Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Galaxy S3 mini I8190 sıfırdan yapılması gerekenler.

Yeni Android akrazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Galaxy S3 mini I8190 sıfırdan yapılması gerekenler.

Telefonum kayıt dışı olmasından dolayı telefonumu değiştirdiler.

Elime yeni telefon geldi. hiç bir şey yüklemedim. download no.

root ile ilgili bir konuda bazı uyan root dosyaları var falan gibi şeyler okudum.
    hatta eski telefonumu açılmaz duruma bile getirdim. şimdi root yüklemeye bile korkar oldum.

şimdi yeni hiç rom kurulmamış, üzerinde orjinal rom (4.1.1) bir telefonum var.
    Korkumdan güncelleme dahil hiç birşey yapamıyorum.

Sorunlarım Aklıma Takılanlar Şunlar.
    1. uygulamaları harici karta yüklemek için telefonuma ne yapmam gerekiyor?
    2. root lu romların hepsini kursam problem çıkarmı? veya root için hangi root u veya rom u kurmam gerekiyor?
    3. rootlu rom lu recovery işlemlerini kazasız hallettim diyelim. yeni çıkacak 4.2.1 sürümü çıkınca ne yapmam gerekir?

Ustalardan cevap bekliyorum. telefonum sizi bekliyor.
    Konu akrazi tarafından (10.Mayıs.2013 Saat 10:25 ) değiştirilmiştir.
    Oda bir gün gelecek...

Deneyimli Üye RDracula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    90
    131 mesaja 167 teşekkür aldı
    Alıntı akrazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Telefonum kayıt dışı olmasından dolayı telefonumu değiştirdiler.

Elime yeni telefon geldi. hiç bir şey yüklemedim. download no.

root ile ilgili bir konuda bazı uyan root dosyaları var falan gibi şeyler okudum.
    hatta eski telefonumu açılmaz duruma bile getirdim. şimdi root yüklemeye bile korkar oldum.

şimdi yeni hiç rom kurulmamış, üzerinde orjinal rom (4.1.1) bir telefonum var.
    Korkumdan güncelleme dahil hiç birşey yapamıyorum.

Sorunlarım Aklıma Takılanlar Şunlar.
    1. uygulamaları harici karta yüklemek için telefonuma ne yapmam gerekiyor?
    2. root lu romların hepsini kursam problem çıkarmı? veya root için hangi root u veya rom u kurmam gerekiyor?
    3. rootlu rom lu recovery işlemlerini kazasız hallettim diyelim. yeni çıkacak 4.2.1 sürümü çıkınca ne yapmam gerekir?

Ustalardan cevap bekliyorum. telefonum sizi bekliyor.
    Öncelikle korkmana gerek yok. Telefon açılmaz olur ise Wipe dosyasını Odin ile yüklersin açılır. Bridge olursa yine kurtarma yolları var. Ben bugüne kadar telefonu kaç kere açılmaz hâle getirdim kaç kere bridge oldu hatırlamıyorum bile. Ama hep bir yol buldum düzeltmek için. Düşmeden kalkmayı öğrenemezsin. :-) ilk işin 3 tuş kombinasyonunu aktive etmek olsun çünkü CWM u açmanı sağlayacak. CWM ile Telefon açılmadığı zaman Wipe yapabileceksin. Ve anlatımları herzaman tam olarak anla ve eksiksiz uygula.

1. Sorun: "directory bind" diye root ile çalışan bi uygulama ile çözülüyor. Konu açacağım bununla ilgili.

2. Sorun paylaştığım toolkit ile 3 tuş kombinasyonunu aktive et. Ardından benim paylaştığım stock 4.1.2 romu yükle. Yine toolkit ile root yap ve CWM yükle (sırası ile yap). Rootlu bir rom düşünüyor isen şuan telefonumda bir stock alt yapılı custom rom test ediyorum. Eğer başarılı bulur isem konusunu açacağım. Ama yinede ilk anlattıklarımı yapmadan yükleyemezsin çünkü CWM ile yükleniyor.

3. Sorunun cevabı ise güncelleme çıktığında (inş. çıkar :-) Odin ile yükleyeceksin.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. takıldığın adımlarda takıldığın konunun altında sor. Konularımı olabildiğince anlaşılır yazmaya çalıştım. Kolay gelsin. :-)

Samsung Galaxy S III Mini GT-I8190
    Jelly Bean
    Android 4.1.2
    I8190XXAMB4 TUR Rooted Rom
    Tapatalk 2
    Konu RDracula tarafından (10.Mayıs.2013 Saat 21:48 ) değiştirilmiştir.
    Samsung Galaxy Note II GT-N7100
    Jelly Bean
    Android 4.3
    Rooted

Önceki android telefonlarım:
    SGS
    SGW
    SGS III Mini

Kırık linkleri ilgili konu altında bana bildirin lütfen. En kısa süre içerisinde düzeltmeye çalışırım.

Sitedeki mesaj sistemimde sorun olduğu için gönderdiğiniz mesajları alamıyorum. Söylemek istediklerinizi ilgili konu altında belirtin yada mail atın(ridvankuntug***********).

3. 2 kişi RDracula üyemize teşekkür etti:

akrazi (11.Mayıs.2013),birisivs (23.Mayıs.2013)

Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Orjinal rom üzerine sadece 4.1.2 garanti dostu root lu rom buldum çaktım. directory bind programını en istediğim program üzerinde denedim. püf noktasını yabancı bir sitede buldum. çok tatlı bir şekilde hafıza kartına yükledim. tek sorunu hem kartta hemde dahili hafızada klasör olması. boş klasör dahili hafızada kalıyor. onun haricinde güzel.

3 tuş kombinasyonu ne işe yarayacak onu henüz bilmiyorum. şimdiki seviyeden sonra recovery yüklememin ne gibi kar sağlayacağını bilmiyorum.
    CWM nedir ne işe yarar? nasıl yapılacağı hakkında makaleler var ama ne işe yaradığını anlamadım.

Sanırım yapmak istediklerim bu kadar. bir kaç program kaldı yüklemek istediğim. Android mantığını çözdükten sonra konularımla yardım etmek amacındayım. ama zaman meselesi yüzünden ne zaman olur bilmem.

Teşekkür ederim RDracula.
    Konu akrazi tarafından (11.Mayıs.2013 Saat 09:43 ) değiştirilmiştir.
    Oda bir gün gelecek...

Ettiği Teşekkür
    90
    Alıntı akrazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orjinal rom üzerine sadece 4.1.2 garanti dostu root lu rom buldum çaktım. directory bind programını en istediğim program üzerinde denedim. püf noktasını yabancı bir sitede buldum. çok tatlı bir şekilde hafıza kartına yükledim. tek sorunu hem kartta hemde dahili hafızada klasör olması. boş klasör dahili hafızada kalıyor. onun haricinde güzel.

3 tuş kombinasyonu ne işe yarayacak onu henüz bilmiyorum. şimdiki seviyeden sonra recovery yüklememin ne gibi kar sağlayacağını bilmiyorum.
    CWM nedir ne işe yarar? nasıl yapılacağı hakkında makaleler var ama ne işe yaradığını anlamadım.

Sanırım yapmak istediklerim bu kadar. bir kaç program kaldı yüklemek istediğim. Android mantığını çözdükten sonra konularımla yardım etmek amacındayım. ama zaman meselesi yüzünden ne zaman olur bilmem.

Teşekkür ederim RDracula.
    Eğer custom romlar denemek istiyorsan yada farklı edit romlar, CWM şart. CWM sayesinde Wipe (fabrika ayarlarına dönmek gibi düşün. Açılmaz olan telefonun açılmasını sağlayabilir. ) yapabilirsin, backup alabilir aldığın backup ı geri yükleyebilirsin ve custom romlar CWM ile yüklenir.

Ama yok ben sadece orjinal romu rootlayıp kullansam yeter diyorsan CWM gerek olmaz sana. Stock recovery de işini görür zaten. Ama yinede 3 tuş kombinasyonunu aktifleştirmeni tavsiye ederim. Zor durumlarda hayat kurtarıyor. Bir uygulama telefonunu açılmaz hâle getirirse recovery mod a girip wipe yapar kurtulursun. Ama Wipe sonradan yüklediğin herşeyi silen bir işlem unutma. ( genede açılmayan bir telefondan iyidir. :-)

Jelly Bean
    Android 4.1.2
    Tapatalk 2
    Jelly Bean
    Android 4.3
    Rooted

SGS
    SGW
    SGS III Mini

Kırık linkleri ilgili konu altında bana bildirin lütfen. En kısa süre içerisinde düzeltmeye çalışırım.

Sitedeki mesaj sistemimde sorun olduğu için gönderdiğiniz mesajları alamıyorum. Söylemek istediklerinizi ilgili konu altında belirtin yada mail atın(ridvankuntug***********).

Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Ben çeşitli şeyler deneme taraftarı değilim aslında. Güncellik taraftarıyım. ama işe yaramayan bir güncelleme olmasada olur. güncelliğe itilme olayı olduğu için güncelleme taraftarıyım açıkçası.

Benim istediğim telefonu kısıtlamasız kullanmak.
    Bir tane çok kararlı (pil ömrü, cihazın kasılması, vs.) sürümü yükleyip, yeni kararlı bir frimware çıkana kadar o versiyonda kalmak. telefona rom yüklemek falan çok zaman kaybettiriyor. telefonla çok zaman harcamak zorunda kalıyorum.

Şu andaki en güzel rom hangisidir?
    Oda bir gün gelecek...

Ettiği Teşekkür
    90
    http://forum.andronova.net/showthread.php?t=51752
    Bu konuyu kararlı ve TR karakter Destekli Rom çıktıkça güncelliyorum. Şuan Nisan ayında çıkan Almanya romu en kararlı rom.

Jelly Bean
    Android 4.1.2
    Tapatalk 2
    Jelly Bean
    Android 4.3
    Rooted

SGS
    SGW
    SGS III Mini