Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Root için Kernel

Yeni Android salimsah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    11
    4 mesaja 26 teşekkür aldı

Root için Kernel

facebook müşteri hizmetleri
    Ben yeni galaxy s 2 aldım ama çinden geldi. İçinde bilmediği 15-20 tane çince uygulama var. Ben bu uygulamaları silmek istiyorum fakat bu uygulamalar telefona işlenmiş. Bunları silmek ve marketi aktifleştirmek gibi şeyler için root yapmak istiyorum.
    Bide ben bu konuda çok çok yeniyim. Kernel versiyonum: ZSKI3
    bu kernel için cf-root falan bulamadım yada bootloader falan ne gerekiyorsa bu kernel için anlatıp link koyarsanız çok sevinirim. Teşekkürler

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Cihazınızın modeli nedir?

Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    11
    Sorun çözüldü. Ama başka bir sorum var. Ben resmi türkiye firmware'sini yükledim. Gereksiz çince programlar silindi. Kernel versiyonuda değişti. CF-Root kurup root ettim cihazı.Ama şimdi geri almak istiyorum yani Unroot yapmak istiyorum ama nasıl yapılacağını bilmiyorum. Cihazın özellikleri: GT-I9100 Samsung Galaxy S II Android 2.3.5
    Teşekkürler...
    Konu salimsah tarafından (23.Ocak.2012 Saat 19:10 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    328
    Alıntı salimsah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorun çözüldü. Ama başka bir sorum var. Ben resmi türkiye firmware'sini yükledim. Gereksiz çince programlar silindi. Kernel versiyonuda değişti. CF-Root kurup root ettim cihazı.Ama şimdi geri almak istiyorum yani Unroot yapmak istiyorum ama nasıl yapılacağını bilmiyorum. Cihazın özellikleri: GT-I9100 Samsung Galaxy S II Android 2.3.5
    Teşekkürler...
    Tekrar Firmware ya da sadece Orjinal Kernel yükleyeceksini Root yapar gibi. Root konusunun sonunda orjinal kerneller var.

Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    11
    Şu anda yüklü olan resmi türkiye firmware'ı. Geçen gün telefon ilk geldiğinde çin firmware'ı yüklüydü bende 2.3.5 türkiye resmi firmware'ını yükledim. Kernel versiyonu falan değişti. Ama şimdi orjinal kernel nasıl yükleniyor bilmiyorum. Bide firmware yüklerken, root yaparken ki gibi kernel versiyonuna dikkat edilmesi gerekiyor mu? Bunların nasıl yapıldığını açıklayıp, sorularıma cevap verirseniz çok sevinirim. Teşekkürler...

Ettiği Teşekkür
    328
    Şu anda yüklü olan resmi türkiye firmware'ı. Geçen gün telefon ilk geldiğinde çin firmware'ı yüklüydü bende 2.3.5 türkiye resmi firmware'ını yükledim. Kernel versiyonu falan değişti. Ama şimdi orjinal kernel nasıl yükleniyor bilmiyorum. Bide firmware yüklerken, root yaparken ki gibi kernel versiyonuna dikkat edilmesi gerekiyor mu? Bunların nasıl yapıldığını açıklayıp, sorularıma cevap verirseniz çok sevinirim. Teşekkürler...
    aşağıdaki konuda anlatılıyor. Üçgen kaldırma bölümünden orjinal Kernel'lere ulaşabilirsiniz.

http://forum.andronova.net/showthrea...ld%FDr%FDl%FDr

7. Bilal Akgunduz üyemize teşekkür edenler:

salimsah (24.Ocak.2012)

Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    11
    Çok teşekkür ederim...

Ettiği Teşekkür
    328
    Çok teşekkür ederim...
    Bir sorun olursa oradan sorabilirsiniz. Bir de orjinal Kernel'i zimage olarak değil normal Root dosyası gibi yükleyeceksiniz.

Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    11
    tamam. Herşey için teşekkürler. Son bi sorum olucak, androidtelefonlari.com sitesinden satılan samsung galaxy s II cihazında tegra oyun driver' diye bir seçenek gördüm biraz araştırdım ve eğer bu driver Galaxy S II'ye yüklenirse, sadece tegra işlemcili telefonlarda çalışan yüksek çözünürlüklü ve 3D oyunlar bu yöntemle oynaya biliyormuşuz.
    Ama ne bu driverin linkini, nede türkçe anlatımını bulabildim.Hatta ingilizcede bulamadım.Bu konuda bana yardım edebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Ettiği Teşekkür
    328
    tamam. Herşey için teşekkürler. Son bi sorum olucak, androidtelefonlari.com sitesinden satılan samsung galaxy s II cihazında tegra oyun driver' diye bir seçenek gördüm biraz araştırdım ve eğer bu driver Galaxy S II'ye yüklenirse, sadece tegra işlemcili telefonlarda çalışan yüksek çözünürlüklü ve 3D oyunlar bu yöntemle oynaya biliyormuşuz.
    Ama ne bu driverin linkini, nede türkçe anlatımını bulabildim.Hatta ingilizcede bulamadım.Bu konuda bana yardım edebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...
    http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1087427

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu