Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Uygulamaları Direkt Olarak Hafıza Kartına Kurma [VİDEOLU ANLATIM]

Banned Profesyonel Üye
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    154
    356 mesaja 490 teşekkür aldı

Uygulamaları Direkt Olarak Hafıza Kartına Kurma [VİDEOLU ANLATIM]

Uygulamaları Hafıza Kartına Kurma

Evet arkadaşlar yukarda da dediğim üzere uygulamaları direkt olarak hafıza kartına kurmayı anlattım eklediğim *****da. Telefon hafızası dar olanlar için çok yardımcı olacağını düşünüyorum. Abimin telefonunu bu sayede hayata döndürdüm, umarım sizlerde de işe yarar.

Gerekli Kod: adb shell pm set installocation 2
    -Bu kod işinize yaramazsa bir de bunu deneyin: adb shell pm set-install-location 2

-Kodda 2 yaptığınız zaman harici bölüme, 1 yaptığınızda telefonun kendi hafızasına, 0 yaptığınızda ise telefon en iyi yerin hangisi olduğuna karar verecek ve uygulamayı oraya kuracak.

Gerekli Uygulamalar:

1) Samsung cihazlar için KIES
    2) Htc cihazlar için HTC Sensation
    3) Xperia cihazlar için Sony PC Compainon
    4) Olmazsa olmaz dosyamız: Android SDK

Bu işlemde en önemli şey telefonu hata ayıklama modunda Pc'ye bağlamaktır!
    Konu hean_burak tarafından (18.Nisan.2013 Saat 15:08 ) değiştirilmiştir.

2. 6 kişi hean_burak üyemize teşekkür etti:

alikasimoglu (18.Nisan.2013),BuqRa38 (22.Kasım.2013),neagf (06.Eylül.2013),OrangeHeaD (25.Mayıs.2013),saymin_25 (18.Nisan.2013),yashade2001 (22.Temmuz.2013)

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    arkadaslar ben win8 kullanıyorum bilgisayarımda komut penceresini burada çalıştır yok lütfen yardım edin bilgisi olan söylesin buna cok ihtiyacım varrr

Yeni Üye
    Nereden
    Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    3
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    SDK manager exe çalıştırdığımda açılmıyor. ne 64 bit çalışıyor ne de 32 bit. 2sindede açılmıyor. telefon usb ayıklama modunda pcye baglıda,,, daha önceden yüklenmiş olması gerek dediğiniiz şeylerin oldugu yere ulaşamıyorum. veya onları birşekilde yukledikten sonra mı açılacak anlamadım.

Biraz daha fazla ayrıntı verebilir misiniz ?
    Konu OrangeHeaD tarafından (25.Mayıs.2013 Saat 12:45 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Nereden
    Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    3
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    dediklerinizi şimdi yaptım cmd ekranından falan fakat ben telefondaki kurulu olan facebook uygulamasını sd kartıma kurmak istiyorum.
    ve ayrıca telefondaki ***** unlimeted lets golf HD! gibi saçma programları silmek istiyorum fakat silemiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.
    Arc s kullanıyorum

Banned Profesyonel Üye
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    154
    Onun için link2sd yi kullanabilirsiniz. Benim anlattığım işlem, uygulamaları kurarken direkt olarak hafıza kartına kurmaya yarıyor.

Yeni Üye
    Nereden
    Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    3
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    peki bahsettiğim gibi o tarz telefonun kendi yazılımında olan programları nasıl kurarım sd karta ?

Banned Profesyonel Üye
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    154
    Alıntı OrangeHeaD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki bahsettiğim gibi o tarz telefonun kendi yazılımında olan programları nasıl kurarım sd karta ?
    Sistem uygulamalarını mı kastediyorsunuz?

Yeni Üye
    Nereden
    Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    3
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    evet, fabrika ayarında olan uygulamalar, *******, facebook gibi silinemeyen uygulamalar.

Süper Android
    Nereden
    Ankara / Türkiye
    Ettiği Teşekkür
    264
    434 mesaja 736 teşekkür aldı
    galaxy tab 7de işe yaradı teşekkürler...

AndRootKit v1.3 : Tek tıklama ile cihazınızı modifiye edin ( Root yapmak dahil! ):
    http://goo.gl/iMvJqb

Yeni Android
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Öncelikle teşekkürler bayağı zamandır bu komutlaarı yada onecliki felan denedim en sonunda senın 2. yazdığın komut oldu.

Fakat ne yazıkki yüklediğim uygulamanın data dosyasını gene cihazın hafızasına kuruyor onu taşıdığımda da yolu görmüyor tekrar acçtığımda oyunu 150 mb *****meniz lazım diyor halbuki 150 mb ı hafıza kartına tasımısım. Şunun yolunu cihaza gösterebilsem..
    Gerçi subway surfers ı yükleidm onu direk hafıza kartına yükledi marketten ama ufak boyutlu olduğundan datasını da hafızaya ettım çalıştı ama kendisi tekrar cihaz hafızasına yeni klasör oluşturdu ...

Yani Csr Rasing mesela 190 mb bu komuta ragmen cihaza kurdu uygulamasını zaten tası dıyorum tasıyor(S 4 Mini de) ama 20 mb lık felan uygulamayı tasıyor.Kalan 160 mb cıvarı datayı hafızaya tasıdıgımda oyunu acınca görmuyor...

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu