Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tam Ekran Uygulamalar (Gizli Dolaşım Tuşları) [Paranoid Android]

Yardım Sever Android alizorlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    29
    29 mesaja 32 teşekkür aldı

Tam Ekran Uygulamalar (Gizli Dolaşım Tuşları) [Paranoid Android]

Arkadaşlar ******* da dolaşırken karşıma çıktı. Ben Nexus kullanmıyorum fakat böyle bir özelliğin olması bence mükkemmel birşey. Bilmeyenler görmeyenler için paylaşmak istedim. Paranoid Androidin olup uygulama ve oyunlarda dolaşım tuşlarını gizleyip tam ekran kullanma özelliği. Belki başka rom'larda vardır bilmiyorum. Nexus kullanmadığım halde heycanlandım valla

2. 3 kişi alizorlu üyemize teşekkür etti:

Serkan4545 (23.Mayıs.2013),tuncerr33 (10.Mart.2014),zamik (14.Mayıs.2013)

Banned Aktif Android
    Nereden
    yozgat
    Ettiği Teşekkür
    39
    47 mesaja 55 teşekkür aldı
    bak simdi neredeler

4. 2 kişi davsan üyemize teşekkür etti:

alizorlu (14.Mayıs.2013),zamik (14.Mayıs.2013)

Ettiği Teşekkür
    29
    Çoklu pencere ve geliştirdikleri bildirim baloncuğunu daha önceden görmüştüm. Fakat gizli dolaşım tuşlarına yeni dikkat ettim ve gördüm.
    Genede teşekkürler.
    YA!-HA!

Aktif Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    40 mesaja 52 teşekkür aldı
    Heyecanini anliyorum :-)

Ben de nexus 4 almadan, hattâ çikmadan önce bu tus olayini çok arastirmistim. Cünkü ekrani tam kullanabilmek benim icin cok onemli.
    Galaxy Nexus romlardan basladim arastirmaya ve karsima PA rom çikti.
    Daha degisik çözümleri de var aslinda, ama en iyisi PA.

Ettiği Teşekkür
    29
    Bu gelişmelerden sonra Nexus4 e geçmeyi düşünüyorum
    YA!-HA!

Deneyimli Android
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    12
    3 mesaja 6 teşekkür aldı
    evet paranoidde full screen modu var. pie eklentisi sayesinde menülerde vs gelmek sorun olmuyor gayet hızlı kullanabiliyorum. tek sorun tam ekranda üstteki bildirim çubuğunun kaybolmasıydı. onu da halo eklentisi ile halledecekler sanırım

Banned Aktif Android
    Nereden
    yozgat
    Ettiği Teşekkür
    39
    47 mesaja 55 teşekkür aldı
    tam ekran yapmayıp navbar/softkeyleri 0 a getir hybrid prop. tan o zaman hem pie hem bildirim çubuğun olur

Gesendet von meinem Nexus 4 mit Tapatalk 2

Yeni Üye
    Nereden
    kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    3
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    arkadaşlar merhaba ben yeni katıldım aranıza, bir kaç gündür android kullanıyorum çok cahil olduğum bir konu olduğunu kabul etmiş bulunmaktayım.android telefon almaya niyetlendiğimde uzun araştırmalara girdim - çok meraklı olduğumu söyleyebilirim- ve benim için doğru telefonun nexus 4 olduğuna karar verdim.çoğu insan sırf adı vs. yüzünden galaxy s3, iphone gibi telefonlara yöneliyor.benim için önemli olan hızlı olması ve uzun seneler beni tatmin etmesi.pil sorunu konusuna çok takılmıştım lakin eski telefonum nokia x6 ile de bütün gün ***** dinliyordum ve o da en fazla 1 gün gidiyordu.neyse asıl öğrenmek istediğim konu bu super user olmak konusu ve sonrasında neler yapabileceğim.telefonu rootladım eyvallah ama ne gibi farklılıklar oldu açıkçası bilmiyorum.sanki biraz daha hızlandı gibi hissediyorum ama belki de algıyla alakalı bir sorundur.bunun dışında root only programları yükleyebiliyorum eyvallah.telefonun silmeme izin vermediği bir programı sildim o da hep gıcık olduğum sim kart menüsü zımbırtısıydı.buraya kadar bir sorun yok ama ******* da orada burada gördüğüm, telefonu eğri büğrü, rubik küp gibi kullanma olayına nasıl geçeceğim?

bu mesajı buraya yazmamın sebebi de en yukarıdaki paranoid android uygulaması-uygulama mı deniyor rom mu deniyor artık her neyse- . nasıl yükleyeceğim bu şekilli uygulamaları birisi güzelce anlatırsa ya da yönlendirirse sevinirim.rootlayınca ücretli uygulamaları bedava kullanacağım gibi bir algı oluştu ama play store a girdiğimde gene her şey eskisi gibi.pek özgür gibi hissetmedim açıkçası.sanırım olayın asıl kısmı "rom".aslında milyon tane soru sorabilirim ama şu an amacım hemen sonuca varmak.biraz takıntılıyımdır da.

teşekkürler.

Aktif Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    40 mesaja 52 teşekkür aldı
    Merhaba Burak,
    root linuxta bas kullanici, her yetkiye sahip yönetici demektir.
    Cihazin hizlanmasiyla hiç bir alâkasi yok. O sana hizlandi gibi gelmistir.
    Root olmanin programlari bedavaya yüklemekle de ilgisi yok, fakat bazi programlari yalniz root yetkilerine sahip olan kullanicilar yükleyebilir.
    Paranoidandroid gibi romlar gönüllüler tarafindan uyarlanan romlardir. Google stock roma bazi yenilikler sunarlar.

Custom rom nasil yüklenir?
    Öncelikle yapman gereken CWM veya TWRP programlarindan birini telefonuna yüklemek. *******'dan nasil yapildigina bakmani tavsiye ederim. Zor degil.
    Sonra telefonu ses açma+ses kisma+güç(power) tusuna basarak aç.
    Telefon açilmaya baslayinca ses tuslarini tutmaya devam et ama güç tusunu birak.
    Bu sayede recovery moda, yani CWM ya da TWRP programlarindan birine girebilirsin.
    Orada bazi seçenekler var.
    Senin her seyi sildirip istedigin romu tekrar kurman gerekecek.
    Romlarin yaninda bir de GAPPS denen google uygulamalari var. Onu da tipki rom kurar gibi kuracaksin.

Adimlari su sekilde özetleyip seni *******'a havale ediyorum:
    1-) CWM ya da TWRP'yi flashla
    2-) Telefonu recovery modda aç
    3-) Herseyi sil
    4-) Romu flashla
    5-) GAPPS'i flashla.

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1912 adresinden istedigin romu ve o roma ait olan GAPPS'i (ikisi de .zip dosyasi) *****ip telefonun hafizasina atabilirsin.

Kolay gelsin.

12. Ahmet Tanriverdi üyemize teşekkür edenler:

burakayci (17.Mayıs.2013)

Yeni Üye
    Nereden
    kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    3
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    eyvallah sağolasın peki hepsini yaparken telefonu bozma ihtimalim var mı ya da ne yaparsa bozulur?bir de baktım beğenmedim telefonu orjinal haline çevirebilir miyim?

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Bu Konu için Etiketler