Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Samsung Galaxy S2 Arama Yapmıyor

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Samsung Galaxy S2 Arama Yapmıyor

facebook müşteri hizmetleri
    Arkadaşlar büyük bir problemim var. Almanya dan ebay üzerinden açık arttırma ile s2 kazandım. Ödemeyi yaptım ve Tel. Almanya daki yakınıma kargolandı.

Yakınım tel. açtı deneme maksadıyla her şeyi problemsiz olduğunu fakat arama yapamadığını söyledi. 2 farklı hatla denedi ikisiylede arama yapamadı.

Satıcıya ebaydan hemen mesaj attım sorun nedir diye. Satıcı kesinllikle simlock ve netlock olmadığını her hatla çalışabileceğini söyledi.
    Ayrıca ben https://www.numberingplans.com/?page...sis&sub=imeinr adresinden IMEI numarasını kontrol ettim herşey normal ve problem yok. Yani kaçak falan değil.

Tel. faturası ile birlikte geldi.

Şimdi size sorum bu tel. neden arama yapmaz. ? Problem ne olabilir. Henüz tel. elime geçmedi . Ben Türkiye ye geldiğinde pasaport kaydı yapıp Türkiye de kullanmayı planlıyordum.

Birde faturası ile Türkiye de garantisinden faydalanabilir miyim.?

Sonuç olarak samsumg uluslararası bir firma..

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Bir sene uluslararası garantisi olması lazım. Yararlanabilirsiniz. Şimdi eğer alınan cihaz GSM destekli değilse bu tür bir problem olabilir. Emin misiniz I9100 model numaralı cihaz olduğundan? Ya da takılan sIM kartlar GSM şebekesini kullanmıyor da olabilir.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı Bilal Akgunduz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir sene uluslararası garantisi olması lazım. Yararlanabilirsiniz. Şimdi eğer alınan cihaz GSM destekli değilse bu tür bir problem olabilir. Emin misiniz I9100 model numaralı cihaz olduğundan? Ya da takılan sIM kartlar GSM şebekesini kullanmıyor da olabilir.
    Telefon samsung galaxy s2 dir. Tel. Almanya daki yaknıma kargolandı.Yakınım da dün denemiş. Tüm fonk. çalışıyormuş. Fakat arama yapamamış. 2 hat denemiş nafile.

Acaba ayarlarıyla ilgili bir problem mi var?

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Ettiği Teşekkür
    328
    Alıntı Eneess Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GSM'miş. Valla yapacak birşey yok cihaz gelince SIM kartınızı takıp bir deneyin. Çalışırsa 2 hafta içerisinde pasaporta kaydedersiniz. Çalışmazsa elemana yollarsınız. Ya da direk pasaporta kaydedip deneyip, olmazsa Samsung teknik servisine götürün.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bugun yakınım tel. başka bir arkadaşıyla denemiş. telefona e plus kart takmışlar. Sonra tel. da kartı seçmişler. Ve arama yapmış yani problem görünmüyor.

20 gün sonra yakınım Türkiye ye gelecek. Pasaportuna kayıt edip Turkcell ile kullanacağım. Yada öyle planlıyorum diyeyim. İnşanllah planladığım gibi olur.

Ettiği Teşekkür
    328
    Alıntı Eneess Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugun yakınım tel. başka bir arkadaşıyla denemiş. telefona e plus kart takmışlar. Sonra tel. da kartı seçmişler. Ve arama yapmış yani problem görünmüyor.

20 gün sonra yakınım Türkiye ye gelecek. Pasaportuna kayıt edip Turkcell ile kullanacağım. Yada öyle planlıyorum diyeyim. İnşanllah planladığım gibi olur.
    İnşallah, zaten bir kere çalıştıysa problem yoktur. Hayırlı olsun şimdiden

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    İnşallah amin.

Sağolasın...