Sayfa 21 Toplam 73 Sayfadan BirinciBirinci ... 1119202122233171 ... SonuncuSonuncu
Toplam 721 adet sonuctan sayfa basi 201 ile 210 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: [MODEM Ağda Kayıtlı Değil (Şebeke Hatası) Çözüm 4.1 - 4.2 - 4.3 / 12.11.2013

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Teşekkürler

GT-I9505 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yeni Üye
    Nereden
    turkey/istnbl
    Ettiği Teşekkür
    1
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Günaydın beyler deneyen var mı? Lütfen bildirin haber bekliyoruz

Yeni Üye
    Nereden
    İzmir
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Alıntı lokenk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bişey buldum ama belki işinize yarar 4.3 yukleyip modem falan yuklemeden bu ayarları uygulayın..kesinlikle imei nin gorulmesi gerek *#06# yapıldıgında 000 veya 0049 olmaz

Arama menüsünden *#0011# kodu girilir.
    Seçenekler tuşuna basın, BACK'ı seçin
    Karşınıza bir ekran gelecektir.
    Bu ekranda 8-1-5-5 seçeneklerini tuşlayın.
    İşlemi kapatın tekrar arama bölümüne gelin.

Bu ekranda [8]-[7]-[3]-[1 veya 2]
    Şeçimini yapınız, şebeke çubukları aktif olacaktır ve 3-5 saniye içinde şebeke gelecektir.

bu ***** da ayıntılı bir şekilde anlatılmaktadır (***** nun sonuna dogru) cihaz s4 ama cogu komut aynı dikkatli bakarsanız yaparsınız

http://www.*******.com/watch?feature...&v=Z_Wh_dqpk0M
    *****da S4 için olduğu söyleniyor.

4. ToPrAcK üyemize teşekkür edenler:

kankarababa (31.Aralık.2013)

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    66
    23 mesaja 49 teşekkür aldı
    Alıntı lokenk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bişey buldum ama belki işinize yarar 4.3 yukleyip modem falan yuklemeden bu ayarları uygulayın..kesinlikle imei nin gorulmesi gerek *#06# yapıldıgında 000 veya 0049 olmaz

Bu ekranda 8-1-5-5 seçeneklerini tuşlayın.
    İşlemi kapatın tekrar arama bölümüne gelin.

Bu ekranda [8]-[7]-[3]-[1 veya 2]
    Şeçimini yapınız, şebeke çubukları aktif olacaktır ve 3-5 saniye içinde şebeke gelecektir.

bu ***** da ayıntılı bir şekilde anlatılmaktadır (***** nun sonuna dogru) cihaz s4 ama cogu komut aynı dikkatli bakarsanız yaparsınız

http://www.*******.com/watch?feature...&v=Z_Wh_dqpk0M
    Olmadı arkadaşlar. 4.3 rom yükledim, imei duruyor, modem xxemg4 olarak görüyor. imei sağlam, modem görüyor, ancak ağda kayıtlı değil hatası devam ediyor.

yukarıdaki aşamaları yapmaya gelince :
    Arama menüsünden *#0011# kodunu girdim, sonra
    Seçenekler tuşuna basıp, BACK tuşuna basınca telefon tepki vermiyor, herhangi bir menü gelmiyor. daha birinci aşamada kaldı.
    TEŞEKKÜR butonu solda ne güzel duruyor. Lütfen, Teşekkürümüzü TEŞEKKÜR butonuna tıklayarakta gösterelim...

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    kolay geelsin

telefonda 4.1.2 md3 yüklüyken 4.2.2 me7 kurdum şebeke problemini de emg4 modemini flaslayarak çözdüm. bu romda ram optimizasyonu ve pil performansını beğenmediğim için 4.1.2 md3 e geri döndüm. ama hem imei hemde şebeke uçmuştu.
    Daha sonra 4.1.2 mg4 romu kurdum bundada imei var şebeke yoktu. emg4 modemini flasladığımda imei de uçtu. emg4 modeminin tar dosyasını odinle kurunca imei geldi ancak şebeke yine yok. şuan 4.2.2 me7 deyim.

4.1.2 romunu sorunsuz kullanabilmek için ne yapmalıyım. yardımlarınız için teşekkürler
    Konu microbio tarafından (07.Kasım.2013 Saat 09:43 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    merhaba...

Arkadaşlar iki gündür aynı sorunla bende boğuşmaktayım..
    EFS yedeği almadan 4.3 tabanlı bir roma gectim tabi imei uçtu. Geri 4.1.2 ye geri dönüyorum imei geliyor bu seferde agda kayıtlı degıl hatası alıyorum.. burda söylenenleri ve daha önce çare olan arızapatch deniyorum banamısın demıyor.. aksıne arızapatch i de yukledıkten sonra burdakı verdıgınız modem dosyasınıda yukledıkten sonra her ıkısındede imei ucuyor null oluyor.. bir türlü çare bulamadım .. çözüm önerisi verebilirmisiniz ne yapmam lazım. int 4.1.2 rom yukledıgımde imei geliyor ama bunları yemıyor. baska rom önerebilirmisiniz.. tesekkurler

Yeni Üye
    Nereden
    izmir
    Ettiği Teşekkür
    5
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Merhaba arkadaslar. telefonum almanyadan geldi gecen yil. Dün 4.3 Romunu yükledim ama cok kasiyor diye almanya 4.1.2 surumune geri döndüm imei 0049... lu birsey olmus agda kayitli degil diyor ne yapmam lazim.

Aktif Üye
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    102
    27 mesaja 34 teşekkür aldı
    Alıntı muyak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar. telefonum almanyadan geldi gecen yil. Dün 4.3 Romunu yükledim ama cok kasiyor diye almanya 4.1.2 surumune geri döndüm imei 0049... lu birsey olmus agda kayitli degil diyor ne yapmam lazim.
    efs yi yedek almış olmalıydınız. Alınmış olan efs yi restore yaptığınızda imei geri gelir.
    efs dosyası için Google Markete efs yazarak ararsanız gelir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    7 mesaja 7 teşekkür aldı
    Arkadaşlar dün tüm gece bu işle uğraştım aynı sorun benimde başıma geldi efs yedeğim olmadığı için belki 20 tane rom denemişimdir hepsinde ise null yada imei olsa bile ağda kayıtlı değil hatası alıyordum sorunu Galaxy S III Türkçe 4.1.2 İ9300 XXEMD3 romu ile çözdüm root yaptıktan sonrada CWM'den konu içerisinde olan İ9300 BUUGMJ3 modemini kurarak şebekemin geri gelmesini sağladım ama siz siz olun bundan sonra kesinlikle spot ürün almayın gerçekten çok pişmanım böyle bir hata yaptığım için bundan sonra alacağım her cihaz kesinlikle garantili olacaktır.Umarım işinize yarar arkadaşlar.

Yeni Üye
    Nereden
    türkiye istanbul
    Ettiği Teşekkür
    8
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    selam arkadaşlar
    bende 4.3 rom kurup begenmedikten sonra başka bir 4.2.2 roma geçtim oda kastı bende eski kullandığım roma geri döndüm ve normal açıldı pin sordu ama arama yapmak istediğimde ağda kayıtlı değil dedi. bir baktım imei de 0049... 1/1 olmuş direk konuda bahsi geçen modemi flaşhlayınca imei de geldi sebeke de emeği geçen herkesten allah razı olsun emeğinize sağlık iyi geceler.

Sayfa 21 Toplam 73 Sayfadan BirinciBirinci ... 1119202122233171 ... SonuncuSonuncu

Bu Konu için Etiketler