Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: [KERNEL][RADIO] Nexus One için Kernel ve Radio Dosyaları

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı

Post [KERNEL][RADIO] Nexus One için Kernel ve Radio Dosyaları

Android'li telefonlarda ROM ve güncelleme dosyalarını yüklemek riskli işlemler gerektirse de anormal bir durumla karşılaşma riski düşüktür. Bu durumlarda ise cihazınızda kalıcı yazılımsal hasarlar oluşmamaktadır. Fakat Kernel ve Radio türü dosyaların yüklenmesi oldukça ciddi bir işlemdir. Yüklemenin tamamlanamaması durumunda telefonunuzun tekrar açılamayabilir. Tüm bu riskleri üstlendiğinizi varsayıyor, sürekli güncel kalacak olan Kernel ve Radio dosyalarına geçiyoruz.

KERNEL Dosyaları

İlk Kernel'de AVS ve SVS seçenekleri mevcuttur. AVS'de;voltaj değeri sıcaklık ve işlemci kullanımına göre değişir.SVS'de ise; voltaj ayarları sabittir. Bu kernelde; 245MHZ için 925mV, 998MHZ için 1225mV'de sabittir.
    Rootsuz cihazınızda; Kernel dosyalarını tıpkı güncelleme dosyası yüklüyormuş gibi ismini "update.zip" olarak değiştirip yükleyin. Güncelleme dosyası yüklemek ile ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Rootlu cihazınızda; Custom Recovery ana menüsünden "install from sdcard" seçeneğini seçip *****diğiniz dosyayı bulup yükleyin.

RADIO Dosyaları

Radio dosyalarını yüklemeden önce tüm riskleri göz önünde bulundurun ve bütün sorumluluğu üstlenin. Güncelleme dosyası yüklüyormuş gibi Rootsuz cihazınızda; dosya ismini "update.zip" olarak değiştirip, Rootlu cihazınızda RECOVERY'den "install from sdcard" seçeneğini seçip dosyanızı bularak yükleyin. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.

Görüş, öneri ve dosya istekleriniz için lütfen yorum bırakınız.

2. 6 kişi Bilal Akgunduz üyemize teşekkür etti:

blueberry (21.Ekim.2012),by_psycho (28.Temmuz.2012),melih35 (11.Mart.2013),Oxumare (10.Eylül.2012),qqqqqq0 (13.Ekim.2012),turuncu1954 (20.Eylül.2012)

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 7 teşekkür aldı
    Ek bilgi : MIUI Gingerbread versiyonlarından birini kullanıyorsanız, 5.12.00.08 Radio versiyonu GPS'inizin çalışmasını engelliyor. Sorunu ortadan kaldırmak için 5.08.00.04 Radio versiyonuna geçmeniz yeterli.

Yeni Üye KakaSovalye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Öncelikle forumunuz hayırlı olsun. Hepimize tabiki. )

Bir süredir 3g veri transferlerinde belli bir süre sonrasında cihazım kendini boot etmesi sorunu ile karşılaşıyorum. Boot sonrasında bazen cihaz normal olarak açılıyor pin girişimden sonra tekrardan 3g network'e girmeye çalışırken yeninden kendini bootluyor bazense 7 kere vibrasyon yapıp hook oluyor. Ciddi bir ısınma da gözlemliyorum. Hatta işlemci çok ısındığı için kendini korumak için bootluyor olabilir mi diye düşünerek işlemci saat çarpanını değiştrmek için program da *****meyi düşündüm. Ancak wifi networklerde böyle bir sorun yok. Şarj ederken ya da USB ile bilgisayara bağlandığımda da 3g açık iken bootluyor.

Geçmişte 2 kere radio güncellemesi yapmıştım. Zaten CM6'yı yüklemeden evvel yaptığım radio güncellmesi sonrasında sorun baş gösterdi ki ben uzun süre CM6'yı suçlamıştım. LeoFroyo'da iken böyle bir sorunum yoktu. BT'den FM radyo için geçmiştim CM6'ya. Şimdi bu yazıyı okuyunca kernel ya da radio sorunu olabilir mi diye düşündüm. Ne dersiniz?

Eğer öyle ise tavsiye edebileceğiniz kernel/radio ne olabilir? Demin CM7 ile ilgili yazınızı gördüm, yakın zamanda geçmeyi düşünüyorum. Hepsini birden aradan çıkarayım.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 7 teşekkür aldı
    Evet, yazılım problemi olması yüksek ihtimal. Benzer problem stok 2.1 sürümünün erken versiyonlarında da mevcuttu. Google bu problemi yazılım güncellemeleri ile giderdi.
    Kernel, Radio ve ROM bu konuda rol oynayabilir. Uyumlu olmaları gerekli. Eğer CM7 ye geçmeyi düşünüyorsanız, Radio versiyonunuz da 5.08 ya da 5.12 ise problemin ortadan kalkacağını düşünüyorum.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    kernel kurulumu yapan varmı farkları tam neler deneyen yada eksilerini gören warsa paylasabilirmi saygılar.

Yeni Android Copyright - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    denizli
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    teşekkürler.

Deneyimli Üye esad-bal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul & Osmaniye Takılıyoruz.
    Ettiği Teşekkür
    143
    129 mesaja 170 teşekkür aldı
    Edit : Tapatalk Hatası ....
    C660X Cihazımdan Tapatalk 2 ile Gönderildi.
    Konu esad-bal tarafından (20.Şubat.2013 Saat 15:33 ) değiştirilmiştir.

Süper Üye selcukks52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    238
    313 mesaja 464 teşekkür aldı
    Edit : tapatalk hatası.
    GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ya söyleyecek sözü olmalı insanın ya da, Susacak edebi.

Emeğe Saygı Bir Teşekkür..

Yardım Sever Üye fatihim_84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Türkiye
    Ettiği Teşekkür
    60
    34 mesaja 36 teşekkür aldı
    Al kardeş

Galaxy S3

Uzman Üye CQNSTANT!NE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Ettiği Teşekkür
    178
    315 mesaja 773 teşekkür aldı
    Edit: Tapatalk hatası. .....

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
    Konu CQNSTANT!NE tarafından (11.Nisan.2013 Saat 09:35 ) değiştirilmiştir.
    ....O artık Üniversite ye hazırlanan YGS LYS öğrencisi ....
    ....Dualarınızı eksik etmeyin....

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Bu Konu için Etiketler