Sayfa 65 Toplam 73 Sayfadan BirinciBirinci ... 15556364656667 ... SonuncuSonuncu
Toplam 721 adet sonuctan sayfa basi 641 ile 650 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: [MODEM Ağda Kayıtlı Değil (Şebeke Hatası) Çözüm 4.1 - 4.2 - 4.3 / 12.11.2013

Yeni Üye
    Nereden
    Türkiye/İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    0
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    1 hafta öncesinde sıkıntı yaşamıştım. Ariza patch vs ise yaramamisti. 4.3 e geri dönüş yapınca imei ve sebekede yoktu. Onu efs yedeği ile cozmustum. Ama stabil lik için cyanogenmod Mod tercih ediyorum.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aktif Üye
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    102
    27 mesaja 34 teşekkür aldı
    Alıntı CenkDennis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 hafta öncesinde sıkıntı yaşamıştım. Ariza patch vs ise yaramamisti. 4.3 e geri dönüş yapınca imei ve sebekede yoktu. Onu efs yedeği ile cozmustum. Ama stabil lik için cyanogenmod Mod tercih ediyorum.

Şimdi öncelikle şu konuyu aydınlatmak lazım.
    4.1.X ve 4.2.X versiyonları çalışır vaziyette iken EFS yedeğini almalıydınız.
    4.3.X ve 4.4.X versiyonlarında ise ikinci bir EFS yedeği almalıydınız.
    Sebebi ise 4.3.X e geçerken EFS dede değişikliğe gidilmiş.
    Yani, 4.3.X veya daha üst firmwareden 4.2.X veya daha alt versiyona geçiş için 1.EFS yi,
    4.2.X veya daha alt firmwareden 4.3.X veya daha ist versiyona geçiş için 2.EFS yi geri yükleyerek geçiş yapmalısınız.
    Eğer 4.1.X versiyonuna geri düşmüşseniz 1.EFS yi geri yükleyip ariza pach ile işi çözersiniz.
    Eğer 4.2.X versiyonuna geri düşmüşseniz 1.EFS yi geri yükleyip konu başlığındaki 4.2 versiyonu altındaki modem ile işi çözersiniz.
    Eğer 4.3.X veya 4.4.X versiyonuna yükseltmişseniz 2.EFS yi geri yükleyip;
    1.Kernel Script
    http://yadi.sk/d/-6TT0Gt8KoGAS
    2.Googy-Max2-Kernel_2.0.8_CWM.zip
    http://yadi.sk/d/6cUGuXPHKjikQ
    3.modem_CWM_I9300XXUGNA8.zip
    http://yadi.sk/d/K0wxdhRBKnJvb
    ile işi çözersiniz.

Yeni Üye
    Nereden
    Türkiye/İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    0
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Cyanogenmod 4.4.2 den 4.3 stock rom a dönüş yapınca imei 0049 oldu. Ekranda sarı yazılar ile uyarı çıktı. Yedek efs geri yükledim ve Uyarı yazılar gitmişti ama imei duzelmemisti. Sonra csc kodu degistirip format atinca otomatik hepsi geri geldi. Harici Kernel veya patch dosyası kullanmadım. Sanırım csc kodu ile de sebekenin alakası var.

Aktif Üye
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    102
    Cyanogenmod 4.4.2 den 4.3 stock rom a dönüş yapınca imei 0049 oldu. Ekranda sarı yazılar ile uyarı çıktı. Yedek efs geri yükledim ve Uyarı yazılar gitmişti ama imei duzelmemisti. Sonra csc kodu degistirip format atinca otomatik hepsi geri geldi. Harici Kernel veya patch dosyası kullanmadım. Sanırım csc kodu ile de sebekenin alakası var.

4.3 te isen ve IMEI de gelmişse hemen bir EFS yedeği al ve sırasıyla;
    http://yadi.sk/d/-6TT0Gt8KoGAS
    2.Googy-Max2-Kernel_2.0.8_CWM.zip
    http://yadi.sk/d/6cUGuXPHKjikQ
    3.modem_CWM_I9300XXUGNA8.zip
    http://yadi.sk/d/K0wxdhRBKnJvb
    uygula ve cihazı restart yap.
    Herşey normale gelecektir.
    Not : Cihaza Skype yükleme pilin canına okuyor, bunu tesbit etmem bir ayımı aldı.

Yeni Üye
    Nereden
    Türkiye/İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    0
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Arkadaşım skype ye en son batarya için güncelleme geldi ve sorun giderildi. Ayrıca bendede yüklü ama şuanda sarjim %56 da. Sabahtan beri mobil veri açık ve internette takılıyorum. Ben işe yaramayan çoğu uygulamaları devre dışı bırakarak böyle rahatlığa eristim bilgin olsun.

Aktif Üye
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    102
    Arkadaşım skype ye en son batarya için güncelleme geldi ve sorun giderildi. Ayrıca bendede yüklü ama şuanda sarjim %56 da. Sabahtan beri mobil veri açık ve internette takılıyorum. Ben işe yaramayan çoğu uygulamaları devre dışı bırakarak böyle rahatlığa eristim bilgin olsun.

Geçenlerde Skype ye güncelleme geldi doğru ama bana göre gene değişmemiş, WIFI ve 3G bende sürekli açık ama telefonu neredeyse hiç kullanmamama rağmen maximum 18 saat te sıfırlıyor. Biraz görüşme yaparsam akşamı zor çıkarıyordum. Şimdi ise çok rahat 40 saati buluyor.

Yeni Üye
    Nereden
    Türkiye/İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    0
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Gereksiz uygulamaları devre dışı birak. Ayrıca senkronizasyon danda google uzerinden gmail, drive, chorome ve rehber işaretli bende. Diğer google seçeneklerini kapattım. Dikkat ettiysen mesajlarına hemen cvp yazıyorum :-) Son olarak Clean master varsa asıl onu kaldır batarya ömrü için ;-)

8. CenkDennis üyemize teşekkür edenler:

myaldir (21.Mart.2014)

Aktif Üye
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    102
    Gereksiz uygulamaları devre dışı birak. Ayrıca senkronizasyon danda google uzerinden gmail, drive, chorome ve rehber işaretli bende. Diğer google seçeneklerini kapattım. Dikkat ettiysen mesajlarına hemen cvp yazıyorum :-) Son olarak Clean master varsa asıl onu kaldır batarya ömrü için ;-)

Dostum, ondan vazgeç bundan vazgeç, o zaman niye akıllı telefon kullanıyoruz ki? Google Gmail, senkranizasyon, Chrome, Google+ ve daha 90 adet uygulamam benim için vazgeçilmezlerimdir.
    Bütün bunların yerine Sadece Skype den vazgeçtim. Skype yerine Tango, Viber, Google+ ve WhatsApp olmak üzere 4 adet sürekli online extra yazılım yükledim. Sana garanti ediyorum şarj süren iki kat artacak.
    Skype hala şarj bitirme olayını halledemedi bilgin olsun. Bu arada hızlı cevap için teşekkürler, ama ben maalesef sürekli takip edemiyorum.
    Ha bu arada Clean Master ve buna benzer bana göre abuk subuk yazılımları asla makinama yüklemedim yüklememde...

Yeni Üye
    Nereden
    Türkiye/İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    0
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Günaydın. Uygulama tercihleri değişir tabiki. Ama söylediğin gibi oturum açık olarak sürekli arka planda çalışırsa uygulamalar buna pil dayanmaz tabiki :-) Ben skype de gerektiği zaman oturum açıyorum. Sende oturum kapalı halde bile aşırı pil tüketimi varmiy di?

Aktif Üye
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    102
    Günaydın. Uygulama tercihleri değişir tabiki. Ama söylediğin gibi oturum açık olarak sürekli arka planda çalışırsa uygulamalar buna pil dayanmaz tabiki :-) Ben skype de gerektiği zaman oturum açıyorum. Sende oturum kapalı halde bile aşırı pil tüketimi varmiy di?

Günaydın, Bu konuda haklı olabilirsin, çünkü bende sürekli açıktı. Gerektiğinde açsaydım bu kadar pil bitirmezdi haklısın.
    Ama süt (Skype) ten ağzım yandı, yoğurtu üfleyerek (Skype yi gerektiğinde açmak) bile yemem artık.
    Bilgisayarda açık zaten yeterlidir.

Sayfa 65 Toplam 73 Sayfadan BirinciBirinci ... 15556364656667 ... SonuncuSonuncu

Bu Konu için Etiketler