Samsung markasının, akıllı telefonlara referans olacak nitelikteki yeni ürünü Samsung Galaxy S 4, Android 4 işletim sisteminin en güncel sürümü olan Andorid 4-2-2 J.B. ile çalışıyor. Samsung firması, en son modeli Samsung Galaxy S 4 ile akıllı telefon sektörü çıtasını bir hayli yükselterek diğer cep telefonu markalarının gücünü bir hayli zorladığı olarak yorumlanabilir. Ekran ebatını artırarak ve cihaza çok ince yazılımlar yükleyerek Samsung, en yeni ürünü Galaxy S4 ile iphone konseptinden yavaş, yavaş uzaklaştığını gösteriyor.
Bir önceki ürünü ile karşılaştırıldığında Samsung Galaxy S 4 telefonunun becerileri maksimuma ulaşmışa benziyor: beş inç ile daha büyük dokunmatik ekran, 1080p ile daha yüksek çözünürlük, 2.600 mAh ile daha uzun şarj ömrü ve 1.9GHz (dört çekirdekli) veya 1.6GHz (sekiz çekirdekli) telefon işlemcisi ile daha hızlı işlem hacmine sahiptir.
İlk bakışta Galaxy S3 tasarıma benzese de, bir tek ölçülerinin artmış olması değil, aynı anda daha hafif ve ince olduğu da göze çarpmaktadır. 136.6mm yüksekliği ve 68.9mm genişliği ile Samsung Galaxy S 4’ü aşağı yukarı Galaxy Note ile GS3 arasında bir yerlere yerleştirmek mümkün.
Buğulu Siyah renginde de tercihe sunulan Samsung Galaxy S4 hoş görüntüsüne rağmen, görünümü ile yine de diğer markalara ait ürünlerin ortaya koyduğu şık tasarımlı telefonlarla girdiği rekabette biraz daha arka planda kalmaktadır.
Ne var ki, Samsung şirketinin plastik malzeme kullanmasının arkasındaki hikmeti, cep telefonunun böylelikle çok uzun ömürlü ve hesaplı olması ile kısıtlı değil. Samsung Galaxy S 4 üretiminde seçilen malzeme sayesinde, 1920x1080 px ekran çözünürlüğüne sahip 5" HD Super AMOLED ekran maksimum ekran aydınlığında renklerin bir hayli canlı görünmesini sağlıyor.
Sonuç olarak Samsung; Galaxy markasını zirveye taşımak için gerekli her şeyi yerine getirmiş olduğu söylenebilir.
Büyük çapta yankı uyandıran bu en yeni model akıllı telefona hemen sahip olmak isteyenler için avea şimdiden galaxy s4 için bir ön sipariş web sayfası hazırlamış. Sevgiler