Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: [ROM] HTC Desire HD için Custom ROM'lar; Revolution HD, MIUI ROM, RCMixHD

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı

Post [ROM] HTC Desire HD için Custom ROM'lar; Revolution HD, MIUI ROM, RCMixHD

Türkiye'deki ilk resmi satışını yaptığımız HTC Desire HD, HTC'nin piyasadaki önemli telefonlarından biri. Eğer bu telefona sahipseniz ve HTC Sense dışında farklı arayüzler, tasarımlar tecrübe etmek istiyorsanız birkaç başarılı Custom ROM ve detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Dosya linklerimiz sürekli güncel tutulacak ve güncellenen ROM'ların yeni versiyonları en geç 1 gün içerisinde eklenecektir.

HTC Desire HD sahipleri için listelediğimiz Custom ROM'ları cihazınıza yükleyebilmek için Root erişimine sahip olmanız gerekiyor. HTC Desire ve Root erişimi ile alakalı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Custom ROM ve kurulum detaylarına geçmeden önce şunları bilmeniz gerekiyor; yapacağınız işlemler bazı riskler taşıdığından telefonunuz zarar görebilir. Tüm sorumluluk size aittir.

Android Revolution HD - 5.2.2 - HTC Sense 2.1 - 3.0 - Android 2.3.3 - 15.07.2011

Android Revolution HD Custom ROM'unu HTC Desire HD'nize yükleyebilmek için; root erişimine, S-OFF ve Radio S-OFF sahip olmanız gerekiyor. Detaylı bilgi için link yukarıda verildi. HTC Sense'in son versiyonunu kullanan ROM, birçok geliştirici tarafından test edilip onaylanmış.

HTC Desire HD - MIUI ROM

Birçok Android telefonu için aktif olan MIUI ROM'u HTC Desire HD'nizde de kullanabilirsiniz. İngilizce Dil Paketini aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz. Her iki dosyanın kurulumu da aynıdır. Custom Recovery olarak ClockworkMOD Recovery'i öneriyoruz.

RCMix HD - v5.5 - Android 2.3.3 - 28.03.2011

HTC Sense kullanan bir diğer Desire HD Custom ROM'u ise RCMix HD. Tıpkı Android Revolution HD gibi oldukça stabil ve hızlı olan RCMix, Revolution kullanmak istemeyen kullanıcılar için iyi bir alternatif. Kurulumu diğer Custom ROM'lar ile aynıdır. Detaylı bilgiler yazının başında mevcut.

CyanogenMOD - 7.0.3 Stabil Versiyon - Android 2.3.3 - 06.05.2011

CyanogenMOD'un son versiyonunu *****mek için başlığa tıklayın. Kurulum detayları yazının başındaki gibidir.
    Konu Bilal Akgunduz tarafından (19.Temmuz.2011 Saat 18:52 ) değiştirilmiştir. Sebep: Güncel

2. Bilal Akgunduz üyemize teşekkür edenler:

mtnbykn (05.Haziran.2012)

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Teşekkürler Bilal kardeşim çok güzel de burda yazılanları anlayamayan ben ve benim gibileri, temel bilgileri öğrenmek için başka kaynaklara yönlendirmeseniz bu güzel forum un geleceği için daha hayırlı olacağını düşünüyorum. Amacım saygısızlık değildir lütfen yanlış anlamayın.

Deneyimli Üye Onur Şanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    15 mesaja 51 teşekkür aldı
    Alıntı seonn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Bilal kardeşim çok güzel de burda yazılanları anlayamayan ben ve benim gibileri, temel bilgileri öğrenmek için başka kaynaklara yönlendirmeseniz bu güzel forum un geleceği için daha hayırlı olacağını düşünüyorum. Amacım saygısızlık değildir lütfen yanlış anlamayın.
    Temel bilgilerden kastınız tam olarak nedir? Daha açıklayıcı olursanız ben ve forum moderatörlerimiz bildiklerimiz doğrultusunda yardımcı olmaya çalışırız.. Keyifli forumlar..
    DakyROM 10.2 Extreme Edition with Dark Core 2.9.3 JVQ - Hell Yeah..

Ettiği Teşekkür
    328
    Alıntı seonn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yönlendirdiğimiz kaynaklardaki yazıları da biz yazdık. Bunda bir terslik ya da kolaya kaçma görmüyorum. Forum sitesi oluşturduk diye blog sitemizi unutacak değiliz. Eğer her konuda aynı şeyleri tekrarlarsak insanlar asıl almak istediklerine ulaşamayabilirler.

6. Bilal Akgunduz üyemize teşekkür edenler:

Bloother (02.Aralık.2013)

Yeni Üye froyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    bilal bey root yapıp orjınal rom a dondukten sonra lısanslı urunlerımızı yenıden kullanabılyomuyz? ornegn navıgasyonu resmı ve lısanlı guncelleme alarak telefonun ılk orjınal halınde yuklu oldugu gıbı kullanablymuyuz?

Ettiği Teşekkür
    328
    Alıntı froyo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilal bey root yapıp orjınal rom a dondukten sonra lısanslı urunlerımızı yenıden kullanabılyomuyz? ornegn navıgasyonu resmı ve lısanlı guncelleme alarak telefonun ılk orjınal halınde yuklu oldugu gıbı kullanablymuyuz?
    Evet, orjinal ROM yüklerseniz normal şekliyle tüm resmi uygulamaları da kullanabilirsiniz.

Yeni Üye froyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Cok tesekkurler. Peki garantisinin bozulmasina degermi sizce? Siz nexus unuzu romlumu kullaniyosunuz?

Yeni Android
    Nereden
    istanbul
    Ettiği Teşekkür
    1
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    arkadaşlar bir kaç rom denedim izlenimlerimi yazım dedim
    RCmix in bir kaç versiyonunu denedim kesinlikle stabil değil 1.8 kingdom sürekli yeniden başlıodu değişik karneller denedim ama birtürlü satabil çalıştıramadım 1.6 versiyonu bi müddet çalıştırdım ayarları yapmaya başladığımda donmalar takılmalar ve neticede yeniden başlaıyodu fakat sense 3.0 lock screen hoş bir olay sanırım daha gelişecek beklicez

Android Revolution HD - 4.0 Beta 4 - HTC Sense 2.1 - Android 2.3.2 beta denilmesine rağmen en stabil romlardan biri cpu 1200 Mhz e kadar kendi çıkıyor android sürümü eski 2.3.2 yani 2.3.3 te çalışan uygulamalar çalışmıyor çok yok ama can sıkıcı diğer bir sorun türkçe desteği yok belki pek önemli değil ama olan romlar var bunun dışında ne bir artısı ne bir eksisi var stok romdan çokta bi fark göremedim

HTC Desire HD MoDaCo Custom ROM Bu romda stoktan tek farkı google araçları çoğu kurulu geliyor tamamen stabil hiç bir sorunu yok türkçe dil desteği mevcut. Fakat android sürümü 2.1 yani gelişmelere göre oldukça eski sayılır stok romdan bi farkı olmadığı için heycan yaratmıyor google araçlarını marketten *****ip kendinizde kurabilirsiniz ben market acsses die bi program kullanıyorum bunun için sim opareterönüzü değişik gösterior bir nevi marketi kandırıyor

Honney HD 6.2 http://forum.xda-developers.com' da gezinirken karşıma çıktı *******den *****sunu izledim sorunsuz gözüktü sense 3.0 lock screen çalışıyor ve türkçe android 2.3 gayet stabil isteyen deneye bilir eksileri iğrenç bir teması var ikonları falan berbat birde ayarlar menülerinde bazı seçim menülerinde fonla yazı aynı renk olduğundan ne yazdığını görme şansınız yok örneğin mesajlar bölümünde ayarlar dedikten sonra açılan liste simsiyah ilginç bi hata sanırım menüleri şeffaf yapmışlar yazılarda gitmiş buna rağmen 1 gün boyunca gayet stabil kullandım theme paketle falan çözmeye uğraştım ama yok aynı sorun devam etti. (İngilizce olarakta sorun devam ediyor)

LeeDrOiD V3.0.8.2 (2.3.3) şuan bu romu kullanıyorum ve sabırla duyurdukları 3.1 bekliyorum bu romu tercih etmemdeki en büyük neden çift taraflı ses kaydı yapabilmesi yine türkçe seçebiliyoruz Rom manager kurulu geliyor daha bir kaç uygulam var titanyum beckup vs. radiosu gayet stabil yaklaşık 2 gündür hiç bir sorunla karşılaşmadım desem yeridir şarj konusunda belkide dendiğim romlar içinde en iyisi bunda biraz cpu düşük çalıştırmasının etkisi ola bilir ama O.C açık herhangi bir programla yükseltirsiniz bölece menülerdeki çok hafif takılmanında önüne geçersiniz bunun dışında bi sorunla karşılaşmadım henüz

CyanogenMOD - 7.0.3 Stabil Versiyon henüz denemedim çünki zaten hepsi aşşağı yukarı CyanogenMOD un üzerine ekleme değiştirme şeklinde yapılıo anladığımkadarıyla en çok kullanılan ve *****ilen mod CyanogenMOD muş (googla göre) özgün olarak modaco ve leeoDroid çarptı gözüme çok fazla mod var arkadaşlar hepsini *****ip deneme şansınız zor ama ne deniyecekseniz '' http://forum.xda-developers.com '' bu forumda mutlaka bi araştırın sürüm notları içindekiler karneli radiosu didik didik edin bence çoğu custom rom teheme gibi bişey zaten . CyanogenMOD ve RCmix in yeni versiyonlarıda yolda ikiside test sürümlerini paylaşmışlar ama denemedim değişik romlar deneyip izlenimlerinizi paylaşırsanız iyi olur ben bu konuların hepsine çok yabancıyım daha öğrenme ve araştırma aşamasındayım yardımlarınızı ve görüşlerinizi bekleiyorum

Ettiği Teşekkür
    328
    Okumadım ama güzel bir paylaşım olmuş teşekkürler

Yeni Android
    Nereden
    istanbul
    Ettiği Teşekkür
    1
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    uzun olmuş hakikatten )) ama yazmaya devam edicem en iyi romu bulmaya calisiyorum yardim lütfen

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu