Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hiçbir tepki vermeyen telefonu eski haline getirmek [REHBER]

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    4
    2 mesaja 3 teşekkür aldı

Post Hiçbir tepki vermeyen telefonu eski haline getirmek [REHBER]

------------------------------------------------------------------------------------
    Tamamen çökmüş, ölmüş, helvası yenmiş, artık ne derseniz; hiç tepki vermeyen, açılmayan ve bunun üzerine garantiden gelen "anakart yanmış, 600 lira masraf çıktı" cevabına ithafen...
    -------------------------------------------------------------------------------------

**Bütün işlemler vmware ile sanal olarak kurulan XP Sp3'te yapılmıştır**

Gerekli dosyalar: http://rapidshare.com/files/3381561058/LG.rar
    (içinde KDZ ve BIN dosyaları yoktur, gerekli linkleri forumda bulabilirsiniz)

Telefon hiçbir tuşa, hatta şarja takıldığında bile tepki göstermediğinden driverları bilgisayara gösteremiyordum. Peki driverları nasıl yükledim.

[OMAP Sürücüsü]
    1- Öncelikle aygıt yöneticisini açıp ekranın bir köşesine koyalım.
    2- İndirmiş olduğumuz "OMAP FlashInstaller" ve "LGUnitedMobileDriver"ı kuralım.
    3- Sim kart, SD kart ve bataryayı çıkartalım.
    4- Omap4Boot içindeki "start_fastboot.bat" çalıştılarım.
    5- LG p920 için olan "2"inci seçenek için 2 yazıp Enterlayalım
    6- "waiting for OMAP44xx device" yazısı gelecektir.
    7- Ses açma tuşuna basılı tutarak telefonu USB ile bağlayalım.
    8- Aygıt yöneticisinde bir hareketlilik olacak ve sarı ünlemle işaretli yeni aygıta sağ tıklayıp özelliklerinden sürücüyü güncelleyi seçelim. Sürücüyü manuel yüklemek için gerekli seçeneği seçelim.
    9- Hedef olarak Omap4Boot içindeki "usb_drv_windows" klasörünü gösterelim.
    10- Sürücü yükler gibi olacaktır ama yüklemeyecektir. Bu yüzden USB'yi çıkartıp, start_fastboot.bat tekrar çalıştırıp telefonu ses açma tuşuna basılı tutarak bağlayın. Sürücü yüklemeye başlayacak.

[Cosmo Sürücüsü]
    1- start_fastboot.bat çalıştıralım, yapacağımız işlemler aynı tek fark "waiting for OMAP44xx device" yazısını geçtikten sonra "5 saniye bekleyiniz" yazısı geldiğinde bataryayı hızlıca takalım ve ses açma tuşunudan elimizi çekelim.
    2- Yazılar aktıktan sonra **Done** şeklinde bir yazı çıkacak
    3- USB kabloyu çıkartın, telefonun ekranında gri bir LG logosu belirince USB'yi tekrar bağlayın.
    4- Ve aygıt yöneticisi tekrar hareketlenecek, yine sarı ünlemli donanımın sürücü güncelleme kısmına girip yine "usb_drv_windows" klasörünü hedef gösteriyoruz. (Sürücü yüklenmezse işlemi tekrarlayın)

[Download Mod İçin Gerekli Sürücü]
    1- OMAP için yaptığımız aynı işlemleri yapıyoruz. Fakat tek fark batarya takılı olarak yapacağız ve elimizi ses açma tuşundan hiç çekmeyeceğiz.
    2- İşlem sonunda telefon tireyecek ve telefon ekranın S/W ve Korece yazılar belirecek.
    3- Aygıt yöneticisi yine hareketlenecek ve yine manuel olarak güncelleyip "usb_drv_windows" klasörünü göstereceğiz. (Sürücü yüklenmezse işlemi tekrarlayın)
    4- Ve bu donanımın portunu 41 olarak değiştiriyoruz.

**Sürekli olarak Omap4Boot'u çalıştırmamızın sebebi, telefonu ölü olduğu için kendi kendine bilgisayar arasında bağlantı kuramıyor olması. Omap4Boot aracı oluyor bir nevi**

Fastboot olsun Total_Tool olsun diğer herhangi bir boot programı, boot işlemini bitiremeyecektir. En sonunda sürekli olarak FAILED hatası alabilirsiniz.

Bu yüzden direk flashlamaya geçeceğiz.

[LG Flash Tool]
    1- Programı çalıştırıp otomatik olarak gelecek olan pencereden, en üstteki DLL kısmına, RAR'dan çıkan LG P920 için olan DLL dosyasını seçelim.
    2- Alttaki kısımdan "Add" diyerek v21e_ap.bin ve v21e_cp.fls dosyalarını ekleyelim.
    3- Bağlantı olarak USB işaretleyip tamam diyelim.
    4- Üstteki pembe kablo ucu simgeli kısma tıklayıp, 1 numaralı portu seçip kapatlım.
    5- Sol üstteki sarı oka basalım. READY yazacaktır.
    6- Telefonu ses açma tuşuna basılı tutarak bağlayalım ve telefon ekranına S/W simgesi gelene kadar çekmeyelim. LG Flash Tool eğerki son yüklediğiniz bağlantı sürücüsünün portunu 41 yaptıysanız yüklemeye başlayacaktır. (Bataryanın takılı olmaması gerekiyor ama ben takılı olarak yükledim sorun olmadı, iki farklı şekilde deneyin sonuç alana kadar)
    7- İşlem bitince LG Flash Tool'u kapatalım. USB kabloyu çıkartalım. Telefon açılacaktır. Ama LG logosunda kalacak.

[v21e.kdz]
    1- KDZ Updater'ın içindeki "msxsml.msi" dosyasını yükleyelim.
    2- Windows Enabler'ı açalım, saatin orda simgesi çıkacak, üstüne tıklayarak "On" konumuna getirelim.
    3- B2CAppSetup.exe'yi çalıştırıp yüklemeyi tamamlayalım.
    4- KDZ Updater içindeki UpTestEX_mod2_marwin.exe'yi çalıştıralım.
    5- Sol üstteki Select Type kısmıdan "3GQCT"yi, sağ tarftaki Phone Mode'dan da "EMERGENCY"yi seçelim.
    6- Select kdz file kısmından "v21e_00.kdz" seçelim.
    7- Telefonu ses açma tuşuna basılı tutarak USB'den bağlayalım. Ses açma tuşundan elinizi çekmeyin.
    8- Bu sırada alttaki Normal web upgrade'i tıklayıp, gelen ekrandan Start Upgrade seçelim. Açılan LG'nin programında küçük bir kontrolden sonra Phone Connected yazacaktır. Bu pencereyi simge durumuna küçültelim.
    9- Hazırlamış olduğumuz UpTestEX programından sağ orta kısımdaki "Start Upgrade"i seçelim.
    10- Extracting kdz file kısmında uzun bir süre bekleyebilir.
    11- Yaklaşık 10-15 süren bir işlem sonrasında CDMA wParam = 0 |Param = 0 şeklinde bir yazı gelecek işlem tamamdır. Eğerki batarya takılı olarak yaparsanız yaklaşık 96'ıncı satırda telefon kendiğilinden açılacaktır ve tamamen açıldığında işleminizi tamamlanmış olacaktır.

Takılanlara yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.
    (Burdaki işlemler 2.3.5 GB sürümüne döndürmek iç*****. ICS 4.0.4 için ahmetkadri'nin v28b yükleme kılavuzuna bakınız.)
    http://forum.andronova.net/showthrea...%FDklamalar%FD

2. 2 kişi bycallisto üyemize teşekkür etti:

ahmetk85 (01.Ağustos.2013),opebacteria (17.Mayıs.2013)

Yeni Android opebacteria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Merhaba, bu işlemleri deneyeceğim ama benim sıkıntım kısaca şu; telefon LG logosunu gösterip kalıyo hiç bir ilerleme yok ve CWM v6 yükledim keşke yüklemez olsaydım ROM yükleyemiyorum çünkü SD CARD'ı görmemekte. Bu konuda yardımcı olabilir misin?

Ben Win 7 kullanmaktayım dediğin işlemleri yaptım ama telefonu tanıtmakta sıkıntı çıktı bir kaç defa programları silip tekrar yükledim ve en son sanırım driver'ı yükledi;

İsim:  Untitled.jpg
Görüntüleme: 976
Büyüklük:  101.5 KB (Kilobyte)

ama bundan sonra Cosmo sürücü işleminde '5 saniye bekleyiniz' gibi bir mesaj yok veya bir yükleme vs..

Nerede eksik işlem yaptığımı sanırım bulamıyorum
    Eklenen Resimler Eklenen Resimler  
    Konu opebacteria tarafından (17.Mayıs.2013 Saat 15:06 ) değiştirilmiştir.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    4
    2 mesaja 3 teşekkür aldı
    Alıntı opebacteria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, bu işlemleri deneyeceğim ama benim sıkıntım kısaca şu; telefon LG logosunu gösterip kalıyo hiç bir ilerleme yok ve CWM v6 yükledim keşke yüklemez olsaydım ROM yükleyemiyorum çünkü SD CARD'ı görmemekte. Bu konuda yardımcı olabilir misin?

Ben Win 7 kullanmaktayım dediğin işlemleri yaptım ama telefonu tanıtmakta sıkıntı çıktı bir kaç defa programları silip tekrar yükledim ve en son sanırım driver'ı yükledi;

İsim:  Untitled.jpg
Görüntüleme: 976
Büyüklük:  101.5 KB (Kilobyte)

ama bundan sonra Cosmo sürücü işleminde '5 saniye bekleyiniz' gibi bir mesaj yok veya bir yükleme vs..

Nerede eksik işlem yaptığımı sanırım bulamıyorum

Telefonu bağladığınızda "waiting for OMAP44xx device waiting" yazısı gider, yazılar akmaya başlar ve en sonunda "5 saniye bekleyiniz" yazısı çıkar. Telefonu bağlamanıza rağmen hareketlenme yoksa OMAP sürücüsü doğru yüklenmemiştir demektir. VMare ile sanal XP kurarak denemenizi tavsiye ederim. Win7'ye driverları tanıtmakta ben de zorluk çekmiştim.

**Temiz bir driver kurulumundan sonra, XP üzerinden flash tool ile "v21e"ye flashlayın**
    **v21e.bin ve fls dosyalarını forumda bulabilirsiniz.**
    Konu bycallisto tarafından (21.Mayıs.2013 Saat 21:01 ) değiştirilmiştir.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    arkaslar yardım edın tel baglanıo sıkıntısız ondan sonra ekranda s/w cıkıo ama tam flash yaparken bırden baglantı kesılıo neden bu olay neden

Yeni Üye
    Nereden
    Denizli
    Ettiği Teşekkür
    23
    4 mesaja 4 teşekkür aldı
    Alıntı tugay23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkaslar yardım edın tel baglanıo sıkıntısız ondan sonra ekranda s/w cıkıo ama tam flash yaparken bırden baglantı kesılıo neden bu olay neden
    % kaclarda baglantı kesılıyor
    [

Yeni Üye
    Nereden
    Türkiye/Muğla/Fethiye
    Ettiği Teşekkür
    0
    3 mesaja 9 teşekkür aldı
    Benim telefonum kısa süre önce şarj olmamaya başladı sonrada şarjı bitmesin diye kapattım ve bir daha telefonu açamadım, babam garantiye yollamış sanıyordum ama lg ye attığım mesaja gelen cevap la telefonumun onlara ulaşmadığını anladım, bunları yapınca benim telefonum da düzelir mi? Yardım ederseniz çok iyi olur, uzun bir süredir telefonumu kullanamıyorum

Yeni Android
    Nereden
    Ä°zmir, Turkey
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Merhaba. güzel anlatımın için teşekkürler. S/W modda bin ve cp.fls dosyasını atarken telefon kapanı veriyor. bi 20 kez denedim...S/W moda alıp hiç ellemezsem de bi 2-3 dakika sonra kapanıyor. genel de %23 %24lere geliyor. bunun nedenini biliyor musun ? yardımcı olabilirsen çok sevinirim... Direk Flash TOOL ile de yapamıyorum. yine kapanıyor

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Şu portu 41 yapma olayı nasıl ya nerden yapıyoruz aygıt yöneticisindenmi
    Konu muratank tarafından (16.Ekim.2013 Saat 14:43 ) değiştirilmiştir.

Uzman Üye ahmetkadri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    22
    213 mesaja 297 teşekkür aldı
    murattank

Evet, Tel pc ye bagli iken pc aygit yoneticisinden yapacaksiniz.

Tapatalk Mobile

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    İsim:  Adsız.jpg
Görüntüleme: 901
Büyüklük:  96.4 KB (Kilobyte) Dostum SW ekranı geldiği zaman resimdeki satırın portu değişcek demi sağtıkla özellikler yaptım nasıl değiştirioz anlamadım ya burda takıldım
    Alıntı ahmetkadri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    murattank

Evet, Tel pc ye bagli iken pc aygit yoneticisinden yapacaksiniz.

Tapatalk Mobile

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Bu Konu için Etiketler