Sayfa 23 Toplam 73 Sayfadan BirinciBirinci ... 13212223242533 ... SonuncuSonuncu
Toplam 721 adet sonuctan sayfa basi 221 ile 230 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: [MODEM Ağda Kayıtlı Değil (Şebeke Hatası) Çözüm 4.1 - 4.2 - 4.3 / 12.11.2013

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    7 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı microbio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım İ9300 BUUGMJ3 modemi 4.3 roma ait değilmi?

kullandığın modemin linkini verebilirmisin
    Dostum rom 4.1.2

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı kem44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba...

Arkadaşlar iki gündür aynı sorunla bende boğuşmaktayım..
    EFS yedeği almadan 4.3 tabanlı bir roma gectim tabi imei uçtu. Geri 4.1.2 ye geri dönüyorum imei geliyor bu seferde agda kayıtlı degıl hatası alıyorum.. burda söylenenleri ve daha önce çare olan arızapatch deniyorum banamısın demıyor.. aksıne arızapatch i de yukledıkten sonra burdakı verdıgınız modem dosyasınıda yukledıkten sonra her ıkısındede imei ucuyor null oluyor.. bir türlü çare bulamadım .. çözüm önerisi verebilirmisiniz ne yapmam lazım. int 4.1.2 rom yukledıgımde imei geliyor ama bunları yemıyor. baska rom önerebilirmisiniz.. tesekkurler

Tüm gün değişik modemler ve romlar denedim malesef ya ağ null geliyor ya 0049 veya gelse bıle agda kayıtlı değil diyordu.. en son üzerinde bıraktıgım 4.2.2 gazi rom üzerine telefoncuda yeniden imei yazdırdım. sorunum çözüldü. velhasıl arasına sıkışan 20yi çıkardıalr olan o

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı mduslu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün tüm gece bu işle uğraştım aynı sorun benimde başıma geldi efs yedeğim olmadığı için belki 20 tane rom denemişimdir hepsinde ise null yada imei olsa bile ağda kayıtlı değil hatası alıyordum sorunu Galaxy S III Türkçe 4.1.2 İ9300 XXEMD3 romu ile çözdüm root yaptıktan sonrada CWM'den konu içerisinde olan İ9300 BUUGMJ3 modemini kurarak şebekemin geri gelmesini sağladım ama siz siz olun bundan sonra kesinlikle spot ürün almayın gerçekten çok pişmanım böyle bir hata yaptığım için bundan sonra alacağım her cihaz kesinlikle garantili olacaktır.Umarım işinize yarar arkadaşlar.

Çok teşekkür ederim
    4.2.2 den 4.1.2 ye sorunsuz geçtim sonunda.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    7 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı microbio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim
    4.2.2 den 4.1.2 ye sorunsuz geçtim sonunda.
    Rica ederim eger isin cozulduyse sevindim dostum

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    s3 te 4.3 ü yükledikten sonra klon imeili cihazın şebekesi gitti(imei 0049) sizin dediğiniz roma dönünce de imei yerine geldi fakat şebeke kullanılamıyor arıza patch de diğer bütün işlemlerde olumsuz sonuçlandı bunun bi çaresini bulabilen yokmu illa imei mi attırcaz ???

Yeni Üye ferhatt_54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Türkiye/İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    13
    17 mesaja 18 teşekkür aldı
    Alıntı yasayan27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akşam biraz daha uğraşacam bu hafta sonu 4.3 patch modem büyük ihtimalle hazır olur
    Çünkü benim s3 de klon

Ben daha denemedim ama wanam veya neat 4.3 romlari WinRAR ile açıp içindeki modem.bin dosyasını silip flashlayan oldumu bu şekilde efs yapısı degismemesi lazımdı

aslında dediğin gibi 4.3 ait olan modem.bin dosyasını silsek yada 4.1.2 ile değiştirsek acaba ne olur deneyen varmı denemek isterim ama bu sefer mmsc entegresi yanar diye tırsıyorum sadece

Profesyonel Üye yasayan27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Ettiği Teşekkür
    136
    508 mesaja 1,212 teşekkür aldı
    Alıntı BadBoy81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    s3 te 4.3 ü yükledikten sonra klon imeili cihazın şebekesi gitti(imei 0049) sizin dediğiniz roma dönünce de imei yerine geldi fakat şebeke kullanılamıyor arıza patch de diğer bütün işlemlerde olumsuz sonuçlandı bunun bi çaresini bulabilen yokmu illa imei mi attırcaz ???

4.1.2 ye geçtikten sonra ilk xxella modem flashlayin tlfon acilsin daha sonra bu konudaki mg4 modemi flashlayin %99 şebekede IMEI de gelecektir klon telefonlar için çözüm bu

4.3 için çalışıyorum şimdilik denemeler olumsuz

Profesyonel Üye yasayan27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Ettiği Teşekkür
    136
    508 mesaja 1,212 teşekkür aldı
    Alıntı ferhatt_54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında dediğin gibi 4.3 ait olan modem.bin dosyasını silsek yada 4.1.2 ile değiştirsek acaba ne olur deneyen varmı denemek isterim ama bu sefer mmsc entegresi yanar diye tırsıyorum sadece
    Denedim olmadı efs yapısı farklı bin ril dosyaları farklı efsyi okumuyor biraz ugrastiracak gibi nerden aldık bu klon telefonu yaw

Aktif Üye lokenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    nereye
    Ettiği Teşekkür
    17
    17 mesaja 19 teşekkür aldı
    mevcut efs yapımızı efsv2 ye cevirme gibi bir cozumumuz yokmu acaba surekli modem aramakla olmayacak bu iş
    Konu lokenk tarafından (08.Kasım.2013 Saat 22:35 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye ferhatt_54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Türkiye/İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    13
    17 mesaja 18 teşekkür aldı
    Alıntı yasayan27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Denedim olmadı efs yapısı farklı bin ril dosyaları farklı efsyi okumuyor biraz ugrastiracak gibi nerden aldık bu klon telefonu yaw

sorma ya bu şekilde uğraşacağımı bilseydim inan almazdım ama bu efs yapısı bozulan cihazı orjinal hale sanırım getirebiliyolarmıs duyduğum bu ama bu yapının düzelebilmesi için sanırım samsung servisi tarafından çözüm bulunabilecğini düşünüyorum samsungta çalışan arkadaşıma sorucam yarın bakalım ne yapabilir yarın paylaşırım valla orjinal efs yapısına dönebilirsem üzerindeki orjinal imei ve seri nuyu yazdırıcam ve pasaportla kaydettiricem başka yolu yokk..

Sayfa 23 Toplam 73 Sayfadan BirinciBirinci ... 13212223242533 ... SonuncuSonuncu

Bu Konu için Etiketler