Eğer söylentiler doğruysa Xperia Z bir amiral gemisinden ziyade piyasayı yoklamak için yapılan bir telefoncuktur.

Sony'nin Full HD ekran ile bravia engine kullandığını biliyoruz. İnsanlar LCD ekran sevmese de tüplü televizyon kalitesindeki amoled'den daha iyi olduğunu bilip savunan kişi sayısı da epey azdı. Sony hem kaliteden düşmemek için hemde sizin o kurban olduğunuz ağır renkleri vermesi adına Bravia Engine 2 teknolojisi ve full hd çözünürlüğün yanına Triluminos ekran ve yeni nesil x reality pro görüntü işleme birimini ekleyebilir.

Kamera için çok dedikodu var 12-16 hatta 20 megapixel olduğunu söyleyenler var. Bu kadar ileri sallamalarının nedeni ise Sony'nin nokia pureview mobil kamera sensöründen sonra gelen en büyük sensör ile gelmesi.13 mp kameralardan %300 daha çok ışık topluyoruz diyen HTC'ye hem 13 megapixel hemde övündükleri sensörün %200 %300 büyüğü ile gelip kamera konusunda Sony'e karşı reklam yapmanın bile büyük bir hata olduğunu gösterebilirler.

Snapdragon 800...Nvidia'nın oyun konsolları ile eşdeğer tuttuğu Tegra 4'ünü ezip geçtiği söyleniliyor. Güç tasarrufu olarak Exynos 5 işlem tekniği ile ve Tegra 4 yüksek çekirdek sayısı (fazla güç anlamına gelmiyor) ile birlikte önde olsalar da Snapdragon apple işlemcilerine en yakın olanı. "Güçlü fakat enerji canavarı değil"

Sıvı manyetik stero kulaklıklar (sanırım sıvı bir sistem yani su geçirmez bir telefon olursa buna karşın xperia z'deki gibi düşük kalite hoparlörler olmayacak). Ve telefonun içine entegre edilmiş WALKMAN çipseti.

Ön cam Safir ekran. Safir, elmastan sonra doğada bulunan en sert ikinci metaldir. Elmas dışında hiçbirşey safiri çizemez. Arka cam ise gorilla glass 3'ten yapılacak.

Dedikoduların çıktığı kaynaklar da bu telefonun tüm Android telefonların önüne geçeceğini söylüyor. Bekleyip görelim. Android yeni sürümü ile stabilite sınırını aşarsa üstüne gelecek olan bu tür modellerle teknoloji tarihinde görülmemiş birşeyi başarabilir.

Sony'nin başına şirketten para almak yerine aldığı parayı geri iade eden, üstüne edinebildiği tüm kaynakları feda eden Kaz Hirai yaklaşık 1 senede şirketi topladı. Yazılımsal olarak Sony'nin efsaneleri Xperia Z ile bir araya geldi. Şimdi bunu donanımsal olarakta yapacaklar.