Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ana hafıza problemi

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

ana hafıza problemi

ana hafıza çok dolu buradaki şeyleri sd karta almanın yolu var mı? telefonda X-FİLES files manager yüklü fakat neleri taşımalıyım yada taşıyınca herhangi bir sorun olur mu?

Deneyimli Üye Onur Şanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    15 mesaja 51 teşekkür aldı
    Alıntı orcunkaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ana hafıza çok dolu buradaki şeyleri sd karta almanın yolu var mı? telefonda X-FİLES files manager yüklü fakat neleri taşımalıyım yada taşıyınca herhangi bir sorun olur mu?

Eğer cihazınız 2.2 ile birlikte geliyorsa ya da 2.2 ye yükseltmişseniz Android Marketten kolaylıkla edinebileceğiniz "Apps2SD" yazılımıyla istediğiniz yazılımı SD karta taşıyabilirsiniz..

ya da 2. bir yöntem olarak P503'te takılan hafıza kartını EXT4 ile biçimlendirip dahili hafıza gibi göstermenizi sağlayan bir yazılım var.. Fakat oldukça karmaşık bir işlem ve bilgisayarınızın MS-DOS istemcisini de kullanmanızı gerektiren uzun bir işlem.. Bu birçok Optimus kullanıcısının karşılaştığı bir problem.. İnternette yapacağınız bir araştırma gezisi sonucunda ingilizceniz de varsa bu işlemi nasıl yapabileceğiniz konusunda bir rehbere ulaşabilirsiniz..
    Konu Onur Şanlı tarafından (12.Nisan.2011 Saat 11:19 ) değiştirilmiştir.
    DakyROM 10.2 Extreme Edition with Dark Core 2.9.3 JVQ - Hell Yeah..

3. Onur Şanlı üyemize teşekkür edenler:

Mehmet Fatih Kabul (13.Eylül.2012)

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    evet cihaz 2.2.1 programı kurdum ve işlem tamamdır çok teşekkürler takibe devam sağolun. inşallah işler git gide değişir ve gelişir, iyi çalışmalar

Deneyimli Üye Onur Şanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    15 mesaja 51 teşekkür aldı
    Alıntı orcunkaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet cihaz 2.2.1 programı kurdum ve işlem tamamdır çok teşekkürler takibe devam sağolun. inşallah işler git gide değişir ve gelişir, iyi çalışmalar

Teşekkürler.. Daha çok yeniyiz ve türkiyede rakip bir platformumuz olduğunu düşünmüyorum.. O bakımdan çok yakın zamanda çok fazla şeyin değişeceğine ben kendi adıma eminim
    DakyROM 10.2 Extreme Edition with Dark Core 2.9.3 JVQ - Hell Yeah..

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Selam hocam.. benim cihazda 2.2.2 versiyonu var ve şimdi bazı uygulamalar yüklüyorum *****ir *****mez onları hafıza kartına taşıtıyorum. ancak şöyle ki sistemle beraber gelen bazı uygulamalar var veya bazı uygulamalar va rki hafıza kartına katiyen tşaınamıyor.. apps 2 falan denedim hep taşınmıyor onlar ve telefonun kendi hafızası doldukça doldu. şimdi mesela otomatik bazı şeyleri güncelliyor böylece sürekli daralar bir telefon hafızam var. mesela 26 mb kalmış şuan bişey *****meye çalışıyorum yetersiz alan diyor :S bundaki kök ana gereksiz uygulamalardan nasıl kurtulurum? (örn Döviz, Pusula, Eczane, gnçplay, izlesene v.b) bi sürü gereksiz şey var telefonun içinde gelen. bunları silmem gerek.nasıl yaparım bi yardım edebilriseniz.?

bir de şey duydum, mesela hafıza kartını EXT4 fotmatında biçimlendirirsem, telefon hafızası şeklinde görürmüş onu telefon doğru mu? mesela 8 gb bi hafıza kartını 4 gb fat32 - 4 gb da ext4 olarak bölersek yarısı sd yarısı tel hafızası görünürmüş_ ? yüksek okuma hızlı bi hafıza kartıyla yapılırsa iyi verim gelir diyorlar biri yapmış diye okudumda .güvenemedim. bilgi verirseniz bunu da yapmayı düşünüyorum
    Konu voceros tarafından (21.Nisan.2012 Saat 12:14 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    1
    10 mesaja 11 teşekkür aldı
    eger custom room yüklersende olur yani ayarlardan seciyorsun uygulamarın tasınma yeri diye harici ve dahili var harici secerseniz sd karta tasır.

8. Dr.Optimus One üyemize teşekkür edenler:

sukru1905 (05.Aralık.2012)

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul,Turkey
    Ettiği Teşekkür
    14
    5 mesaja 5 teşekkür aldı
    Cevap vermezlerse yeni hesap acmak zorunda galicaksin galiba.

Turkcell T20 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi