Toplam 1 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 1 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Nexus 5'e Nasıl Android M Kurulur? [Rehber]

Yardım Sever Üye
    Berkant Karabudak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    10
    72 mesaja 99 teşekkür aldı

Nexus 5'e Nasıl Android M Kurulur? [Rehber]

facebook müşteri hizmetleri
    Merhabalar arkadaşlar, bugün Nexus 5'imize nasıl Android M'i kurabileceğimizi anlatacağım. Neden Nexus 5 diye soracak olursanız, Nexus 6 içinde var, ancak ülkemizde daha çok 5 ve 4 kullanılıyor. Şuan için Nexus 4'e M çıkmadı, ama ben çıkacağına inanıyorum, şuan Nexus 4 5.1.1 sürümünü kullanıyor, M'de de çok değişiklik olmadığından geleceğini düşünüyorum. Konumuza dönersek, belirteyim ki "M" şuan geliştirme aşamasında, yani birçok sorunu olabilir. Aynı zamanda, oluşacak sorunlardan ve hatalardan, ben ve Andronova üyelerinin hiçbiri sorumlu değildir.

Gerekli Dosyalar :
    1-) Android SDK, SDK tools, Platform Tools.. Android SDK üzerinden kurmanız gerekli.
    2-) Nexus 5 Android M İmajı

İşlemler :
    1-)Öncelikle, yerel disk C'deki Android SDK klasöründeki platform tools klasörüne girip, *****diğimiz İmaj dosyasını RAR şekilinde oraya kopyalıyoruz. Daha sonra ise RAR'a sağ tıklayıp klasöre çıkart diyoruz.

2-) Klasöre çıkarttığımız dosyaları kopyalayıp, Platform tools klasörüne kopyalıyoruz. Kopyaladığımız dosyaların içinden bir RAR daha çıkıyor, onun içindekileride platform tools kısmına kopyalıyoruz.

3-) Platform Tool klasöründe iken boş bir yere sağ tıklayıp, CMD ekranını açıyoruz ve asıl maceramız şimdi başlıyor. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. Ve CMD ekranına "adb devices" yazıyoruz.

4-) Daha sonra ise "adb reboot bootloader" komudunu veriyoruz.

5-) "Fastboot flash bootloader xxxxxx" yazıyoruz. xxxx Yazdığım yere, Platform Tools'a çıkardığımız dosyalardan, bootloader ile başlayanın ismini tamamen kopyalayıp xxx yazdığım yere yapıştırın.

6-) Daha sonra "fastboot reboot -bootloader" komutunu veriyoruz.

7-) "fastboot flash radio xxxxx.img" Komutunu verip, yine xxx yazdığım yere, çıkarttığımız dosyalardan radio ile başlayanın adını kopyalayıp xxx yazdığım yere koyuyorsunuz.

8-) "fastboot reboot -bootloader" komutunu veriyoruz.

9-) "fastboot flash system xxxx.img" komutunu veriyoruz ve yine xxx yazdığım yere system ile başlayan dosyanın adını koyuyorsunuz. Bu işlem uzun sürebilir, telefona müdahale etmeyin.

10-) Son adımımıza geldik, "fastboot reboot -bootlaoder" yazıyoruz ve telefonumuz yeniden başlıyor.

Telefon açılana kadar bilgisayardan çekmeyin, açılması 15 dakika kadar sürebilir arkadaşlar. Sabırlı olun. İşlemleri doğru yaparsanız bir sorunla karşılaşmazsınız. Eğer ileride N4 içinde çıkarsa rehberini hazırlamayı düşünüyorum. Bir rehberimizin daha sonuna geldik, Android M ile mutluluklar!

2. Berkant Karabudak üyemize teşekkür edenler:

frkkrs (19.Ağustos.2015)