Arkadaşlar merhaba, ben 9 nisanda üsküdarda turkcell bayiden siyah xperia z satın aldım, cihazdan çok memnundum ancak kuzenim cihazın şarj kapağı tam kapalı değilken farketmeyip suya sokmuş ve cihaz çıldırdı, önce ekranda bir beyazlık oluşmuştu su giren yerden başlıyarak, power tuşu çalışmamaya başladı sonra. Ses açma tuşu power tuşunun işlevini yapıyordu ara sıra. Sonra ben cihazı çok beğendiğim için aynı turkcell bayiden yeni bir cihaz aldım yine siyah xperia z. Daha sonra eski cihazın ekranı düzeldi ama power tuşundaki sorun halen devam ediyor. Yeni telefonun ekranında bir gariplik gözüme çarpıyordu, sonra ikisini yanyana incelediğimde ekranlarda ciddi bir fark olduğunu gördüm. İnternetten biraz araştırınca sharp ve jdc olayını gördüm. Uygulamayla test edince eski telefon sharp, yenisi jdc çıktı. Yeni ekran eskisine göre gerçekten kötü renkler çok keskin jdc ekranda, gözümü çok alıyor, uzun süre telefona bakınca gözlerim ağrıyor. kimisi daha keskin olmasını seviyor ama renkler gerçekçiliğini kaybediyor. Koyu renkler sharpa göre daha iyi ama ana ekran vs gereğinden fazla canlı renklere sahip ve parlaklığı kıssam bile rahatsız edici bir durum oluşuyor gözlerde.jdc ekranda bravia engine kapalıyken sharp ekranın açık hali gibi oluyor nerdeyse, renkler fazla belirgin ve oldupundan çok daha canlı görünüyor ve bir süre sonra gözü çok rahatsız ediyor. Büyük talihsizlik oldu, cihazın çıkmasını uzun süre beklemiştim çıkar çıkmaz aldım, memnundum su olayı oldu, bir tane daha aldım o da jdc çıktı Size sorum şu olucak, su alan telefonun ekranında vs şu anda hiçbir problem yok, telefonun çalışmasında da hiçbir sıkıntı yok, hiçbir işlevinde. Sadece ses açma kapama tuşları ve power tuşu çıldırmış durumda. power tuşu hiç çalışmıyor neredeyse, ara sıra işliyor sadece, ekran ses açma tuşuna hafif dokununca açılıyor ama tekrar kapanması için beklemek gerekiyor, tuşla kapanmıyor. ses açma tuşuna basınca bazen power tuşuna basılınca çıkan menü çıkıyor, telefonu kapatmayı seçtiğimde kapanır kapanmaz bir iki sn sonra kendiliğinden tekrar açılıyor. Sizce ne olmuş olabilir, anakart problemi gibi mi, cihazı yollasam servise nasıl bir maliyet çıkıcağı ya da yapılıp yapılamıycağı konusunda bir fikri olan var mı? Birde bu jdc panelli cihazı değişme imkanı vs olur mu acaba,ya da sharp panelin sökülüp jdcyle değiştirilme gibi bir imkanı oluyor mu acaba, bir bilgisi ya da fikri olan varsa paylaşırsa çok sevinirim, teşekkürler şimdiden..