Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bildirim panelinde özet çıkan mesajlar ve kişisel gizlilik

Yeni Üye hkmtylmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Bildirim panelinde özet çıkan mesajlar ve kişisel gizlilik

İyi Günler,

Note 3 üme sms geldiğinde, whatsapp dan mesaj geldiğinde ekranın üstünden aşağıya çekildiğinde açılan bildirim panelinde (belki ben adını yanlış biliyorumdur.) gelen mesajın içeriği yazmakta. Burada bu şekilde mesaj içeriğin bir kısmı dahi olsa yazmasını ben doğru bulmuyorum. Bunu engellemenin mesaj içeriğinin gözükmemesini sağlayacak bir ayar veya ilave bir yazılım var mı?

Ayrıca Home tuşuna basıldığında çıkan ekranda daha önce girilen programları gösteriyor sağ altta yer alan çöp sepeti simgesine basınca yada uygulamayı sağa yada sola çekince siliniyor. Bu alanın kişisel gizlilik bakımından olmaması gerektiğini düşünüyorum. Bu alanında otomatik silinmesini sağlayacak bir ayar veya ilave bir yazılım var mıdır?

Bu iki konuda yardımlarınızı rica ediyorum.

Gold Üye® mozug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Ettiği Teşekkür
    41
    688 mesaja 866 teşekkür aldı
    Bildirim ayarlarından mesajların barda gözükmemesini (uygulamanın kendi ayarları içinden)seçebiliyorusunuz.

Tuş ayarlarından da Home tuşuna başka bir seçenek tanımlayabilirsiniz.
    Yeni Başlayanlar İçin Yararlı Bilgiler <---------- Bir Kere Okuyun En Azından.

AHLAKINIZ İKİ YÜZLÜYSE, ADALETİNİZDE İKİ YÜZLÜ OLUR

3. mozug üyemize teşekkür edenler:

hkmtylmz (26.Mart.2014)

Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    İyi günler
    Daha detaylı bilgi verme şansınız var mı? Bahettiğiniz ayarı ne Whatsapp ın ayarlarında ne de Mesajların ayarlarında bulamadım.
    Ayrıca cihazın ayarları içerisinde tuş ayarı diye bir ayarda bulamadım.

Yardım Sever Üye
    Nereden
    izmir
    Ettiği Teşekkür
    45
    48 mesaja 60 teşekkür aldı
    Orjinal yazılmda orta tuşun işlevini değiştiremezsiniz sms için şu yolları izleyin mesajlaşma uygulamasına girin Ayarlar-daha fazla-alta inin bildirim ayarları öncelikle mesajı ön izle aktif olmasın daha sonra bildirimler aktifse tik i kaldırın yalnız son dediğimi yaparsanız telefon titremeye bilir denemenizi tavsiye ederim
    Kullanımda
    Galaxy NOTE III ve Galaxy GEAR

Eskiler
    İphone 5S Gold 32 GB (İOS a Tövbeli)
    GALAXY SII-Costum 4.3.3-Apolo Kernel (Efsanemm)
    Nokia N97(Bihter) Nokia 95(Spiderman) Nokia N73(Cıstak cıstak) Nokia N70(Suya girince bozuluyo) Nokia 6600(ilk symbian)
    Ericsonn T29s (ilk gözağrım)

Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bilgi için teşekkürler. Sms evet dediğiz gibi yapınca bildirim panelinde içeriğin bir bölümü gözükmüyor.
    Whatsapp da ayarlarda içeriği gizleyecek bir ayar bulamadım. Whatsapp ı çözemedik yani
    Çözülemeyen birde home tuşu kaldı...

Sent from my SM-N9000Q using Andronova, powered by appyet.com

Yardım Sever Üye
    Nereden
    izmir
    Ettiği Teşekkür
    45
    48 mesaja 60 teşekkür aldı
    Whatsapp için yapabilcek bişey yok malesef Telefonunuza kilit koyarsanız üst bildirim çubuğu kilidi açmadan aşağı çekilmez Orta tuş içinde yapıcak bişey yok Tüm android telefonlarda Home tuşuna uzun basarsanız son uygulamaları gösterir IOS platformuda aynı şekilde değişmez bi konun olarak düşünün bunu fakat Çeşitli ROM lar yükleyerek uzun basma komutunu değiştirmeniz mümkündür ayrıca Whatsapp içinde değiştirilmiş Whatsapp uygulaması vardır onda özellik olabilir mesaj atarsanız size yardımcı olabilirm fakat telefonunuz N9000 Q modeli sanırm bu model için çok fazla yazılım geliştirilmemekte malesefki

Alıntı hkmtylmz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgi için teşekkürler. Sms evet dediğiz gibi yapınca bildirim panelinde içeriğin bir bölümü gözükmüyor.
    Whatsapp da ayarlarda içeriği gizleyecek bir ayar bulamadım. Whatsapp ı çözemedik yani
    Çözülemeyen birde home tuşu kaldı...

Sent from my SM-N9000Q using Andronova, powered by appyet.com
    Kullanımda
    Galaxy NOTE III ve Galaxy GEAR

Eskiler
    İphone 5S Gold 32 GB (İOS a Tövbeli)
    GALAXY SII-Costum 4.3.3-Apolo Kernel (Efsanemm)
    Nokia N97(Bihter) Nokia 95(Spiderman) Nokia N73(Cıstak cıstak) Nokia N70(Suya girince bozuluyo) Nokia 6600(ilk symbian)
    Ericsonn T29s (ilk gözağrım)