Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gingerbread güncellemesi gelmedi

Yardım Sever Üye tutku96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa / Nilüfer
    Ettiği Teşekkür
    11
    24 mesaja 24 teşekkür aldı

Gingerbread güncellemesi gelmedi

Arkadaşlar ben bugün Turkcell'den Samsung Galaxy S aldım.**************.net sitesinde 2.3 gingerbread güncellemenin mart ayında gelecek diyordu ama bugün Kies'te güncelleme yok dedi.Bu güncellemeyi nasıl yapabilirim?
    Konu Bilal Akgunduz tarafından (05.Haziran.2011 Saat 12:20 ) değiştirilmiştir.

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Samsung Galaxy S için Android 2.3 Güncellemesi bugünlerde Avrupa'da dağıtılmaya başladı. Fakat telefonunuzda kısıtlanmış bir Firmware yüklü olduğu için yeni firmware'ın eskisi gibi uyarlanması ve kullanıcıya sunulması uzun sürebilir. Yeni versiyonu şimdi kullanabilmek için yapmanız gereken; forumdaki Galaxy S orjinal Firmware konusunda yeralan son firmware'ı *****ip telefonunuza yüklemektir. Yalnız bu firmwarelarla türkçe karakter içeren SMS atamazsınız.

Yardım Sever Üye tutku96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa / Nilüfer
    Ettiği Teşekkür
    11
    24 mesaja 24 teşekkür aldı
    Teşekkür ederim

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    8
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Aşağıda kurulumunu anlattığım JVK sürümünün daha güncel versyonu olan JVB ye ait link ve kurulum detayları sitenin forumunda yaynlanmıştır.

Konuya çok hakim olmayanlar, Galaxy S ile yeni tanışanlar için 2.3.3 XXJVK Gingerberead kurulumunu biraz daha detaylıca ve resimli halde anlatmak istedim. Fakat şunu en başta belirtmek isterim ki aşağıda ki işlemler sonrasında cihazınız garanti kapsamından çıkacaktır. Bu işlemleri hatalı şekilde uygulamanız durumunda cihazınız servislik olabilir. Tüm bu durumlar sizin sorumluluğunuzdadır.

Gerekenler;
    1.Bilgisayarınıza Android 2.3.3 Gingerbread (Leaked) ROM for Samsung Galaxy S* dosyasını *****in.
    2.*Download ODIN* programını bilgisayarınıza *****in.
    3.Cihazınızı bilgisayarın tanıması için gereki driverları *****in. Ya da bunun yerine bu driverları içeren Samsung *Kies*i *****ebilirsiniz.
    4. USB kablosu.
    5. Telefonunuzun bataryasının yeteri kadar dolu olduğundan emin olun.

Kurulum;
    1. Samsung Kies inkapalı olduğundan emin olun. Sistem tepsiciğinden de kapalı olduğunu kontrol edin. İndirdiğiniz “GT_I9000_XXJVK_XXJVK_OXAJVK_Sbl.exe” dosyasını çirt klikle açınız.
    2. Otomatik olarak dosyaları nereye çıkarayım diye soracak, bunları masaüstüne çıkarınız. Masaüstünde oluşan klasörün içinde aşağıda ki 3 dosya olmalı;
    CSC_OXAJVK.tar.md5
    PDA_XXJVK_Sbl.tar.md5
    PHONE_XXJVK.tar.md5
    3.Bilgisayarımıza *****diğiniz ODIN exe file (Odin3_v1.3.exe) ı çalıştırıyoruz.
    4. Telefonunuzu kapatınız.
    5. Telefonunuzu 3 tuş kombinasyonu ile “Download* mode” da açıyoruz.
    6. USB kablosu ile telefonunuzu bilgisayara bağlayınız.
    7. ODIN de sol yukardan 1 bazen de 1 ve 2 nci kutucuklarda sarı rengi görürseniz telefonunuz bilgisayara olması gerektiği gibi bağlanmış demektir.

8. “PDA” tuşuna basın ve masaüstüne çıkarmış olduğunuz dosyadan “PDA_XXJVK_Sbl.tar.md5” file. ( Altta ki resimde olduğu gibi ) dosyasını seçin.
    9. “PHONE” tuşuna basın ve masaüstüne çıkarmış olduğunuz dosyadan "PHONE_XXJVK.tar.md5” file. ( Altta ki resimde olduğu gibi ) dosyasını seçin.
    10.“CSC” tuşuna basın ve masaüstüne çıkarmış olduğunuz dosyadan “CSC_OXAJVK.tar.md5” file. ( Altta ki resimde olduğu gibi ) dosyasını seçin.

11. "Auto Reboot" ve"F. Reset Time" kutucuklarının seçili olduğundan emin olduktan sonra "Start" a basarak flash işlemini başlatınız.
    http://www.dkszone.net/wp-content/up...in_process.jpg
    12. İşlemin bitmesini bekleyiniz.Flash işleminin başarılı bir şekilde bittimesinden sonra ODIN ekranında yeşil "PASS" yazısını görmelisiniz. ( Altta ki resimde olduğu gibi )

13. Telefonunun otomatik olarak yeniden başlayacaktır. Artık USB kablasundan çıkarıp kullanmaya başlayabilirsiniz.
    14. Uygulamalar – Ayarlar -Telefon Hakkında kısmından kurulumu ( 2.3.3 ) kontrol edebilirsiniz.
    Konu Ozgur tarafından (18.Nisan.2011 Saat 13:45 ) değiştirilmiştir.
    [B]GT-I9300

Deneyimli Üye Onur Şanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    15 mesaja 51 teşekkür aldı
    Ozgur isimli arkadaşa teşekkür ederim fakat konu içerisinde yer alan firmware en son firmware değil.. Beta sürüm olan JVK sürümü linki JVB sürümünün linkiyle değiştirirseniz daha sağlıklı olur diye düşünüyorum..
    DakyROM 10.2 Extreme Edition with Dark Core 2.9.3 JVQ - Hell Yeah..

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    8
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Burada JVK sürümünün linkini vermemim sebebi JVB romunun JVK yı temel alarak geliştirilmiş olması. Yani aslında yeni değil türev bir yazılım. JVB sürümünde lagfix den sonra quadrant sonuçlarının JVK ya göre düşük olmasından ötürü ben halen JVK sürümünü kullanıyorum. Gayetde memnunum ( en azından şimdilik ). Ama iletimin başına bu konuda uyarı yazısı koyuyorum. JVB sürümünün linkleri ve kurulum detayları zaten forumda mevcut. Dileyen JVB dileyen JVK kurabilir.
    [B]GT-I9300

Deneyimli Üye Onur Şanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    15 mesaja 51 teşekkür aldı
    Haklısınız fakat Quadrant dediğimiz şey hiçbirşeye kanıt değildir açıkçası.. Birçok kez de yanlış ve hatalı sonuçlar verdiği bilinmekte.. Bir cihazın Quadrant'ta çok yüksek sonuçlar elde etmiş olması o cihazın son derece iyi, mükemmel bir cihaz olduğunu ifade etmiyor ne yazıkki..
    DakyROM 10.2 Extreme Edition with Dark Core 2.9.3 JVQ - Hell Yeah..

Yeni Üye ozan23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    8
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Android 2.3 Gingerbread ve root lu cihazı androidtelefonları.com dan aldım. kies ile bağlandığımda yeni bir yazılım var diyor yükleyelim mi ve farkı nedir temelde Android 2.3 Gingerbread olduğu görülüyor..teşekkürler

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Alıntı ozan23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Android 2.3 Gingerbread ve root lu cihazı androidtelefonları.com dan aldım. kies ile bağlandığımda yeni bir yazılım var diyor yükleyelim mi ve farkı nedir temelde Android 2.3 Gingerbread olduğu görülüyor..teşekkürler
    Sanırım yüklerseniz rootunuz gidebilir. Bir de marketiniz kısıtlanabilir.

Banned Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    merhabalar bir sorum olcak şuan SGS telimde 2.3.3 Gingerbread avrupa xxjvk yuklu rom var ben markette bazı uygulamarı göremiyorum türkiye için en güncel I9000JVJV9_TRCJV5_JXJV6 olan romu yuklesem bu sorun ortadan kalkarmı ayrıca xxjvk nın üzerine direk bu romu yukleye bilirmiyiz I9000JVJV9_TRCJV5_JXJV6 yuklenirse sorun olurmu sizce hangisi daha iyidir şimdiden tşk

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu