Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Galaxy S6 Brick Oldu Yardıma İhtiyacım Var

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul - Türkiye
    Ettiği Teşekkür
    2
    2 mesaja 4 teşekkür aldı

Question Galaxy S6 Brick Oldu Yardıma İhtiyacım Var

facebook müşteri hizmetleri
    Öncelikle şunu söyleyeyim; Bu tür işlemler konusunda pekte acemi sayılmam, daha önceleri S3 ve S4 kullanıyordum, ikisinide pek çok kez rootladım. Şuan ise S6 kullanıyorum ve ilk defa anlayamadığım bir sorunla karşı karşıyayım. Telefonumu 2.kez rootlarken galiba brickledim ve şuan giriş ekranında (hani galaxy s6 gt-sm... yazan ekranda) donup kalıyor, tepedede küçük kırmızı rootlandığını yazan bir yazı var.

Aslında bu ikinci kez başıma geliyor, sorunu şöyle anlatayım

Galaxy S6'yı ilk rootlama denememde telefonumun android sürümü ile rootun desteklediği sürüm farkını gözetmemiştim, odin ile *****diğim root dosyasını direk telefona kurmaya kalktım, kurdumda zaten ama telefon donup kaldı. Sonra hemen telefonu kurtarmak için ŞU ADRESTEKİ stock romu *****ip telefonuma kurdum. Sil baştan telefonum tekrar çalışır hale geldi, bende hiç beklemeden bu sefer başka bir root dosyası *****ip kurulumu yaptım ve başardım, telefonumu rootlu bir şekilde bir kaç ay kullandım.

Bilirsiniz rootlu telefonlar güncelleme almazlar. Öğrendimki benim telefonumun 5.1.1 sürümünün üzerine ek güncelleme gelmiş, o ek güncellemeyi kurmak için supersu ile rootu cihazımdan kaldırdım, ardından kies ile telefonumu güncelledim. Sonra tekrar rootlamak için açtım odini yine root attım telefonuma ama ilk gün olduğu gibi yine telefon kilitlendi. Bende yine aynı stock romu tekrar *****ip yine telefona kurmayı denedim ama bu sefer stock romda kurulmuyordu? Başka stock romlar *****ip yine denedim ama nafile. Bir türlü stock rom kuramıyorum her seferinde şu hatayı alıyorum

http://i.hizliresim.com/q8vbQ5.jpg

Telefonda ise bu yazıyor

http://i.hizliresim.com/2Narqq.jpg

Ne yapmam gerektiği hakkında en ufak fikrim yok
    Ayrıntılı bir şekilde yardımcı olacak arkadaşların desteğini bekliyorum
    Okuma zahmetini göstermiş olanlara teşekkür ederim

Yardım Sever Üye
    Nereden
    kayseri
    Ettiği Teşekkür
    12
    25 mesaja 30 teşekkür aldı
    Recovery menüden tüm vipeleri yaptınız mı? Yapmadıysanız birde öyle deneyin

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul - Türkiye
    Ettiği Teşekkür
    2
    2 mesaja 4 teşekkür aldı
    Alıntı padisah_58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Recovery menüden tüm vipeleri yaptınız mı? Yapmadıysanız birde öyle deneyin
    Maalesef o menüye artık girmiyor

Yardım Sever Üye
    Berkant Karabudak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    10
    72 mesaja 99 teşekkür aldı
    Bu şekilde kuramazsınız ki. Sadece AP kısımına koyun. Bende S3 mini kullanırken başıma gelmişti, sadece AP kısımına koyarak atardım Stock ROM'u.

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul - Türkiye
    Ettiği Teşekkür
    2
    2 mesaja 4 teşekkür aldı
    Sorunu buldum stock rom uyumsuzmuş galiba sürümü eski. Avusturya stock romunu kurdum onu kabul etti ama Türkiye stock romları eski sürüm. 3 tane adres var Türkiye stock romu paylaşan başkada bulamadım elinde son gücelleme türkiye stock romu olan kimse yok mu? Pfff.... cihazımda şuan acayip uygulamalar var kendinden, son güncelleme Türkiye stock romu hiçbir yerde yok

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı yunusbaligi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorunu buldum stock rom uyumsuzmuş galiba sürümü eski. Avusturya stock romunu kurdum onu kabul etti ama Türkiye stock romları eski sürüm. 3 tane adres var Türkiye stock romu paylaşan başkada bulamadım elinde son gücelleme türkiye stock romu olan kimse yok mu? Pfff.... cihazımda şuan acayip uygulamalar var kendinden, son güncelleme Türkiye stock romu hiçbir yerde yok
    Merhaba Yunus kardesim , oncelikle turkiye uyumlu firmware bulmak istiyorsan bilgisayarina Samsung Smart Switch programini yukluyorsun telefonunu bagliyorsun (bilgisayarim olmadigi icin detayli bilgi veremeyecegim) programda sag ustte secenekler var ordan acil durum yazilim kurtarma yada baska bir secenek olacak orasini sen bulursun ve oraya telefonunuzun modeli kismina SM-G920FQ yaz ve telefonunda ayarlar > hakkinda > durum bolumune gir seri numarasi var onu da girdikten sonra *****meye ve kurmaya baslayacaktir. Telefonunu download moduna almayi unutma konuyu uzattiysam kusura bakma insallah yardimci olmusumdur.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    ...............
    Konu justoverback tarafından (17.Aralık.2015 Saat 20:27 ) değiştirilmiştir.