Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: cwm ile backup yapmak cok gereklimidir

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    3
    5 mesaja 10 teşekkür aldı

cwm ile backup yapmak cok gereklimidir

Arkadaslar gecen hafta firmware yuklerken odin hata verdi telefon half brick oldu. Brick olayini daha once bilmedigim icin cok stresolmustum. Arkadaslar simdi merakettigim konulari sormakistiyorum. Cwm ile romu backup yamak half bricktenkurtulmada ise yarar mi. Half brick durumunda Firmware yi recoveryden kurabilirmiyim.
    Diger bi konu telefonuma KK5 2.3.6 firmware yukledim root yaptim sari unlem isaretli haliyle telefon acildiginda CWM Manager de backup ve recovery calisiyorken sari unlei kaldirmak icin kk5 kernelini yukleyip sariunlemisareti kalkmis olarak telefonu actigimda CWM MANAGER Acilista kernel ile ilgili bir hata veriyor. Ve backup ve recovery secenekleri gorunmuyortelefon recoverymodunda a ildigin dada recovery 3e a iliyor back up verecovery orda da yok. Ama root ozelliginde sorun yok. Cevaplariniz icinsimdiden tesekkur ederim.

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Tabiki öyle olacaktır. Çünkü custom Recovery'nin bulunduğu Kernel'in yerine orjinal Recovery'nin bulunduğu Kernel'i yüklüyorsunuz.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    3
    5 mesaja 10 teşekkür aldı
    Bilal üstad o zaman ben sarı ünlemli rootla mı devam edeyim. Yani ya sarı ünlemli ve cwm manger full ve sorunsuz kullanımı ya da sarı ünlemi kaldırayım ama cwm manager recovery de backup ve restore seçeneklerini kullanmama arasında tercih yapayım . Forumda birisi de yazmış bu durum herhalde KK5 2.3.6 firmware den kaynaklanıyormuş eski firmware lerde ünlem işaretini kaldırmak için kernek yükledikren sornra bile cwm manager sorunuzu çalışıyormuş.

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Alıntı necmi25 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilal üstad o zaman ben sarı ünlemli rootla mı devam edeyim. Yani ya sarı ünlemli ve cwm manger full ve sorunsuz kullanımı ya da sarı ünlemi kaldırayım ama cwm manager recovery de backup ve restore seçeneklerini kullanmama arasında tercih yapayım . Forumda birisi de yazmış bu durum herhalde KK5 2.3.6 firmware den kaynaklanıyormuş eski firmware lerde ünlem işaretini kaldırmak için kernek yükledikren sornra bile cwm manager sorunuzu çalışıyormuş.
    Ünlem işaretini kaldırmayla iilgili anlatımı forumda paylaşmıştım root konusunda. Oradan devam edince sorun olmaması lazımdı.