Sayfa 49 Toplam 73 Sayfadan BirinciBirinci ... 39474849505159 ... SonuncuSonuncu
Toplam 721 adet sonuctan sayfa basi 481 ile 490 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: [MODEM Ağda Kayıtlı Değil (Şebeke Hatası) Çözüm 4.1 - 4.2 - 4.3 / 12.11.2013

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    4.3 için zuluman kerneli de yüklemek şart mı?

Aktif Üye
    Nereden
    Memleket: Balıkesir Yaşam: Mardin
    Ettiği Teşekkür
    19
    20 mesaja 20 teşekkür aldı
    Alıntı Aksef Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4.3 için zuluman kerneli de yüklemek şart mı?
    Samsung Rom kullaniyorsan ve network hatası varsa evet şart

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    --GALAXY S3--

3. bigadicking üyemize teşekkür edenler:

Aksef (22.Aralık.2013)

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Beyler 4.3 yeniden dağıtılmaya başlandı.Şimdi dağıtılan sürümde bir sorun var mıdır acaba ?

United Kingdim 4.3 versiyonu *****dim.Onu yüklücem.Zuluman patchin XXUGMK6 versiyonlu kernel ve modemini *****dim.Bunları yaptıktan sonra şebeke problemi çözülecek mi ? IMEI kaybolma durumu olur mu ?

Birde bu kernel ve modem dosyalarını nasıl yükleyecez.Acil yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler.

Aktif Üye
    Nereden
    İstanbul, Turkey
    Ettiği Teşekkür
    33
    10 mesaja 12 teşekkür aldı
    Alıntı bigadicking Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cyanogenmod da Kernel flashlamayin sammy kernel cyanda çalışmaz sadece modem flashlayin

bi umut belki çalışır diye flashladım ancak çalışmadı.

bende şimdi mui kullanıyorum. ama bir an önce cynogen çalıştıracak bir sisteme ihtiyacım var.

Yeni Üye ferhatt_54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Türkiye/İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    13
    17 mesaja 18 teşekkür aldı
    Alıntı obscurhomme Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler 4.3 yeniden dağıtılmaya başlandı.Şimdi dağıtılan sürümde bir sorun var mıdır acaba ?

United Kingdim 4.3 versiyonu *****dim.Onu yüklücem.Zuluman patchin XXUGMK6 versiyonlu kernel ve modemini *****dim.Bunları yaptıktan sonra şebeke problemi çözülecek mi ? IMEI kaybolma durumu olur mu ?

Birde bu kernel ve modem dosyalarını nasıl yükleyecez.Acil yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler.
    hayır şebeke ve imei kaybolma gibi bir hata yaşamayacaksın önemli olan zulumanın paylaştığı mk6 ya ait modem ve patch kurman telefonunda sorun yaşatmayacağına emin olabilirsin ben kurdum 4.3 MK6 united kingdim kullanmaktayım ve MJ9 sürümünden çok çok iyi ve performanslı bir rom ayrıca şarj olayı 4.1.2'deki gibi çok çok iyi
    Konu ferhatt_54 tarafından (19.Aralık.2013 Saat 21:01 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı ferhatt_54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayır şebeke ve imei kaybolma gibi bir hata yaşamayacaksın önemli olan zulumanın paylaştığı mk6 ya ait modem ve patch kurman telefonunda sorun yaşatmayacağına emin olabilirsin ben kurdum 4.3 MK6 united kingdim kullanmaktayım ve MJ9 sürümünden çok çok iyi ve performanlı bir rom ayrıca şarj olayı 4.1.2'deki gibi çok çok iyi
    Kardeşim yüklemeyi hallettim.Modem ve kernel dosyalarınıda flashladım şebekem geldi.Şimdi hiçbi sıkıntı yok.Ama sen modem ve kernel sürümü olarak farklı sürümleri önermişsin.Benim yüklediğim modem ve kernel sürümleri XXUGMK6.Bir fark varmıdır aralarında.Şimdi istesem onları yükleyebilir miyim ? Sorun çıkar mı ?

Edit:

Pardon yanlış anlamışım.Tamam bende MK6 sürümlerini yükledim.Sıkıntı yok.Teşekkürler.

Nereden
    Türkiye/İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    13
    Alıntı agabey_42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1- 4.1 - 4.2 Tabanlı romlar için...:

(konu arada kaynayıp getmeyecek kadar önemli olduğu için sabitlenmiştir.)

Merhaba arkadaşlar. Değişik nedenlerle şebeke hatası alan arkadaşlarımız var. uzun zamandır bunu yaşayan, çözümü ise arıza patch ile geçen henes arkadaşımız ile test ettik ve sonuç başarılı.

Henes arkadaşımızın sorunu imeisi duruyor olmasına rağmen "Ağda kayıtıl değil" hatası alması idi. arıza patch bu durumda işe yarıyor idi. Ancak örneği Android 4.3'e ait verilen cyanogen veya paranoid tabanlı romlarda arıza patch çalışmıyor ve şebeke gelmiyordu.

internette, forum sitelerinde uzun uğraş ve araştırmalar sonucu l9300XXEMG4 sürümlü bir modem dosyası buldum ve henes arkadaşımıza gönderdim. cihazında test etti ve sinyal geldi, mobil interneti sorunsuz çalıştı ve artık telefon hakkında bölümünde anabant sürümü l9300XXEMG4 yazıyordu.

Bu şekilde arıza patch kullanan arkadaşlarımız varsa, bunu modem dosyası ile değiştirip artık modem dosyası kullanabilsinler diye paylaşmayı uygun gördüm.

Yükleme Talimatı....:

Zip.li dosyayı *****in ve recovery menüden yükleyiniz. (install)

zuluman diye bahsettiğimiz arkadaşımız Türk imiş ve gurur duydum bir kez daha. isteyince bakın ne cevherler çıkıyor bizden.

zuluman xda konusu için buraya tıklayabilirsiniz.

Zuluman gmail drive tüm kernel ve modemler için tıklayınız.

l9300XXEMG4 modem dosyasını *****mek için tıklayınız.

Odin ile yüklemek isteyenler için. telefonu rootlu olmayanlar. (Stroke kardeşe çok teşekkürler.)

================================================== ================================================== ======

4.3 Sürüm Romlar için.

xda ' da zuluman rumuzlu kişinin paylaşmış olduğu çalışma ile 4.3 romlarında şebeke sorunu çözülmüş. bizim forumda da birçok arkadaş bu şekilde halletmişler.

zuluman patch modem *****mek için tıklayınız.
    zuluman patch kernel *****mek için tıklayınız.

üstad 4.3 MK6 sürüm için bu 1. sayfada MK6'ya ait modemi ve kerneli eklersen arkadaşlara daha iyi yardımcı olabiliriz verdiğim linkte ZULUMAN arkadaşımızın patch'lı modem dosyaları mevcut ordan uygun sürüme ait olanı *****ebilirler daha iyi olmazmı ? link bu: https://drive.google.com/folderview?...U5YaGkzOUowMG8

Aktif Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    4. 3 yüklefim klon imei gitti ne yapmalıyım

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Nereden
    Türkiye/İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    13
    Alıntı kadir190 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4. 3 yüklefim klon imei gitti ne yapmalıyım

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
    Öncelikle wipe data wipe cache sonrasinda davik cache clean yaptinmi ayrica efs yedeginin de bulunmasi olasi imei kaybini onler 4.1.2 surumune geri don sonrasinda 4.1.2 de efs yedegini mutlaka al ve 4.3 surumunu yukle sebeke gelmicek ama imeiniz gelecektir sonrasinda Mk6 ait modem ve kerneli yuklemenizdir ama unutmadan romu yukledikten sonra rootlamayi unutmayin bilginize.

Konu ferhatt_54 tarafından (20.Aralık.2013 Saat 21:08 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    16
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Bende mk6 ile telefonu sıkıntısız kullanıyorum; fakat Root olmayınca telefon eksikmiş gibi geliyor resmen. Ne yapalım, ne dersiniz. Farklı kernele geçince bozulmaz inşallah.
    Samsung Galaxy S3 & Lenovo IdeaPad Y510p Sli
    Nikon D7000

Sayfa 49 Toplam 73 Sayfadan BirinciBirinci ... 39474849505159 ... SonuncuSonuncu

Bu Konu için Etiketler