Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: [CSC]Csc:unknown problemi çözüldü...

Yeni Android
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    2
    2 mesaja 2 teşekkür aldı

Lightbulb [CSC]Csc:unknown problemi çözüldü...

Arkadaşlar garantili telefonlar için odin ile stock rom atıldığında csc unknown olabiliyor. Bende birçok yöntem denedim; *#272. yöntemi artık olmuyor csc select de sonuç vermedi. Ayrıca system/imei deki dosyada da TUR yazıyordu yani değişmiş vaziyette değil ... Stock romu,cwm ile wipe data yaptıktan sonra flashladım yine olmadı.
    En sonunda forumları gezerken stock recovery nin ilk açıldığında mullti csc ve Csc Tur şeklinde açıldığını hatırladım. Yani bizim Rom lar multi csc iken stock recovery bunlardan TUR olanı seçiyordu. Devam ettim; önce Stock recovery yi attım sonra üç tuşu aktif edip triangle ile sayacı sıfırladım ve arkasından recovery modda wipe data yapıp odin ile download modda stock romu attım. Şimdi csc:I8190OJVAMB3 oldu. Bu arada csc:unknown olduğunda kies telefonu tanımıyor. Yukarıdaki yolla bu sorun çözüldü. Ayrıca root ve cwm attıktan sonra da csc değişmedi hala aynı. Sorun yaşayan arkadaşlar denesinler...

2. NC503 üyemize teşekkür edenler:

RDracula (12.Mayıs.2013)

Yeni Üye MehmetAliCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    11 mesaja 18 teşekkür aldı
    İşe yaramadı *****lu yaparsan sevinirim :/

Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    İşe yaradı sonradan sağoool Allah bin kere yazı olsun!

Yeni Android
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    2
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Alıntı MehmetAliCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşe yaradı sonradan sağoool Allah bin kere razı olsun!
    Amin ecmain.

Deneyimli Üye RDracula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    90
    131 mesaja 167 teşekkür aldı
    Csc kontrolü için hangi yöntemi kullanıyorsunuz. Ben sürekli kontrol ediyorum kaç farklı rom yüklediysemde hiç csc silinmedi. Yanlış yöntem ile baktığımı düşünmeye başladım. :-)

Samsung Galaxy S III Mini GT-I8190
    Jelly Bean
    Android 4.1.2
    I8190XXAMD3
    DEODEX
    DMod v4
    Rooted
    CWM Touch
    Tapatalk 2
    Samsung Galaxy Note II GT-N7100
    Jelly Bean
    Android 4.3
    Rooted

Önceki android telefonlarım:
    SGS
    SGW
    SGS III Mini

Kırık linkleri ilgili konu altında bana bildirin lütfen. En kısa süre içerisinde düzeltmeye çalışırım.

Sitedeki mesaj sistemimde sorun olduğu için gönderdiğiniz mesajları alamıyorum. Söylemek istediklerinizi ilgili konu altında belirtin yada mail atın(ridvankuntug***********).

Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    Ben *#1234# İLE BAKIYORUM.

Deneyimli Üye RDracula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    90
    131 mesaja 167 teşekkür aldı
    Tamam aynı yöntem. Bende daha hic unknown olmadı. Ama olursa diye de nasıl düzeleceğini bilmek lazım.

Samsung Galaxy S III Mini GT-I8190
    Jelly Bean
    Android 4.1.2
    I8190XXAMD3
    DEODEX
    DMod v4
    Rooted
    CWM Touch
    Tapatalk 2
    Samsung Galaxy Note II GT-N7100
    Jelly Bean
    Android 4.3
    Rooted

Önceki android telefonlarım:
    SGS
    SGW
    SGS III Mini

Kırık linkleri ilgili konu altında bana bildirin lütfen. En kısa süre içerisinde düzeltmeye çalışırım.

Sitedeki mesaj sistemimde sorun olduğu için gönderdiğiniz mesajları alamıyorum. Söylemek istediklerinizi ilgili konu altında belirtin yada mail atın(ridvankuntug***********).

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    arkadaşlar ben olayı tam anlayamadım bende ki durum şu ben orjinal roma geri döndüm 4.1.1 yükledim ve kies den 4.1.2 almak istedim ancak csc: unknown olduğu için kies e bağlanmıyor dolayısıyla 4.1.2 alamıyorum bu csc: unknown nasıl düzelticez bi yardım allah rızası için...

Gold Üye®
    saymin_25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İSTANBUL/KADIKÖY/FİKİRTEPE
    Ettiği Teşekkür
    172
    522 mesaja 595 teşekkür aldı
    Alıntı kayhan23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben olayı tam anlayamadım bende ki durum şu ben orjinal roma geri döndüm 4.1.1 yükledim ve kies den 4.1.2 almak istedim ancak csc: unknown olduğu için kies e bağlanmıyor dolayısıyla 4.1.2 alamıyorum bu csc: unknown nasıl düzelticez bi yardım allah rızası için...
    Telefonunuzu rootlamaniz lazim İsim:  uploadfromtaptalk1374015572017.jpg
Görüntüleme: 3822
Büyüklük:  19.1 KB (Kilobyte) google playdan csc yazip *****in acin İsim:  uploadfromtaptalk1374015611782.jpg
Görüntüleme: 3719
Büyüklük:  5.8 KB (Kilobyte) burayi tiklayin burdan cikan ulke kodlarindan tur secenegini isaretleyin install telefon tekrar kendini baslatir bundan sonra odin sayacini sifirlamaniz lazim forumda mevcut triangle away yalniz stok romun kerneli ile calismaz kernelide degistirmeniz lazim odinle veya cwm olarak daha sonra odinle stok rom yukleyin telefon acilista kurulumu turkce olarak baslar csc degismis olur kolay gelsin iyi forumlar

GT N7100 SAYMİN_25 SİZİ ÖPER CİHAZIMDAN GÖNDERİLDİ
    Konu saymin_25 tarafından (17.Temmuz.2013 Saat 01:14 ) değiştirilmiştir.

http://forum.andronova.net/member.php?68451-saymin_25

HAK İLE İRTİBATA GEÇMİŞKEN HALK İÇİN İRTİBATINIZI KESİNİZ CAMİLERDE TELEFONLARIMIZI KAPATALIM

SANA EMANET EDİLEN ŞEYİ İYİ SAKLA BİRİNİN HIYANETİNE UĞRADIĞIN ZAMAN HOŞ GÖR VE HIYANETE HIYANETLE KARŞILIK VERME