Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HTC Desire Vodafone TR ROM'a Dönüş - Detaylı Anlatım - Test Edildi!

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

HTC Desire Vodafone TR ROM'a Dönüş - Detaylı Anlatım - Test Edildi!

Onlarca forum içerinde arayıp ta bulamayacağınız HTC DESİRE'yi ilk aldığınız güne yani VODAFONE TR'ye getirmek. Burada anlatacağım farklı forumlarda çorba olmuş konuyu kendi deneyimlerimle anlatacağım. yine burada kullanılan programlar ve güncellemeler yurtdışı forumlarından alınan toollardır. Bazı forum sitelerinde ilk biz verdik falan gibi hikayelerle sadece güncellemelere ulaşmışlar fakat nasıl yükleneceğine dair bir bilgi bulunmamaktadır. aşağıda anlatacağım konu nasıl yükleneceğidir.

Vodafone TR romunu ilk bulduğunu söyleyen tolgabalu nicli arkadaşa teşekkür ederim.

Gerekli olan dosyalar *****in

buradan toplu bir şekilde *****ebilir

veya gold card için burayı, sürüm yazılım düşürme için burayı, TR rom için burayı tıklayınız

BU İŞLEMİ YAPMADAN ÖNCE SD KARTINIZDAKİ BİLGİLERİ YEDEKLEYİN.

BU İŞLEMİ YAPARKEN USB GİRİŞLERİNİZE BAŞKA USB BELLEK TAKILI OLMAMASINA DİKKAT EDİN

*****diğiniz dosyarı rardan çıkarın.

BİRİNCİ ADIM

GoldCard Tool

1-Telefonunuzu PC’ye bağlayın ve “Disk Sürücüsü” modunu seçin
    2-MicroSD kartınızı Fat32 şeklinde biçimlendirin. ( Format işlemi kesinlikle hızlı biçimlendir olmayacak. bu işaret varsa kaldırın)

3-biçimlendirme bittikten sonra USB bağlantı tipini telefondan “HTC sync” moduna ayarlayın.

3-GoldCard Tool’u çalıştırın ( win7 işletim sistemlerinde sağ tıklayarak yöneti modunda başlatın)

4-Get CID seçeneğine tıklayın (MMC1 olmazsa MMC0 deneyin)
    GoldCard programı üzerindeki siteye tıklayın ve GoldCard Tool’un size verdiği CID numarasını kopyalarak sitede CID bölümüne yapıştırın. kullandığınız eposta adresini ve doğrulama kodunu girin. size bir goldcard.img diye bir dosya mail adresinize atacak. bu dosyayı bilgisayarınıza *****in.

Telefonu tekrar USB Yığın Depolama modunu devreye sokun
    GoldCard Tool’dan ‘Refresh’e tıklayın ve aşağı açılan menüden microSD kartınızı seçin.
    ‘Load GoldCard.img’ butonuna tıklayın ve e-posta adresinize gelmiş olan “.img” dosyasını seçin
    ‘Patch MMC’ye tıklayın. işlem tamamdır.

İKİNCİ ADIM

1-"startwarrior_htc_desire_orj_cev_1_upt" isimli dosyayı rardan çıkartın. çıkarttıysanız; "PB99IMG" isimli dosyayı GoldCard yaptığımız Sd kartımıza atıyoruz.

2- Telefonumuzu kapatıyoruz. Daha sonra ses kapatma tuşu+power tuşuna aynı anda basılı tutuyoruz ve bekliyoruz.boot ekranı açılınca bırakıyoruz.

3- daha sonra telefon bir yükleme yapıyor.

3-1 yükleme için bize "vol up+ yes" ve "vol down - no" soru soruyor. burada biz ses açma tuşuna yani ok'e basıyoruz. telefon bir kere daha açılıp kapanınca tekrar yükleme yapıyor ve sırasıyla boot, system, data gibi adımları yüklüyor. tüm adımları tamamlayınca telefon yeniden açılıyor ve yeni rom yüklüyor.

4. yeni yüklenen rom ing olduğu için tüm adımları geçiyoruz. sim kilidini açın ( burada özel bir ayar yapmaya gerek yok, hepsine next- skip diyerek geçin.

5. telefonunuz ing rom yüklendiniğini varsayarak, bağlantı türünü "disk sürücüsü" secerek telefonu tekrar PC'ye bağlıyoruz.

6- Sd kart içerisindeki "PB99IMG" dosyayın siliyoruz ( Burada kesinlikle formatlamayın, sadece silin )

3 ADIM

1- telefonumuz bilgisayara "disk sürücü" şeklinde bağlı ve sd kart içerisinin boş olduğunu varsayarak *****diğiniz rarlandan sonuncusu olan "startwarrior_htc_desire_orj_TR_2_upt" isimli dosyayı rardan çıkartıp içerisindeki "PB99IMG" isimli dosyayı Sd kartınıza kopyalayın.

2- kopyalama işlemi bitinceTelefonumuzu kapatıyoruz. Daha sonra ses kapatma tuşu+power tuşuna aynı anda basılı tutuyoruz ve bekliyoruz. boot ekranı açılınca bırakıyoruz.

3- daha sonra telefon bir yükleme yapıyor. yükleme için bize "vol up+ yes" ve "vol down - no" soru soruyor. burada biz ses açma tuşuna yani ok'e basıyoruz. telefon bir kere daha açılıp kapanınca tekrar yükleme yapıyor ve sırasıyla boot, system, data gibi adımları yüklüyor. tüm adımları tamamlayınca telefon yeniden açılıyor ve yeni rom yüklüyor.

4- buradan sonra türkçe'yi seçiyoruz ve ilk kurulum ayarlarını yapıyoruz.

5- tüm işlemler bittikten sonra gold kart yaptığımız sd kartı biçimlendiriyoruz. aksi takdirde boot menüye girdinizde yeniden yükleme yapmak isteyecektir.

Artık telefonumuz ilk günki haline döndünmüş bulunuyor.

BURADA YAPILAN İŞLEMLERDEN SORUMLU OLMADIĞIMI İLETMEK İSTERİM.
    Konu Bilal Akgunduz tarafından (20.Ağustos.2011 Saat 16:15 ) değiştirilmiştir.

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Gerçekten çok güzel bir paylaşım olmuş. Sabitliyorum.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    rica ederim. sabitlediğin için ben teşekkür ederim. bu arada bu işlemi yapacak arkadaşlara interneti telefonda açar açamaz froyo güncellemesi geliyor. dikkat edin wifi üzerinden güncelleyin.

Deneyimli Üye Onur Şanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    15 mesaja 51 teşekkür aldı
    Bu son derece güzel ve açıklayıcı anlatım için teşekkürler.. Eminim ilerleyen dönemde fazlaca insanın işine yarayacaktır.. En çok merak edilenlerin başında geliyor..
    DakyROM 10.2 Extreme Edition with Dark Core 2.9.3 JVQ - Hell Yeah..

Yeni Üye yahyakemall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    paylaşım için teşekkürler lakin bu yöntem hboot değeri 093 de olmuyor.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı yahyakemall Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    paylaşım için teşekkürler lakin bu yöntem hboot değeri 093 de olmuyor.
    Hboot yükseldikçe elbette downgrade işlemi için kullanılan datalar değişir. ancak anlattığım yöntem değişnmez. internette birçok yerde sürümüze göre downgrade linkleri mevcut. bulamayan arkadaşlar varsa iletsinler.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Acaba bu işlemlerden sonra rootlanmış bi telefon unroot oluyor mu ?

Deneyimli Üye Onur Şanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    2
    15 mesaja 51 teşekkür aldı
    Alıntı JungeMan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acaba bu işlemlerden sonra rootlanmış bi telefon unroot oluyor mu ?
    Evet... Olur
    DakyROM 10.2 Extreme Edition with Dark Core 2.9.3 JVQ - Hell Yeah..

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Ben su an miui ROM kullanıyorum bağlantı türünde htc sync Yok onu nasil halledebilirim bide hboot versiyonun 0.9 ile başlıyor onu gerekli duruma nasil getirebilirim

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Alıntı berkeger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben su an miui ROM kullanıyorum bağlantı türünde htc sync Yok onu nasil halledebilirim bide hboot versiyonun 0.9 ile başlıyor onu gerekli duruma nasil getirebilirim
    Sanırım USB Debugging Modunu açarsanız da aynı şey olur. HBoot için Google'a istediğiniz versiyon ve Hboot HTC Desire yazıp aratırsanız dosyalarına ulaşırsınız. Onları da tıpkı ROM yüklüyormuş gibi yüklersiniz.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu