Sayfa 22 Toplam 73 Sayfadan BirinciBirinci ... 1220212223243272 ... SonuncuSonuncu
Toplam 721 adet sonuctan sayfa basi 211 ile 220 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: [MODEM Ağda Kayıtlı Değil (Şebeke Hatası) Çözüm 4.1 - 4.2 - 4.3 / 12.11.2013

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    7 mesaja 7 teşekkür aldı
    Peki arkadaslar biz simdi rom degistiremicekmiyiz ?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni Üye ferhatt_54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Türkiye/İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    13
    17 mesaja 18 teşekkür aldı
    Alıntı mduslu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki arkadaslar biz simdi rom degistiremicekmiyiz ?

değiştirebiliriz ama klon cihazda bunun mümkün olması için bozulan efs yapısını orjinal hale getirmemiz gerekiyor aksi taktirde yeni yazılımlarda modemde de değişiklikler olduğu sürece bu şekilde patch araması yapmak zorunda kalacağız tek çözüm imei yani kimlği değiştilrilen ci,hazlarda genelde yaşanıyor bu sıkıntı dediğim gibi orjinal hale getirebilen varsa efs yapısını ve kendi orjinal imesini yazdırmak en doğrusu sanrım ve tabi telefonun seri nusuda eklenmesi gerekiyor diye biliyorum yoksa bu şeklide çok uğraşırız daha spot klon cihazmı almak asla yanına bile yaklaşmam sonuçlarını görüyoruz hiç bir şekilde cihaza güncelleme yapamıyoruz rahatlıkla..

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    7 mesaja 7 teşekkür aldı
    Aynen bende bir daha hayatta almam note 3 almayi planliyorum ve kesinlikle samsung bayiden alicam uc kurus fazla para verip. Peki sen orjinal hale getirme konusunda bir bilgiye sahipmisin ?

Nereden
    Türkiye/İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    13
    Aynen bende bir daha hayatta almam note 3 almayi planliyorum ve kesinlikle samsung bayiden alicam uc kurus fazla para verip. Peki sen orjinal hale getirme konusunda bir bilgiye sahipmisin ?

malesef son sürüm yazılımlı box ile atıldığını duydum ama nekadar doğru bilmiyorum yani efs yapı imei atılduktan sonra bu cihazlarda bozulduğu için bizi uğraştırıyor bu kadar ama efs yapısını geri orjinal haline getirtebilsem valla hemen pasaport kaydı yaptırmayı düşünüyorum amacım bu ama geri dönüşü yok gibi kime sorduysam konu ile ilgili olumlu cvb alamadım araştırmadayım şimdilik.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    7 mesaja 7 teşekkür aldı
    Kardesim eger bi bilgiye ulasirsan ozel mesaj atmani rica edicem. Cok tesekkurler bilgi paylasimi icin

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

sebeke 0049

arkadaslar ilk basta 4.3 yukledim ve sebeke olmadı 0049 oldu imei.arıza patch yaptım olmadı üsteki verieln modemide yukledim olmadı. daha sonra 4.0.4 e geri dondum arıza patch yukledım olmadı ustekı modemi yaptım sebeke geldi bilginize.

Nereden
    Türkiye/İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    13
    Alıntı okankasap1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ilk basta 4.3 yukledim ve sebeke olmadı 0049 oldu imei.arıza patch yaptım olmadı üsteki verieln modemide yukledim olmadı. daha sonra 4.0.4 e geri dondum arıza patch yukledım olmadı ustekı modemi yaptım sebeke geldi bilginize.
    sanırım senin cihazda 4.0.4 sürümünde şebeke geldi 4.3 te kesinlikle gelmemektedir..

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Arkadaşlar dün tüm gece bu işle uğraştım aynı sorun benimde başıma geldi efs yedeğim olmadığı için belki 20 tane rom denemişimdir hepsinde ise null yada imei olsa bile ağda kayıtlı değil hatası alıyordum sorunu Galaxy S III Türkçe 4.1.2 İ9300 XXEMD3 romu ile çözdüm root yaptıktan sonrada CWM'den konu içerisinde olan İ9300 BUUGMJ3 modemini kurarak şebekemin geri gelmesini sağladım ama siz siz olun bundan sonra kesinlikle spot ürün almayın gerçekten çok pişmanım böyle bir hata yaptığım için bundan sonra alacağım her cihaz kesinlikle garantili olacaktır.Umarım işinize yarar arkadaşlar.
    arkadaşım İ9300 BUUGMJ3 modemi 4.3 roma ait değilmi?

kullandığın modemin linkini verebilirmisin

Profesyonel Üye yasayan27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Ettiği Teşekkür
    136
    508 mesaja 1,212 teşekkür aldı
    Akşam biraz daha uğraşacam bu hafta sonu 4.3 patch modem büyük ihtimalle hazır olur
    Çünkü benim s3 de klon

Ben daha denemedim ama wanam veya neat 4.3 romlari WinRAR ile açıp içindeki modem.bin dosyasını silip flashlayan oldumu bu şekilde efs yapısı degismemesi lazımdı
    Konu yasayan27 tarafından (08.Kasım.2013 Saat 10:47 ) değiştirilmiştir.

10. 2 kişi yasayan27 üyemize teşekkür etti:

bigadicking (08.Kasım.2013),lokenk (08.Kasım.2013)

Aktif Üye
    Nereden
    Memleket: Balıkesir Yaşam: Mardin
    Ettiği Teşekkür
    19
    20 mesaja 20 teşekkür aldı
    Alıntı yasayan27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akşam biraz daha uğraşacam bu hafta sonu 4.3 patch modem büyük ihtimalle hazır olur
    Çünkü benim s3 de klon

Ben daha denemedim ama wanam veya neat 4.3 romlari WinRAR ile açıp içindeki modem.bin dosyasını silip flashlayan oldumu bu şekilde efs yapısı degismemesi lazımdı
    Bizim modemler efs v1 olduğu icin (ariza v0.5 ) 4.3 romlar okumuyor o modemleri ben denedim :-)

--GALAXY S3--

Sayfa 22 Toplam 73 Sayfadan BirinciBirinci ... 1220212223243272 ... SonuncuSonuncu

Bu Konu için Etiketler