Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Turkcell 3G ile Facebook, Twitter vb. Uygulamalara Giremiyorum

Yeni Üye
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı

Angry Turkcell 3G ile Facebook, Twitter vb. Uygulamalara Giremiyorum

Merhaba arkadaşlar, Samsung Galaxy Mini (GT-S 5570) telefonum var. Turkcell şebekesini kullanıyorum.
    Telefonu ilk aldığımda Market ve ******* uygulamalarını açmak için *#272*telefonunuzun imei numarası# şeklinde bir yöntem uyguladım.

Telefonu ilk aldığımda Turkcell sayfasında wap ve mms ayarları yoktu. Bende evde wi-fi ile uygulamalar yükledim. Facebook, Twitter vb. internet baglantısıyla çalışan çeşitli uygulamalar *****dim.Ve wifi ile kullandım sorunsuz bir şekilde. 10-15 gün önce Turkcel telefonum ile uyumlu wap ayarlarını yayınladı. O wap ayarlarıyla da internete giremedim fakat "APN" kısmını "Turkcell internet" yaptığımda yukarda 3G H ve E yazan yukarı aşağı ok bulunan simge çıktı. Ve nihayet internete baglandım, dışarıda da kullanabileceğim dedim. Öyle olmadı Telefonun kendi menüsünde bulunan İnternet uygulaması(programı) ile internete sorunsuz giriyorum. Her siteyi açıyor. Ancak telefonun kendinde bulunan Samsung Apps olsun navigasyon olsun Haberler olsun market aracılığıyla yüklemiş olduğum Facebook, Twitter vb. uygulamalar olsun hiçbirinde bu 3G baglantımı görmedi baglantı kurulamadı vs şeklinde hatalar verdi.

Ben en başta yaptığım market ve ******* açma işleminden kaynaklandığını düşündüm telefonu ilk aldığım hale getirdim. Ayarları vs yaptım yine bağlanmadı. İnternet uygulaması üzerinden giriyor ama diğer uygulamalarda baglantı yok diyor.

Bunun sebebi nedir bir kaç görüştüğüm kişi virüs veya batarya koruma programı(Juice Defender)ndan kaynaklanabileceğini söyledi ama öyle bir şey hiç yüklemedim.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Not: Konuyu buraya açmamın sebebi turkcell ile bir alakası olmadığını düşünüyorum. android işletimde ya da telefonda bir problem var.

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    APN type olarak ne yazıyor ayarlarda? Onun default olduğundan emin olur musunuz?

Deneyimli Üye Onur Şanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    15 mesaja 51 teşekkür aldı
    İsim: TurkcellInternet
    APN: internet
    APN Türü: Cihazına göre ya "default" yazmanız gerekir ya da "Internet" seçeneğini seçmeniz gerekir..

Bu şekilde ayarladığınız taktirde bağlantı konusunda bir problem yaşamamalısınız..
    DakyROM 10.2 Extreme Edition with Dark Core 2.9.3 JVQ - Hell Yeah..

Yeni Üye
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    İsim:Turkcell Internet
    APN:Turkcell Internet
    Proxy:212.252.234.168
    Bağlantı noktası:Ayarlı Değil
    Kullanıcı adı:Ayarlı Değil
    Şifre:Ayarlı Değil
    Sunucu:Ayarlı Değil
    MMSC:Ayarlı Değil
    MMS vekil sunucu:Ayarlı Değil
    MMS bağlantı noktası:Ayarlı Değil
    MCC:286
    MNC:01
    Onaylama türü:PAP
    APN türü:internet

Şu an ki ayarlarım böyle.

@Lazanyeah senin dediğin şekilde internete baglanamıyorum. APN kısmına internet yazınca hiç olmuyor proxy girmeden de hiçbir şekilde olmuyor.

@berk APN type yani APN türü "internet" olarak seçili defualt diye bir seçenek yok.

Arkadaşlar eklemek istedim sorun bana göre internet bağlantısında değil. "İnternet" isimli mavi dünya simgeli programdan son sürat giriyor internete. Ama Gmail, Samsung Apps, Google Haritalar falan onlarda baglantı yok diyor.
    Örneğin Gmail'e tıklayıp bir hesap eklemek istediğimde bilgileri yazıp oturum açın dedikten sonra bir süre bekliyorum sonra "Sunucu ile sağlam bir veri baglantısı kurulamıyor." uyarısını veriyor.
    Konu nkrfl tarafından (14.Nisan.2011 Saat 22:18 ) değiştirilmiştir. Sebep: Açıklama

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    default yazmanıza izin vermiyor mu cihaz? Sadece seçenek olarak internet'i mi seçiyorsunuz?

Yeni Üye
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Metin bazlı bir seçenek yok.

Internet + MMS
    Internet
    MMS

şeklinde 3 seçenek var.

Fakat Yeni APN dediğimde o kısım "Ayarlı değil" olarak geliyor. Bu sanırım sizin defualt dediğiniz oluyor.

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Anladım, bu durumda bu ayarın İnternet olarak kalması gerekiyor. Ve İnternet çıkışı ile bir sorununuzun kalmaması gerekiyor. Açıkçası, cihaza bi hard reset atın demekten başka bir çözüm düşünemiyorum şu anda.

Yeni Üye
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Hard reset islemi nasil oluyor ? *2767*3855# boyle bi kod var bunu diyorsaniz yaptim.

Deneyimli Üye Onur Şanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    15 mesaja 51 teşekkür aldı
    Alıntı berk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladım, bu durumda bu ayarın İnternet olarak kalması gerekiyor. Ve İnternet çıkışı ile bir sorununuzun kalmaması gerekiyor. Açıkçası, cihaza bi hard reset atın demekten başka bir çözüm düşünemiyorum şu anda.
    Full Wipe yapıp tekrar deneyin bence de cihazınız ayarları görmemiş olabilir..
    DakyROM 10.2 Extreme Edition with Dark Core 2.9.3 JVQ - Hell Yeah..

Yeni Üye
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Dediklerinizin nasil yapildigini bilmiyorum eve gecince arastirma yapip deneyecegim. Peki bu hard reset ve full wipe dediginiz islemler garantiyi bozuyor mu ?

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu