Sayfa 9 Toplam 73 Sayfadan BirinciBirinci ... 78910111959 ... SonuncuSonuncu
Toplam 721 adet sonuctan sayfa basi 81 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: [MODEM Ağda Kayıtlı Değil (Şebeke Hatası) Çözüm 4.1 - 4.2 - 4.3 / 12.11.2013

Yeni Üye receph - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Türkiye
    Ettiği Teşekkür
    143
    10 mesaja 20 teşekkür aldı
    İsim:  Screenshot_2013-11-01-02-12-53.jpg
Görüntüleme: 318
Büyüklük:  7.5 KB (Kilobyte)

Değerli üstadlar samsung tabanlı romları yüklediğimde bu uyarı penceresi çıkıyor ana ekrandan hiç gitmiyor kaç tane rom attımsa olmadı sebebi nedir sizce?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Allah ne muradın varsa versin

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    selamlar herkese...

farklı bi rom yükleyince imeil yine gidiyo.. mg4 flashlayınca tekrar gelio...

fakat bundan başka modem de flashlayınca yine gidiyo, mg4 den başka modem kullanamıycak mıyız?

Yeni Üye jailbroken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    4
    9 mesaja 9 teşekkür aldı
    Alıntı receph Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İsim:  Screenshot_2013-11-01-02-12-53.jpg
Görüntüleme: 318
Büyüklük:  7.5 KB (Kilobyte)

Değerli üstadlar samsung tabanlı romları yüklediğimde bu uyarı penceresi çıkıyor ana ekrandan hiç gitmiyor kaç tane rom attımsa olmadı sebebi nedir sizce?
    Factory mode açık , muhtemelen efs geri yuklemeye calisirken kullandiginiz bir pc programi sebeb olmustur. Forumda aratin factory mode dan çıkmayı.
    Alıntı mvejeta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar herkese...

farklı bi rom yükleyince imeil yine gidiyo.. mg4 flashlayınca tekrar gelio...

fakat bundan başka modem de flashlayınca yine gidiyo, mg4 den başka modem kullanamıycak mıyız?
    Malesef xxemg4 ve uzeri romlarda efs yapisi değişti. Imei null gozukmesini veya 0049 ile baslamasini önlemek icin verilen modemi flashlayin ( klon imeiler yapmasin )

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. jailbroken üyemize teşekkür edenler:

receph (03.Kasım.2013)

Ettiği Teşekkür
    4
    9 mesaja 9 teşekkür aldı
    Alıntı stability Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cmw den yükleyince şebeke geliyor ama ben root istemiyorum odin ile yüklediğimde root suz şekilde şebeke gelmiyor imei numaramda yerinde nasıl çözebilirim..
    Yeni cikan guncel xxemg4 ve uzeri olan bir stock rom yukleyin odinden. Sanirim s3 icin yeni turkiye surumude cikmisti xxemg4 lu takip edemedim emin değilim

Ettiği Teşekkür
    4
    9 mesaja 9 teşekkür aldı
    Alıntı agabey_42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    (konu arada kaynayıp getmeyecek kadar önemli olduğu için sabitlenmiştir.)

Merhaba arkadaşlar. Değişik nedenlerle şebeke hatası alan arkadaşlarımız var. uzun zamandır bunu yaşayan, çözümü ise arıza patch ile geçen henes arkadaşımız ile test ettik ve sonuç başarılı.

Henes arkadaşımızın sorunu imeisi duruyor olmasına rağmen "Ağda kayıtıl değil" hatası alması idi. arıza patch bu durumda işe yarıyor idi. Ancak örneği Android 4.3'e ait verilen cyanogen veya paranoid tabanlı romlarda arıza patch çalışmıyor ve şebeke gelmiyordu.

internette, forum sitelerinde uzun uğraş ve araştırmalar sonucu l9300XXEMG4 sürümlü bir modem dosyası buldum ve henes arkadaşımıza gönderdim. cihazında test etti ve sinyal geldi, mobil interneti sorunsuz çalıştı ve artık telefon hakkında bölümünde anabant sürümü l9300XXEMG4 yazıyordu.

Bu şekilde arıza patch kullanan arkadaşlarımız varsa, bunu modem dosyası ile değiştirip artık modem dosyası kullanabilsinler diye paylaşmayı uygun gördüm.

Yükleme Talimatı....:

Zip.li dosyayı *****in ve recovery menüden yükleyiniz. (install)

l9300XXEMG4 modem dosyasını *****mek için tıklayınız.

Odin ile yüklemek isteyenler için. telefonu rootlu olmayanlar. (Stroke kardeşe çok teşekkürler.)
    Bu arada agabey hocam arkadasiniz buyuk ihtimalle orjinal imeili bir cihaz kullanirken yeni xxemg4 lu bir rom yukledi , baska bir roma gectiginde de imei gelmeyince ariza patch yapmak zorunda kaldi. Ancak klon imeili cihaz kullanildiginda xxemg4 ve uzeri rom a gecildiginde de imei gelmez eski roma geri dönüş yapildiginda da imei gelmez , ariza patch yapildiginda da imei gelmez. Birçok cihazda test ettim farkli bir çözüm varsa bilmiyorum. Saygılar sunarım. Emeklerinize hayranim devamini dilerim

Aktif Üye
    Nereden
    Kayseri
    Ettiği Teşekkür
    33
    36 mesaja 47 teşekkür aldı
    arkadadaşım allah aşkına biliyonda mı klon ime kullanmasın diyon sen bu yüzden işte yardım etmiyorum hafizulkurra arkadaşa sor bakım özel den pm atta onun ki nasıl olmuş allah aşkına şunu fark ettim söz meclisten dışarı tabi kişi ufak bir sorun ile karşılaşınca onu yapmayın bunu yapmayın bunu diyor ya biraz hata kendinde ara belki kendin yaptın bi hata da olmadı genele vurmayın acılan konuya veya yapılanlara emeğe sayğı lütfen admin arkadaşlarımdan da ricam benim üyelimi banlayabilirler herkese tşk ederim iyi forumlar son 1 aylık takibimde bunu farkettim forumda

Profesyonel Üye yasayan27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Ettiği Teşekkür
    136
    508 mesaja 1,212 teşekkür aldı
    Bu modem dosyası %90 klon IMEI cihazlar için üretilmiştir çünkü klon tlfonda rom atma sonrası kesin şebeke gider %10 orjinal iç***** rom sonrası efs yapısı bozulduğu için telefon IMEI noyu algılamıyor ya null yada 0049 gibi birşeyler yazar halbuki IMEI gimemistir efs yapısı okunamadigi iç***** tam bu noktada bu mg4 modem flashlanirsa efs yapısı yamalanip system bin klasörü yerine xbin klasorunu gösterip tekrar efs yi okunabilir hale getiriyor ve imeide de geliyor şebekede

Bu benim şahsi düşüncem

10. yasayan27 üyemize teşekkür edenler:

stroke (03.Kasım.2013)

Ettiği Teşekkür
    4
    9 mesaja 9 teşekkür aldı
    Alıntı stroke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadadaşım allah aşkına biliyonda mı klon ime kullanmasın diyon sen bu yüzden işte yardım etmiyorum hafizulkurra arkadaşa sor bakım özel den pm atta onun ki nasıl olmuş allah aşkına şunu fark ettim söz meclisten dışarı tabi kişi ufak bir sorun ile karşılaşınca onu yapmayın bunu yapmayın bunu diyor ya biraz hata kendinde ara belki kendin yaptın bi hata da olmadı genele vurmayın acılan konuya veya yapılanlara emeğe sayğı lütfen admin arkadaşlarımdan da ricam benim üyelimi banlayabilirler herkese tşk ederim iyi forumlar son 1 aylık takibimde bunu farkettim forumda
    Arkadaşım anlat da bizde bilelim. Cahil degiliz sen ne biliyorsan bizde biliyoruz merak etme

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    2 mesaja 3 teşekkür aldı
    Beyler galaxy s3 4.3 sızıntı rom çıktı. Klon imei ile bu rom u kullanabilen var mı sorunsuz? Şebeke geliyor mu?

Sayfa 9 Toplam 73 Sayfadan BirinciBirinci ... 78910111959 ... SonuncuSonuncu

Bu Konu için Etiketler