Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: android işletim sistemli uygulama hazırlama

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

android işletim sistemli uygulama hazırlama

arkadaşlar android işletim sistemi için bir siteden haber ve duyuruları rss olarak çeken bir web sitesi yapmam lazım bitirme tezimdir.yeni başlıyorum yardımlarınızı bekliyorum...nerden başlamam lazım.

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı
    Ben de pek anlamam programlamadan, fakat internette birçok e-book var. Seviyenize göre ücretsiz ya da ücretli Android programlama e-booklarından başlayabilirsiniz. Bir de developer.android.com sitesi var. Türkiye'den erişilemiyor. Proxy değiştirerek girmeyi deneyin.

Yeni Üye
    Nereden
    Istanbul
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Web sitesi mi yapmanız gerekiyor yoksa andoid uygulaması mı yapacaksınız pek anlayamadım ama RSS çekmek için site değil bir sayfacık yapmanız yeterli. Kısaca; xml çıktı vermeniz bir de (sanırım bilginiz vardır) dosyayı XML header ile göndermeniz gerekmekte.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Arkadaşlar developer.android.com acıldı bilginize.
    Arıca kaynak konusunda baya bir sıkıntı var (türkce cephesinde)
    Kod-lab ın bir kitabı var türkce olarak ve yakında Muharem tac da android kıtabını cıkarak.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    hocam teşekkür ederim.yardımlarınızı araştırıcam.teze yeni başladığım için daha pek bilgi sahibi değilim.ilerleyen zamanda tekrar yardımınızı isteyebilirim.saolun

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı icould1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam teşekkür ederim.yardımlarınızı araştırıcam.teze yeni başladığım için daha pek bilgi sahibi değilim.ilerleyen zamanda tekrar yardımınızı isteyebilirim.saolun
    rss bir haber kaynağı çekme sistemidir belli bir sitedeki haberleri kendi sayfana otomatik olarak alma da diyebiliriz eğer bir web sitesi yapmak istiyorsanız bir çok kaynak mevcut ama android için bir proje yazıp programlama yapacaksanız aşağıdaki linkteki kitabı almanızı tavsiye ederim bu kitapda aradığınız bir çok şeyi buluabilirsiniz

http://www.hepsiburada.com/Liste/and...egoryId=211651

Muhammer Taç gerçekten bu kitapda çok sade ve yalın bir şekilde android işletim sistemini anlatmış.
    Konu aykuts tarafından (02.Ağustos.2011 Saat 11:08 ) değiştirilmiştir.