Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Super cıd yapma kılavuzu

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Supercid işlemini yaptıktan sonra s-on nu olması gerekiyor aletin çünkü ben htc sycn dan yapmaya kalkışınca bilinmeyen hata verdi program su an da telefonum rootlu s-off unlock ve supercid li

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı archleo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli Arkadaşlar,

DİKKAT!..CID ile ürün modelini değiştirdiğinizde (fastboot oem writecid 11111111 komutu ile) cihazınızın içinde gömülü bulunan PRODUCT CODE (Ürün Kodu)'nu da değiştirmiş oluyorsunuz!! Daha evvel de anlatmıştım; ürün kodu ile cihazınızın IMEI'si birbirleri ile eşleşmektedir!! Ürün kodunu değiştirirseniz yarın öbürgün IMEI ile alakalı sıkıntılar yaşama ihtimaliniz büyüktür!! Internette gördüğünüz, bulduğunuz, okuduğunuz her deneysel bilginin üzerine atlamayın!! Bu deneyleri yapanlar, gerek yazılım gerekse de donanım konusunda sizlerden çok daha fazla bilgi ve tecrübe sahibi kişiler olduklarından, problem oluşması durumunda kolaylıkla işin içinden çıkabilirlerken, siz burada debelenip durursunuz!!

Bu yorumdan sonra root konusunda buz gibi soğudum zaten hayatım boyunca ilk defa kaçak kuçak bi iş yaptım onuda elime yüzüme bulaştırmaktan iyice korktum valla.

Profesyonel Android archleo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    31
    344 mesaja 781 teşekkür aldı
    Alıntı celebiersin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yorumdan sonra root konusunda buz gibi soğudum zaten hayatım boyunca ilk defa kaçak kuçak bi iş yaptım onuda elime yüzüme bulaştırmaktan iyice korktum valla.
    Değerli Kardeşim,

Cihazınız üzerinde yönetici hakları kazanma (ROOT) işlemi ile bu başlıkta anlatılan işlem birbirinden apayrı şeyler. ROOT işlemi basit bir işlemdir, size problem çıkartmaz (cidden çok kabiliyetsiz olup bütün işlemi elinize yüzünüze bulaştırmadığınız sürece tabii). Ancak burada anlatılan işlem cihazın ürün kodunu değiştirmek gibi oldukça riskli ve bence gereksiz bir işlem olduğu için, ben arkadaşlarımızı uyarmak istedim.

Kolay gelsin...

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk

................................... ADVANCED RIDING IS AN ART

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Alıntı archleo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli Arkadaşlar,

DİKKAT!..CID ile ürün modelini değiştirdiğinizde (fastboot oem writecid 11111111 komutu ile) cihazınızın içinde gömülü bulunan PRODUCT CODE (Ürün Kodu)'nu da değiştirmiş oluyorsunuz!! Daha evvel de anlatmıştım; ürün kodu ile cihazınızın IMEI'si birbirleri ile eşleşmektedir!! Ürün kodunu değiştirirseniz yarın öbürgün IMEI ile alakalı sıkıntılar yaşama ihtimaliniz büyüktür!! Internette gördüğünüz, bulduğunuz, okuduğunuz her deneysel bilginin üzerine atlamayın!! Bu deneyleri yapanlar, gerek yazılım gerekse de donanım konusunda sizlerden çok daha fazla bilgi ve tecrübe sahibi kişiler olduklarından, problem oluşması durumunda kolaylıkla işin içinden çıkabilirlerken, siz burada debelenip durursunuz!!
    kardeşim sana bişey soracam bende htc one m8 var cihaza super cid yapılmış telefonun arkasında model id:0P6B100 yazıyor fakat super cid sonrası bu numara 0P6B80000 olmus ve produck değişmiş şimdi ben bu telefona rom yuklerken hangi model ide uygun romu bulmam gerekiyor yardımcı olur musun

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Bu Konu için Etiketler