destek hattı
Sponsorlu Bağlantılar
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Telefon hafızasını yükseltme!!!!!

Yeni Android
    Nereden
    türkiye
    Ettiği Teşekkür
    22
    2 mesaja 2 teşekkür aldı

Exclamation Telefon hafızasını yükseltme!!!!!

Sponsorlu Bağlantılar

teknoloji.

Konuyla ilgili 0888 233 7373 Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

iyi günler , mevcut telefonumun telefon hafızası 180 mb gibi çok düşük bir hafızaya sahip , bu hafızayı yükselte bilmem için ne gerkeli bu konu hakkında bilgi sahibi arkadaşalrımızdan görüşlerini bekliyorum... (Galaxy ace s5830)

Android® Titan® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    815
    689 mesaja 774 teşekkür aldı

Uygulamaları hafıza kartına taşımayı denediniz mi ? Şimdilik bunun dışında önerebileceğim birşey yok maalesef sonuçta cihazınızın dahili hafızası çok yüksek değil.
    Ne anlatırsan anlat, anlattığın
    karşındakinin algıladığı kadardır-
    Mevlana

Gold Üye®
    Nereden
    Stockholm
    Ettiği Teşekkür
    439
    1,451 mesaja 3,139 teşekkür aldı

Alıntı karakule_71 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi günler , mevcut telefonumun telefon hafızası 180 mb gibi çok düşük bir hafızaya sahip , bu hafızayı yükselte bilmem için ne gerkeli bu konu hakkında bilgi sahibi arkadaşalrımızdan görüşlerini bekliyorum... (Galaxy ace s5830)
    Asagidaki konuyu bir inceleyin.

http://forum.andronova.net/showthrea...%FD-Hakk%FDnda
    [COLOR=#ff0000][SIZE=4][B][CENTER]

Kalbi kırdıktan sonra gelen özür, doyduktan sonra sofraya gelen tuz gibidir; ihtiyaç kalmaz..

Benim Olmazsa Olmaz Uygulamalarım Dev Liste

Yeni Android
    Nereden
    türkiye
    Ettiği Teşekkür
    22
    2 mesaja 2 teşekkür aldı

cevap yokmu ???????????

Alıntı tokayto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya o kadar okunmuş ta bilader bi insan bişeyler yazar enteresan şimdi anlıyorum biizim insanımızı yazmaktan çok okumayı seviyorlar ...

Gold Üye®
    Nereden
    Stockholm
    Ettiği Teşekkür
    439

ya o kadar okunmuş ta bilader bi insan bişeyler yazar enteresan şimdi anlıyorum biizim insanımızı yazmaktan çok okumayı seviyorlar ...
    Tam olarak nasil birsey bekliyorsunuz ki ? Program ile ekstradan hafiza karti olusmasini mi ? Cihazin kapasitesi bu kadar ise yapabilicek pek birsey yok.Anca belir gereksiz program vs gibi seyleri silerseniz biraz olsun yer acilir.

Kalbi kırdıktan sonra gelen özür, doyduktan sonra sofraya gelen tuz gibidir; ihtiyaç kalmaz..

6. tokayto üyemize teşekkür edenler:

karakule_71 (22.Mayıs.2012)

Yeni Android
    Nereden
    türkiye
    Ettiği Teşekkür
    22
    2 mesaja 2 teşekkür aldı

Tam olarak nasil birsey bekliyorsunuz ki ? Program ile ekstradan hafiza karti olusmasini mi ? Cihazin kapasitesi bu kadar ise yapabilicek pek birsey yok.Anca belir gereksiz program vs gibi seyleri silerseniz biraz olsun yer acilir.
    ilgin için teşekkür ederim

Gold Üye®
    Nereden
    Stockholm
    Ettiği Teşekkür
    439

ilgin için teşekkür ederim
    Rica ederim.

Gold Üye® mozug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Ettiği Teşekkür
    41
    688 mesaja 866 teşekkür aldı

Sizin cihaz sistem hafızası düşük bir cihaz bu yüzden fazla müdahele şansınzı yok, ama nacizane bir tavsiyede bulanayım , cevaplarınızı üst perdeden vermeden önce forum da biraz araştırma yaparak sorununuza çözümler bulabilirsiniz. Bunu için öncelikle BURAYI , sonrasında BURAYI inceleyebilirsiniz.
    Yeni Başlayanlar İçin Yararlı Bilgiler <---------- Bir Kere Okuyun En Azından.

AHLAKINIZ İKİ YÜZLÜYSE, ADALETİNİZDE İKİ YÜZLÜ OLUR

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Arkadaşlar ben HTC Cha Cha telefonuma bir iki müdahalede bulundum ve eskisinden çok daha iyi oldu. Superuser application ı kurup ardından link2SD application ı ve Rom manager application ı kurdum. tabi öncesinde bazı ayarlamalar yapmak gerekiyor. sd hafıza kartına 2 ayrı partition yapmak gerek ardından clockworkmod kurulumu yapmak gerek bu sitede link2SD konusunun altında ayrıntılı açıklama var nasıl yapılacağına dair. onun öncesinde bootloader kilidini açmak gerek (unlock bootloader). sonrasında link2SD application ı ve rom manager çok yararlı işler yapıyor hafıza konusunda. ancak bir tek şeyi ya ben beceremedim ya da gerçekten öyle birşey yok. ayarlardan internal (dahili) hafıza durumu rom 120 mb boş alan yazan yere sd karttan böldüğümüz dahili hafıza gibi kullanabileceğimiz bölümü ekleyemiyorum. yani dahili hafızada mesela 2gb boş alan yazdıramadım. bunu nasıl yapabilir miyim ki? böyle birşey var mı? eğer yardımcı olabilecek bir arkadaşım varsa telefonuma neler yaptığımı nelerin mevcut olduğunu detaylı olarak anlatabilrim. şimdiden teşekkürler.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    3 mesaja 3 teşekkür aldı

Öncelikle ace için hafıza artık hiçbir şekilde sorun değil, birkaç yöntem var. Öncelikle hafıza kartınıza ext4 alan oluşturun. Alan boyutu keyfinize kalmış ancak abartmanın alemi yok. 800 mb bir alan yeterde artar bile. Primary olmalı ve fat32 den sonra gelmeli. 1-2-3 üncü yöntemler için class 10 bir kartınız olmalı yoksa ciddi takılmalar yaşanır.4 Yöntem için class4 bir kart yeterlidir.

1- a2sd yöntemi.
    Kurulması kolaydır ancak tam performans için class 10 bir kart gerekir. Hız olarak orta seviye diyelim. ne kurarsanız kurun hafıza 170 mb civarında sabit kalır herşek sd karta kurulur.

2- Amarullz datasd yöntemi
    İstikrarlı değildir, sd kartta iç içe klasörler oluşturabilir. Hafıza alanı ext alanı kadar olacaktır. Rom içerisine entegre edilemez kurulum esnasında hata oluşturur en iyi yöntem kurulumun ardından zip olarak kurmak. Hem stock romlarda hem cyanogen romlarda çalışır.

3- Mem-Mod SwapAll kernel yöntemi.
    Bu amarullz scriptin kernel içerisine eklenmiş halidir. Üstteki gibi istikrarsız değildir. Class 10 kart gerektirir. Hız olarak yavaştır. adrenaline gibi hızlandırma scriptlerine ihtiyaç duyar.

Bu üçününde kurulumu ve kullanımı biraz karmaşıktır. Tecrübe gerektirir. Romunuza ve sd kartınıza göre scriptleri editlemek gerekebilir.

4- int2ext yöntemi.
    Kurulumu basittir. Class 4 bir kart yeterlidir. Cyanogen romlarda hiç hatasız çalışır. Stock romlarda çalıştığını kurulan programların ilk kullanımında bir kerelik gecikmeler olduğunu bazen lost.found içerisine iç içe klasörler açtığını gördüm. Ancak deneyimsiz kullanıcılar için stock rom üzerine kurmalarını tevsiye etmiyorum. Denemek için kullanılabilir. Stock romlar için garantisi yoktur. Olabilecek arızaları göze alıyorsanız deneyin. Arızadan kasıt sistemin çökmesi yeniden rom kurmak zorunda kalmanız olabilir.

Kartta ext4 alanı oluşturun.(dikkat clockworkmod ile yada telefon ayarları üzerinden fabrika ayarlarına döndüğünüzde sd kartta formatlanır ve ext partisyonu bozulabilir) Dediğim gibi 800 mb yeterlidir. Zaten 200 tane uygulama kursanız anca 200 mb yer kaplar.
    Kartınızın ext alanını zaten windows ile göremezsiniz. Fat32 bölümünde yedeklerinizi alıp formatlayın. Linkteki dosyayı kartınıza kopyalayın.

Kartı telefona takmadan clockworkmod ile factory reset yapın. Şimdi telefonu kapatıp kartı takın. tekrar clockworkmod açın ve mount system seçin ardından karttaki sdcard scripti install edin.
    Telefonunuz açıldığında hafıza alanınız ext4 alanı kadar yani 800 mb olacaktır. Artık dilediğinizi yükleyebilir istediğiniz her şeyi kurabilirsiniz. Her şey hafıza kartına kurulacak data klasörü olduğu gibi sdext alanına gidecektir.

Hernekadar tarafımdan sorunsuzca kullanılmakta isede uzak bir ihtimalde olsa çalışmama, arıza vs gibi kullanıcının sorumluluğundadır. Script bana ait değildir. Ben üzerinde biraz sadeleştirme yaptım o kadar.

BURADAN İNDİR
    Konu semender44 tarafından (21.Şubat.2013 Saat 12:28 ) değiştirilmiştir.

12. semender44 üyemize teşekkür edenler:

bluegirl4ever (05.Nisan.2013)

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu