Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kendi romunuzu kendiniz yapın - Resimli Anlatım

Yeni Üye dogukan0055 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1
    1 mesaja 3 teşekkür aldı

Kendi romunuzu kendiniz yapın - Resimli Anlatım

facebook müşteri hizmetleri
    Merhabalar arkadaşlar.Yine güzel bir konuyla karşınızdayım.Bugünkü konumuzda android telefon için stock rom editlemeyi öğreneceksiniz.Çok zahmetli bir iş ve bu yüzden sadece konunun başını anlatıyorum.Devamı en altta verdiğim linktedir.Başlamadan önce yine söyleyeyim yapacağınız yanlış işlemlerden telefonunuz brick olabilir.BUNLARDAN SORUMLU DEĞİLİM.

Gerekenler:

1-)Android Kitchen(Bilgisayarınıza *****meyin,sanal bilgisayara *****ilecek)
    2-)Vmware Player 5
    3-)Xubuntu(En son sürüm,32 bit)

Bu 3 dosyanın elinizde olduğunu varsayarak başlıyorum.

1-) İlk önce Vmware'yi bilgisayarımıza kuruyoruz.Daha sonra "Create a new virtual machine" bölümünden çalıştıracağımız işletim sistemini oluşturuyoruz.İso dosyamızı seçip ilerliyoruz.Set the location diye bir yer gelirse distro seçiyoruz.Hesap ayarlarını da hallettikten sonra makinenize isim girin Ubuntu OS seçin (32 bit) .Hard disk miktarını da seçtikten sonra Finish'e basın.Makineniz hazır.

2-) Daha sonra raminizi ayarlayıp makineyi çalıştırın.(Ne kadar yüksek ram o kadar yüksek performans) Xubuntu'yu makinenize kurun.

3-) Xubuntu çalışır hale geldikten sonra Ubuntu Software Center'dan OpenJDK Java Runtime yazın,ilk baştaki dosyayı *****in ve yükleyin.Daha sonra https://github.com/dsixda/Android-Kitchen/tags linkinden Android Kitchen'in en son sürümünü *****in.(Zip ikonuna basın *****ir.) İndirdiğiniz dosyanın "/home/<username>/download/" bölümünde olmasına dikkat edin.

4-) Dosya *****ildiğinde, dosyaları klasöre çıkarın ve klasör adı Android-Kitchen-0.224 olmalıdır. Şimdi, user klasöründe, "kitchen" adında yeni bir klasör oluşturun ve bu yeni klasöre "Android-Kitchen-0.224" klasörünün içeriğini kopyalayın.

5-) "kitchen" klasörünü sağ tıklayın ve "Open Terminal Here" seçeneğini seçin. Bu, otomatik olarak "kitchen" klasöründe açılan bir Terminal ekranını başlatmak için hızlı bir yoldur.
    "./menu" yazın ve Enter tuşuna basın. Daha sonra Android Kitchen menüsünün ekranda görünmesi gerekir. Eğer öyleyse, tebrikler.Yolun yarısına geldiniz.Kaldı diğer yarısı.

6-) Şimdi editlemek için bize stock rom lazım.Stock romu bulduğunuzu varsayıyorum.Romunuzu " /home/<username>/downloads/ " klasörüne kopyalayın.Çoğu Samsung ROM'lar içinde bir ".TAR.MD5" arşivi ile ZIP dosyaları olarak geliyor. Bu dosyayı Kitchen'ın "original_update" alt klasörüne kopyalayın.Dosyayı yeniden adlandırın ve ". MD5" uzantısını ".TAR" yapın.

7-) Terminale geri dönün ve 1 seçeneğini seçin.Şimdi kişiselleştireceğimiz romumuz için çalışan bir klasör açacağız. "Use the default working folder" seçeneğini seçin ve enter'a basın.Daha sonra Android Kitchen rom listesi çıkarır.İçinden sizin romunuzun numarasını yazın ve enter'layın.Daha sonra Android Kitchen romunuzu çalışma klasörüne çıkarmaya başlayacaktır.İşlem tamamlandığında,rom hakkında bilgi paneli gibi ekstra menüler ortaya çıkacaktır.

8-) Romumuz artık editlenmeye hazır haldedir. Buradan sonrasını ben anlatmayacağım.Geri kalan işlemler:
    http://apcmag.com/how-to-make-your-own-android-rom.htm adresinde mevcut. Yazıların devamı alt tarafta See Also: bölümündedir.

KONU ALINTIDIR.Ben sadece sizi yönlendirme yapıyorum.BEĞENDİYSENİZ TEŞEKKÜR ETMEDEN GEÇMEYİNİZ!!!
    Eklenen Resimler Eklenen Resimler  
    Her şey unutulur hatıralar kalır,size her mayıs bizi hatırlatır

2. 3 kişi dogukan0055 üyemize teşekkür etti:

digicard (13.Haziran.2014),fatihim_84 (27.Şubat.2014),Qchovuq++ (19.Nisan.2014)

Yeni Üye kocm42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Hocam deniyorum yorum atarım ...

çoook uzaklardan gönerildi......