menüsünde gezinebilirsiniz, Power butonu ile menü seçiminizi aktif edebilirsiniz.

ClockworkMod içinde sırası ile şu işlemleri yapın:

* Wipe data/factory reset – Tüm datayı silin -> power butona basın

* Wipe cache partition – Cache bölümünü silin ->power butona basın

* Install Zip From Sdcard -> power butona basın

* Choose Zip From Sdcard -> (Hafıza kartı içindeki yükle klasörünü ve oradan da rom-update-cm-7.1.0-u8160-v0.3-signed.net.zip dosyasını seçin )

* Yes’i seçeren Onaylayın ve işlem bitene kadar cihaza dokunmayın, ekrandaki mesajları takip edin.

* aynı şekilde cwm den çıkmadan gapps-gb-20110828-signed.zip dosyasınıda kuruyoruz google uygulamaları için.

* İşlem bittiğinde install Zip from Sdcard Complete mesajını gördüğünüzde üst tarafta ++Go back ++ seçeneğini kullanın.yada geri tuşuna dokunun.

* Reboot system now u seçin.

cihaz yeniden başlayacaktır.ama biraz bekliyor malum çok hızlı bir cihaz değil daha sonra ayarlar bölümünden dilini değiştirip kullanabilirsiniz.

İsim:  vfsmart-3.jpg
Görüntüleme: 1663
Büyüklük:  10.2 KB (Kilobyte)İsim:  vfsmart-8.jpg
Görüntüleme: 1627
Büyüklük:  7.6 KB (Kilobyte)

2. 5 kişi saimkamil üyemize teşekkür etti:

capo123 (24.Eylül.2013),ccanli (10.Mart.2014),sngrbey (11.Haziran.2013),yorgundemokrat (14.Mayıs.2013),üye123 (16.Ağustos.2014)

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    merhaba öncelikle anlatım için çok teşekkür ederim çok işime yaradı ancak rom dosyasının linki kırık olduğu için başka bir siteden buldugum sürümü yükledim ancak hoşuma gitmedi. o linki tekrar yinelerseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Linkleri lütfen yenilermisiniz acil ihtiyacım varda

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı yorgundemokrat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba öncelikle anlatım için çok teşekkür ederim çok işime yaradı ancak rom dosyasının linki kırık olduğu için başka bir siteden buldugum sürümü yükledim ancak hoşuma gitmedi. o linki tekrar yinelerseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler
    rom dosyasını nerden *****din dostum?

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    ben yapamadım bunu birisi yardımcı olabilir mi

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    bu anlatım işime yarayacak teşekkürler en iyi anlatım burada

Yeni Üye